W 80 garów dookoła kuchni czyli facet wody nie przypali ;-)

Potrawy norweskie i nie tylko. Przepisy Forumowiczów. Produkty spożywcze, diety.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mmusia2

Re: W 80 garów dookoła kuchni czyli facet wody nie przypali

Postautor: mmusia2 » sob sty 05, 2013 11:39 pm

No to ja matka polka tylko tak w skrocie bo lozko mnie wzywa(chorobsko jakies lezie) jestem pod wrazeniem tego wszytkiego co zapodales, swojskie to jakies :wiwat: ...ale na zrazy to mnie naszala ochota wielka,oczywiscie z kasza gryczana :love:
Jejkuuuuuuuuuuuu jaka glodna jestem....(czyli chyba nie chora :mrgreen: )
Śpieszmy się kochać mężczyzn, tak szybko głupieją :)

ciupektv

Postautor: ciupektv » sob sty 05, 2013 11:52 pm

mmusia2 pisze:No to ja matka polka tylko tak w skrocie bo lozko mnie wzywa(chorobsko jakies lezie) jestem pod wrazeniem tego wszytkiego co zapodales, swojskie to jakies :wiwat: ...ale na zrazy to mnie naszala ochota wielka,oczywiscie z kasza gryczana :love:
Jejkuuuuuuuuuuuu jaka glodna jestem....(czyli chyba nie chora :mrgreen: )

Swojskie bo ja już podstarzaly jestem (pół siedemdziesiatki na karku) i jak na staruszka przystało wierny tradycji...
Staram się zeby kebaby nie wyparły naszych tradycyjnych potraw :D

ciupektv

Postautor: ciupektv » pt sty 11, 2013 11:25 pm

Tak przegladałem swój kanal i znalazłem filmik który powstał jak bawiłem sie ustawieniami kamery i nagrałem krojenie w ustawieniu slow motion.Moze sie przyda komuś kto bedzie się chciał nauczyć szybko kroić

http://www.youtube.com/watch?v=MnPX5LJB6p0

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwał: 1

Postautor: 2ale2 » sob sty 12, 2013 10:10 am

Hej ciupektv, tak mysle i przegladam , a pączki to ty piekłeś( moze przegapilam)? bo wiesz niedługo sie przyda jakiś fajny nie trudny przepis i wykonanie, czy nie gustujesz w slodkosciach?
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

marian_milo

Postautor: marian_milo » sob sty 12, 2013 12:50 pm

ciupektv pisze:Tak przegladałem swój kanal i znalazłem filmik który powstał jak bawiłem sie ustawieniami kamery i nagrałem krojenie w ustawieniu slow motion.Moze sie przyda komuś kto bedzie się chciał nauczyć szybko kroić

Ciupek, tylko uprzedź przy tym, że aby osiągnąć taką wprawę, trzeba przerobić duuuużo cebuli i plastra ;)

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » sob sty 12, 2013 1:44 pm

marian_milo pisze:
Ciupek, tylko uprzedź przy tym, że aby osiągnąć taką wprawę, trzeba przerobić duuuużo cebuli i plastra ;)

I whisky, dla kurażu i na rany :lol:

Ciupek, też tam masz jakiś znieczulacz w puszce, czy to napój chłodzący bez znieczulacza? :wink:
Obrazek

ciupektv

Postautor: ciupektv » sob sty 12, 2013 9:13 pm

2ale2 pisze:Hej ciupektv, tak mysle i przegladam , a pączki to ty piekłeś( moze przegapilam)? bo wiesz niedługo sie przyda jakiś fajny nie trudny przepis i wykonanie, czy nie gustujesz w slodkosciach?

Pączki były ale nie na filmiku jeszcze.

Jak ktos ma konto na FB to będzie mi miło jak polubi mój kanał https://www.facebook.com/pages/Ciupek-T ... 909?ref=hl tam jest jeszcze kilka rzeczy które tu się jeszcze nie pojawiły ;-)

ObrazekObrazek Obrazek
Macie jak w banku że filmik będzie.Obecnie jestem na diecie (nie wkleję zdjęcia ale brzuch wskazuje 30 tydzień ciąży )więc zjem pewnie z jednego-dwa i pójdę to wybiegać gdzieś na schodach ale filmik macie jak w banku ;-)

ciupektv

Postautor: ciupektv » sob sty 12, 2013 9:26 pm

marian_milo pisze:
ciupektv pisze:Tak przegladałem swój kanal i znalazłem filmik który powstał jak bawiłem sie ustawieniami kamery i nagrałem krojenie w ustawieniu slow motion.Moze sie przyda komuś kto bedzie się chciał nauczyć szybko kroić

Żeby dojść do takiej wprawy trzeba dużo samozaparcia.Duzo plastrów idzie później jak już się nauczycie nie patrzeć na krojony obiekt w trakcie krojenia.To rutyna zawsze prowadzi do dziabnięć he he.
Grunt to ostry nóż bo najłatwiej o dziwo zrobić sobie krzywdę tepym badziewiem (i najbardziej wtedy boli).
Kupowanie noża to jak kupowanie szpilek.jednemu będzie pasował w ręce a drugiemu nie.Pierwszy swój nóż do kuchni kupiłem w 92 roku i był ze mną aż do wyjazdu do UK w 2006.To był nasz krajowy Gerlach za którego dałem półtora miesięcznej uczniowskiej wypłaty (czyli bolało).Ten santoku z filmiku to Henckel średnia półka noży (coś koło 100funtów w sklepie dla kuchennych szaleńców).Przymieżałem wiele tych droższych tez jak Global czy Katsumi.Global nie leżał mi w ręce wogóle a na Katsumi brakło mi parę funtów więc wybrałem najlepiej chodzący mi w ręce z dostepnych dla mojej kieszeni.Francuskie Sabatiery są niedrogie naprawdę i jak macie okazje to wypróbujcie je bo to chyba najlepsze w klasie średniej-niższej.
Dobry ostry nóż to pół sukcesu.Później to tylko jak na filmiku najpierw po malutku,później coraz szybciej i w końcu będziecie słuchać tylko stukania noża na desce nie patrząc na nią wogóle.

ciupektv

Postautor: ciupektv » sob sty 12, 2013 9:29 pm

Anniken pisze:
marian_milo pisze:

I whisky, dla kurażu i na rany :lol:

Ciupek, też tam masz jakiś znieczulacz w puszce, czy to napój chłodzący bez znieczulacza? :wink:

Odpowiem wymijajac się z prawdą bo jeszcze nie po dobranocce że to napój bez znieczulacza ;-)

Awatar użytkownika
rrrrrrrrrrrrrr

Postautor: rrrrrrrrrrrrrr » sob sty 12, 2013 9:36 pm

W końcu jak się opuszek zetnie to i tak się usmaży na patelni. :mrgreen: Ja lewą ręką to bym se nadgarstek pochlastał. :lol: Tak na marginesie to ja polecam noże Fiskars , a Ty Ciupek jakich używasz?

Obrazek
Jak w dwóch słowach opisać koszmar admina?
Demokratyzacja forum.

ciupektv

Postautor: ciupektv » sob sty 12, 2013 9:46 pm

rrrrrrrrrrrrrr pisze:W końcu jak się opuszek zetnie to i tak się usmaży na patelni. :mrgreen: Ja lewą ręką to bym se nadgarstek pochlastał. :lol: Tak na marginesie to ja polecam noże Fiskars , a Ty Ciupek jakich używasz?

Obrazek

Czy te ze zdjęcia to noże ceramiczne?Jeśli tak to polecam bo miałem okazję się nimi pobawić wiele razy.Mają to do siebie że są piekielnie ostre i nie tak łatwo je stępić o ile ktoś nie będzie nimi skrobał po metalowym stole.Są kruche i łatwo je zniszczyć ale za to nie przechodzą zapachem np.ryby.Mi nie podeszły bo noże trzymam na magnetycznej listwie a ceramicznych się nie da ale kiedyś sobie sprawię takie porządne bo warto je mieć np do krojenia miękkich pomidorów nie robiąc z nich ketchupu podczas krojenia ;-)

Ja używam Henckel's santoku i jeszcze mam z takiej tańszej firmy Taylors eye która robi genialne tanie noże.Ogólnie to chyba dłużej mi się zdecydować przy zakupie noża niż niejednej z forumowiczek przy zakupie butów :wink:

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwał: 1

Postautor: 2ale2 » sob sty 12, 2013 9:55 pm

Ja tylko lewa reka kroje :oops:
Dzieki ciupektv :ok: , czekam na filmik, a te zdjecia paczkow to mnie o slinotok przyprawily :lol: :wink: :ok:
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Wróć do „KULINARIA”