Dzisiaj jest pt lis 21, 2014 7:20 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Site Admin
Awatar użytkownika

Lowiczanka napisał(a):
Pozwolilam sobie ,poniewaz posty full..... obrazaja moich bliskich,ktorzy sa norwegami.

Masz na mysli fullcasco?
Z przykroscia musze dac Ci upomnienie za bardzo obrazliwy epitet w kierunku innego Uzytkownika.
Dyskutuj temat, nie Forumowiczow.

Teraz nie z urzedu:

Widzicie, co sie dzieje? My nawet nie potrafimy dyskutowac ze soba bez klotni, atakow i obrazania sie nawzajem. Skad w Polaku to przekonanie, ze jest lepszy od innego, bo "ten debil, tamten idiota, a Norki to lenie, a Niemcy to swinie, a Ruskie to..."?
Moze czas zsiasc ze swojego wysokiego konia, jak mawiaja Norwegowie, i zastanowic sie, dlaczego wlasciwie jestesmy tacy "lepsi" niz inne nacje, ba! lepsi niz inny Forumowicz, niz Polak obok, czy sasiad po drugiej stronie drogi. Skad w nas tyle tego cholerstwa, przekonania o wlasnej wyzszosci i wrogosci do siebie nawzajem? W genach to siedzi czy co, bo nawet, kiedy nie trzeba atakowac, to atak jest czesto pierwsza reakcja w rozmowach...

Site Admin
Awatar użytkownika

Dzefko1 napisał(a):
Anniken napisał(a):
dlaczego nie czujemy takiej wspolnoty jak Norwegowie i czy mniej lub bardziej swiadomie nie zazdroscimy im tej dumy?

Jak dla mnie nie ma czego :? im zazdrościć ,a czy to taka wspólnota co się potrafi raz do roku pokazać żeby było ich widać, :cry: a resztę roku to nawet sąsiad z sąsiadem specjalnie nie porozmawiają :cry:

Nie tylko raz do roku.
Pracujesz z Norwegami, ale nie zyjesz z nimi. Wyciagasz wnioski patrzac z zewnatrz. Gdybys z nimi pozyl, to moze poczulbys wspolnote i w tym wspolnym milczeniu sasiadow... oni z natury nie sa gadatliwi, ale nie zwalczaja sie tak, jak my.

Anniken napisał(a):
Pracujesz z Norwegami, ale nie zyjesz z nimi. Wyciagasz wnioski patrzac z zewnatrz.

A jak mam nazwać czas spędzony z nimi przez 8 godzin dziennie gdzie opowiadają o wszystkim :zam: ,jest to przecież 1/3 ich życia codziennego, a co do zwalczania to oni troszkę w inny sposób się zwalczają ,ale to jest moja i wyłącznie moja opinia :)

Site Admin
Awatar użytkownika

Dzefko1 napisał(a):
Anniken napisał(a):
Pracujesz z Norwegami, ale nie zyjesz z nimi. Wyciagasz wnioski patrzac z zewnatrz.

A jak mam nazwać czas spędzony z nimi przez 8 godzin dziennie gdzie opowiadają o wszystkim :zam: ,jest to przecież 1/3 ich życia codziennego, a co do zwalczania to oni troszkę w inny sposób się zwalczają ,ale to jest moja i wyłącznie moja opinia :)

Jak nazwac? Nazwac czasem spedzonym z Norwegami w pracy.
Pracowac z nimi, a zyc z nimi na plaszczyznie prywatnej, to dwie rozne sprawy.
Widziales kiedys Norwega, ktory z wielka duma odswieza swoj stroj narodowy przed 17 maja, slubem, chrzcinami, Wigilia, itd.? Slyszales rozmowy o fladze, widziales Norwegow pochylonych nad flaga i czyszczacych do upadlego plamke, co tam jest, przed wywieszeniem tejze flagi? Stales miedzy Norwegami na trybunie i darles sie razem z nimi hymn Druzyny Narodowej, podczas gdy ich druzyna dostawala po d... az bolalo patrzec, a im bardziej przegrywala, tym glosniej spiewali?
Dzefko, to jest nastroj, ktorego nie jestem w stanie Ci opisac.

Awatar użytkownika

Uwazam to za niezle podsumowanie..Male przypomnienie z historii Polski kazdemu sie przyda..
pozdrawiam

Awatar użytkownika

Oslofiord napisał(a):
Uwazam to za niezle podsumowanie..(wypowiedz Gabriela)
Male przypomnienie z historii Polski kazdemu sie przyda..
pozdrawiam

Anniken napisał(a):
Widziales kiedys Norwega, ktory z wielka duma odswieza swoj stroj narodowy przed 17 maja,

Tak widziałem 8) ,ale ze statystyk które też widziałem to 43% takiego stroju nie posiada w domu,27%opowiada że może kupią ,to gdzie ten patriotyzm :zam:

Site Admin
Awatar użytkownika

Oni maja cos, czego my nie mamy, jesli chodzi o milosc do kraju i poczucie wspolnoty narodowej.
Ale cos w nas nie pozwala nam tego przyznac.
Bedziemy probowac temu przeczyc, atakowac, tlamsic, mieszac z blotem, umniejszac, cokolwiek... ale to i tak nie zmienia faktu, ze oni to maja, a my nie.

Site Admin
Awatar użytkownika

Dzefko1 napisał(a):
Anniken napisał(a):
Widziales kiedys Norwega, ktory z wielka duma odswieza swoj stroj narodowy przed 17 maja,

Tak widziałem 8) ,ale ze statystyk które też widziałem to 43% takiego stroju nie posiada w domu,27%opowiada że może kupią ,to gdzie ten patriotyzm :zam:

Czyli 57% posiada, plus 27% chcialoby miec = 84%
A teraz idz i looknij sobie na ceny calego stroiku, ze spinkami, obuwiem, calym srebrem i wszystkim.
Grzywka Ci sie podniesie, ile tysiecy koron to kosztuje.
Oni te stroje kompletuja latami, oszczedzaja na nie i odmawiaja sobie innych rzeczy, zeby miec stroj narodowy, bo jest dla nich WAZNY.

NICK 2011

PinkFever :ok:
masz racje

akurat ja zylem mieszkalem z Norwegami i zylem w jednym domu z jedna kuchnia
i mam takie zdanie na ich temat
i tej ich zyczliwosci
dzisiaj co chwile slychac na ulicy gratiuerer med dagen
tylko ze ta zyczliwosc to taka powierzchowna bardziej
przy blizszym poznaniu nie sa tacy wylewni i szczerzy
Norwegia tez byla pod zaborem najpierw Dunskim potem Szwedzkim i to w takim stopni ze ich jezyk prawie zaginol
u nas zachowal sie jezyk i dialekty
ale my to raczej narud waleczny i zyczliwy tak z glebi serca nie na pokaz
jesli sie chce zeby narud nasz cos zrobil
wystarczy tego zabronic

Cytuj:
Pozwolilam sobie ,poniewaz posty full..... obrazaja moich bliskich,ktorzy sa norwegami.

nie wiem czy obrazilem Nowregow
podaslem fakty historyczne

mam znajomych Niemcow ktorzy byli w 1943r w Polsce i mamy bardzo zyczliwe stosunki z nimi

Site Admin
Awatar użytkownika

@fullcasco, odnosisz sie do zyczliwosci wobec obcokrajowcow, czy Norwegow wobec siebie nawzajem?

Bo to, jakie Ty miales z nimi stosunki nie jest zadnym wykladnikiem ich szczerej milosci do kraju i poczucia wspolnoty narodowej. Poznales ich do podszewki? W jakim jezyku?

Site Admin
Awatar użytkownika

Poprawilam wyliczenia. 84%

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna