Milosc do Ojczyzny i Rodakow

Rozmowy o wszystkim, czego nie ma w innych działach, Co Wam powiemy, to Wam powiemy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: Milosc do Ojczyzny i Rodakow

Postautor: Anniken » pn maja 17, 2010 4:43 pm

Lowiczanka pisze:Pozwolilam sobie ,poniewaz posty full..... obrazaja moich bliskich,ktorzy sa norwegami.

Masz na mysli fullcasco?
Z przykroscia musze dac Ci upomnienie za bardzo obrazliwy epitet w kierunku innego Uzytkownika.
Dyskutuj temat, nie Forumowiczow.

Teraz nie z urzedu:

Widzicie, co sie dzieje? My nawet nie potrafimy dyskutowac ze soba bez klotni, atakow i obrazania sie nawzajem. Skad w Polaku to przekonanie, ze jest lepszy od innego, bo "ten debil, tamten idiota, a Norki to lenie, a Niemcy to swinie, a Ruskie to..."?
Moze czas zsiasc ze swojego wysokiego konia, jak mawiaja Norwegowie, i zastanowic sie, dlaczego wlasciwie jestesmy tacy "lepsi" niz inne nacje, ba! lepsi niz inny Forumowicz, niz Polak obok, czy sasiad po drugiej stronie drogi. Skad w nas tyle tego cholerstwa, przekonania o wlasnej wyzszosci i wrogosci do siebie nawzajem? W genach to siedzi czy co, bo nawet, kiedy nie trzeba atakowac, to atak jest czesto pierwsza reakcja w rozmowach...
Obrazek
http://www.forum-norwegia.pl
Nie odpowiadam na pw w temacie pracy i życia w Norge. Zapraszamy do pisania na forum.

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pn maja 17, 2010 4:46 pm

Dzefko1 pisze:
Anniken pisze:dlaczego nie czujemy takiej wspolnoty jak Norwegowie i czy mniej lub bardziej swiadomie nie zazdroscimy im tej dumy?

Jak dla mnie nie ma czego :? im zazdrościć ,a czy to taka wspólnota co się potrafi raz do roku pokazać żeby było ich widać, :cry: a resztę roku to nawet sąsiad z sąsiadem specjalnie nie porozmawiają :cry:

Nie tylko raz do roku.
Pracujesz z Norwegami, ale nie zyjesz z nimi. Wyciagasz wnioski patrzac z zewnatrz. Gdybys z nimi pozyl, to moze poczulbys wspolnote i w tym wspolnym milczeniu sasiadow... oni z natury nie sa gadatliwi, ale nie zwalczaja sie tak, jak my.
Obrazek
Nie odpowiadam na pw w temacie pracy i życia w Norge. Zapraszamy do pisania na forum.

Dzefko1

Postautor: Dzefko1 » pn maja 17, 2010 5:00 pm

Anniken pisze:Pracujesz z Norwegami, ale nie zyjesz z nimi. Wyciagasz wnioski patrzac z zewnatrz.

A jak mam nazwać czas spędzony z nimi przez 8 godzin dziennie gdzie opowiadają o wszystkim :zam: ,jest to przecież 1/3 ich życia codziennego, a co do zwalczania to oni troszkę w inny sposób się zwalczają ,ale to jest moja i wyłącznie moja opinia :)

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pn maja 17, 2010 5:08 pm

Dzefko1 pisze:
Anniken pisze:Pracujesz z Norwegami, ale nie zyjesz z nimi. Wyciagasz wnioski patrzac z zewnatrz.

A jak mam nazwać czas spędzony z nimi przez 8 godzin dziennie gdzie opowiadają o wszystkim :zam: ,jest to przecież 1/3 ich życia codziennego, a co do zwalczania to oni troszkę w inny sposób się zwalczają ,ale to jest moja i wyłącznie moja opinia :)

Jak nazwac? Nazwac czasem spedzonym z Norwegami w pracy.
Pracowac z nimi, a zyc z nimi na plaszczyznie prywatnej, to dwie rozne sprawy.
Widziales kiedys Norwega, ktory z wielka duma odswieza swoj stroj narodowy przed 17 maja, slubem, chrzcinami, Wigilia, itd.? Slyszales rozmowy o fladze, widziales Norwegow pochylonych nad flaga i czyszczacych do upadlego plamke, co tam jest, przed wywieszeniem tejze flagi? Stales miedzy Norwegami na trybunie i darles sie razem z nimi hymn Druzyny Narodowej, podczas gdy ich druzyna dostawala po d... az bolalo patrzec, a im bardziej przegrywala, tym glosniej spiewali?
Dzefko, to jest nastroj, ktorego nie jestem w stanie Ci opisac.
Obrazek

Bluefin tuna

Postautor: Bluefin tuna » pn maja 17, 2010 5:09 pm

Uwazam to za niezle podsumowanie..Male przypomnienie z historii Polski kazdemu sie przyda..
pozdrawiam

Bluefin tuna

Postautor: Bluefin tuna » pn maja 17, 2010 5:10 pm

Oslofiord pisze:Uwazam to za niezle podsumowanie..(wypowiedz Gabriela)
Male przypomnienie z historii Polski kazdemu sie przyda..
pozdrawiam

Dzefko1

Postautor: Dzefko1 » pn maja 17, 2010 5:17 pm

Anniken pisze:Widziales kiedys Norwega, ktory z wielka duma odswieza swoj stroj narodowy przed 17 maja,

Tak widziałem 8) ,ale ze statystyk które też widziałem to 43% takiego stroju nie posiada w domu,27%opowiada że może kupią ,to gdzie ten patriotyzm :zam:

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pn maja 17, 2010 5:20 pm

Oni maja cos, czego my nie mamy, jesli chodzi o milosc do kraju i poczucie wspolnoty narodowej.
Ale cos w nas nie pozwala nam tego przyznac.
Bedziemy probowac temu przeczyc, atakowac, tlamsic, mieszac z blotem, umniejszac, cokolwiek... ale to i tak nie zmienia faktu, ze oni to maja, a my nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pn maja 17, 2010 5:23 pm

Dzefko1 pisze:
Anniken pisze:Widziales kiedys Norwega, ktory z wielka duma odswieza swoj stroj narodowy przed 17 maja,

Tak widziałem 8) ,ale ze statystyk które też widziałem to 43% takiego stroju nie posiada w domu,27%opowiada że może kupią ,to gdzie ten patriotyzm :zam:

Czyli 57% posiada, plus 27% chcialoby miec = 84%
A teraz idz i looknij sobie na ceny calego stroiku, ze spinkami, obuwiem, calym srebrem i wszystkim.
Grzywka Ci sie podniesie, ile tysiecy koron to kosztuje.
Oni te stroje kompletuja latami, oszczedzaja na nie i odmawiaja sobie innych rzeczy, zeby miec stroj narodowy, bo jest dla nich WAZNY.
Obrazek

fullcasco
NICK 2011
Kontaktowanie:

Postautor: fullcasco » pn maja 17, 2010 5:25 pm

PinkFever :ok:
masz racje

akurat ja zylem mieszkalem z Norwegami i zylem w jednym domu z jedna kuchnia
i mam takie zdanie na ich temat
i tej ich zyczliwosci
dzisiaj co chwile slychac na ulicy gratiuerer med dagen
tylko ze ta zyczliwosc to taka powierzchowna bardziej
przy blizszym poznaniu nie sa tacy wylewni i szczerzy
Norwegia tez byla pod zaborem najpierw Dunskim potem Szwedzkim i to w takim stopni ze ich jezyk prawie zaginol
u nas zachowal sie jezyk i dialekty
ale my to raczej narud waleczny i zyczliwy tak z glebi serca nie na pokaz
jesli sie chce zeby narud nasz cos zrobil
wystarczy tego zabronic

Pozwolilam sobie ,poniewaz posty full..... obrazaja moich bliskich,ktorzy sa norwegami.

nie wiem czy obrazilem Nowregow
podaslem fakty historyczne

mam znajomych Niemcow ktorzy byli w 1943r w Polsce i mamy bardzo zyczliwe stosunki z nimi
Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,lecz przez to, kim jest,nie przez to co ma,lecz przez to,czym DZIELI się z innymi.

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pn maja 17, 2010 5:30 pm

@fullcasco, odnosisz sie do zyczliwosci wobec obcokrajowcow, czy Norwegow wobec siebie nawzajem?

Bo to, jakie Ty miales z nimi stosunki nie jest zadnym wykladnikiem ich szczerej milosci do kraju i poczucia wspolnoty narodowej. Poznales ich do podszewki? W jakim jezyku?
Obrazek

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pn maja 17, 2010 5:35 pm

Poprawilam wyliczenia. 84%
Obrazek

Wróć do „ROZMOWY W TOKU”