Dzisiaj jest pn paź 20, 2014 11:09 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nav a praca

Witam i z gory przepraszam jak juz bylo to poruszane.

Jestem na permiteringu z NAV i dostalem oferte pracy. Zostalo mi ~14 miesiecy pobierania zasilku. Prace zaczynam od poniedzialku a ostatni meldunek mialem w zeszla sobote. Musze isc do NAV i zglosic, ze chce zakonczyc pobieranie zasilku czy wystarczy zaznaczyc na nastepnym meldunku (za tydzien), ze juz nie chce byc do nich zapisany? Zostanie mi wtedy te 14 miesiecy zasilku do wykorzystania w pozniejszym okresie gdybym (odpukac) stracil znowu prace? Pozdrawiam

Tytuł: Re: Nav a praca
NICK 2011
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
Gratuluje znalezienia pracy :ok:
Mozesz tylko zaznaczyc przy wyslaniu karty, ze juz nie chcesz byc zarejestrowany, niby powinno sie tez glosic, , no jak chcesz :wink: :ok:
Teraz wysylajac za tydzien karte zaznaczysz 19 tydzien , ze nie pracowales , kolejny 20 tydzien wpiszesz ze pracowales i na koniec , ze juz nie chcesz byc zarejestrowany :)

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Awatar użytkownika

ja bym Ci radzil poprostu zaznaczac dni i ile godzin przerobiles w meldekort (zaznaczasz JA przy pytaniu o prace i wypelniasz dni i tyle godzin ile pracowales i dalej zaznaczasz ze chcesz byc zarejestrowany jako poszukujacy pracy... po 6 tygodniach i tak skresla ale bedziesz mial dalej oferty pracy ......no chyba ze ta co zaczynasz to miod cud i pewniak...
http://www.nav.no/Polski/_attachment/15 ... 2e94f07148

Dzieki za odpowiedzi :)

Generalnie chodzi mi o to aby zaoszczedzic jak najwiecej zasilku bo nie jestem wlasnie pewny co do pracy ;) Dlatego kazdy tydzien sie liczy. Jesli powiedzmy poczekam do nastepnej karty i zrobie tak jak Kermitos napisal, tj zaznacze za tydzien, ze przepracowalem juz tydzien i dalej nie chce to ten tydzien co juz bede mial przepracowany zostanie mi w pozostalym czasie zasilku?

Awatar użytkownika

napisales ze jestes permitowany..... rozumiem ze niejestes gotow wrucic do bylego pracodawcy .... a juz 10 miesiecy minelo..... kiepsko to rozkminiles... :mrgreen: a co do pytania to jest to okres zasilkowy i tak juz 2 tygodnie masz rozliczone (brane jako calosc)wiec nic niezrobisz z tym jednym tygodniem ...i on niezostanie...(na ta chwile niejestem 100% pewny ...)

Hmm sry to zle napisalem. Bylem zwolniony calkiem i dostalem zasilek na 2 lata. Teraz znowu wroce do pracy (ten sam pracodawca) wiec chce zrezygnowac z zasilku aby pozniej moc ew znowu go podjac. Nie bylem tymczasowo zwolniony tylko pernamentnie.

Awatar użytkownika

Twoj pracodawca cie wykorzystuje z tego co widze.... niewazne, permitering jest to prawo pracodawcy,po tym czasie musi cie zwolnic i podac przyczyne ,skoro cie zwolnil i stales sie bezrobotny a potem znow cie zatrudnil to gdzies tu zostales wykorzystany prawdopodobnie?Niewnikam w szczegoly bo trzeba by znac sprawe dokladniej i niejest to Twoim pytaniem....P.S zapoznaj sie z slownictwem permitowany a bezrobotny -malo tego podpisales dokument ze sie zapoznales z broszura "bezrobotny" a widze ze sklamales-malo tego zalinkowalem i radze ja dla twojego dobra ja przeczytac......

Pomylily mi sie stwierdzenia, juz sie tak nie goraczkuj ;) Pomylilo mi sie z Dagpenger wiec nie czepiajmy sie tego. Dziekuje za broszurke (mam chyba nawet taka wydrukowana to sobie poczytam)

Awatar użytkownika

goraczkuj nie goraczkuj...... nie daj sie chlopie wyru..ac.... o tyle mi chodzi....skoro wruciles do tego samego pracodawcy to znaczy ze podpisales umowe i podpowiem ze ona niemoze byc gorsza od poprzedniej jak na to samo stanowisko.....i niemoze byc to umowa probna wiec niemasz sie co bac tylko zakresl w meldekort przepracowane dni i ze juz niechcesz byc wiecej w systemie NAV... :) i tyle....

Wiesz co by nie bylo to i tak lepsza kasa niz w NAV, oraz zostaje ew czas zasilku.. Z umowami to roznie bywa bo przez 2 lata mialem 3 umowy ;) Generalnei ciesze sie, ze moge zejsc z tego zasilku i odlozyc go ew na pozniej jak znowu mnie wykopia :)

Jesli zaznacze, ze nie chce juz tam byc w tym NAV to ew pozniej nie bedzie problemu z przyznaniem zasilku? Nie ma to wplywu na to?:D

Nie chce zakladac nowego topicu wiec zapytam tutaj bo szukam i nie moge znalezc odpowiedzi :( Czy jesli zasilek jest przyznany na 104 tygodnie to znaczy, ze beda 104 tygodnie platne?? Jesli wezme "urlop" na 2 tygodnie podczas pobierania zasilku to te 2 tygodnie(nieplatne) zostana odjete od tych 104 tygodni czy beda wliczane?? Czyli bede mial 106 tygodni a w tym 104 platne? Czy jesli mam prace a jestem ciagle zarejestrowany i uzupelniam godziny ktore przepracowalem i zaznaczam, ze chce byc dalej w NAV to czy okres w ktorym jestem zarejestrowany i nie pobieral zasilku jest wliczany w te 104 tygodnie czy liczony poza tym??

NICK 2011
Awatar użytkownika

Beda odliczone te 2 tyg od tych 104 tyg i nie platne, tak jak juz napisales.

cyt."Nie masz prawa do zasiłku w okresie, kiedy;...
• masz urlop. Urlop oznacza, że chcesz być zwolniony z
obowiązków jako poszukujący pracy i nie życzysz sobie
być do dyspozycji rynku pracy."
http://www.nav.no/Polski/_attachment/15 ... 2e94f07148

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna