Dzisiaj jest czw wrz 18, 2014 9:44 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
Widocznie sparebank vest, sparebank 1 i helgeland sparebank to nie to samo i dlatego w każdym z tych banków są inne opłaty za przelew.

Witam serdecznie:)
Potrzebuje pomocy tzn nie ja tylko kolega z pracy:) Pracował on w Norwegi nie powiem wam przez ile:) ale teraz jak jest już w Polsce dostał list za pośrednictwem kolegi który mu to przywiózł ze ma kasę na koncie. i tutaj pojawia sie nasz problem i moje pytanko:) Jak może przelać pieniądze z konta w Norwegi na polskie konto będąc w Polsce? Konto ma w banku pocztowym. Niestety nie posiada żadnej karty płatniczej ani do wypłat z bankomatu:/ Proszę was bardzo o pomoc:)
Pozdrowionka

moze niech kolega sprobuje przez internet ? (zakladajac ze konto norweskie to konto z mozliwosciami dostepu przez net). karta platnicza chyba wogole nie ma nic do rzeczy jesli chodzi o robienie przelewow, jest niepotrzebna. tak mnie sie zdaje. ;)

aha, a ja chcialam tu podziekowac Tobie, Grzegorz, za wskazowki na maila. wszystko zrobilam tak jak wyslales i bez problemu przelalismy pieniadze z norweskiego konta na mbank. :ok:

førskolelærerstudent

Nio i tutaj tez jest problem ponieważ nie znam norweskiego i nie wiem o co chodzi w tych jego papierach ani na stonce banku i czy w ogóle to byla dobra stronka:) Ale z tego co sie orjętujemy to on nie ma dostepu do konta przez neta:/

A ja mam konto w Nordea i za przelew do Polski niezależnie czy to konto walutowe (także w Nordea ale PL) płacę 230 NOK.
Pieniądze są już po dwóch dniach na koncie.
Z tego co widzę i przeczytałem to płacę najwięcej za przelew :( , też oczywiście niezależnie od przelewanej kwoty.
Podobno przelewy między Nordea w Norwegii a Nordea w Polsce powinne być za free??Słyszał ktoś o czymś takim??

Awatar użytkownika

Horeszko1307 napisał(a):
A ja mam konto w Nordea i za przelew do Polski niezależnie czy to konto walutowe (także w Nordea ale PL) płacę 230 NOK.

a jaka opcje wybierasz przy przelewie :?: bo mi pobieraja tylko 60NOK a w PeKaO S.A. dodatkowo 20zl (dziele koszty przelewu na dwa banki - tak wychodzi najtaniej)

Horeszko1307 napisał(a):
Podobno przelewy między Nordea w Norwegii a Nordea w Polsce powinne być za free??Słyszał ktoś o czymś takim??

o ile dobrze pamietam to 1-2 razy w miesiacu przelew cykliczny - ale moge sie mylic :roll:

puddle napisał(a):

Horeszko1307 napisał(a):

o ile dobrze pamietam to 1-2 razy w miesiacu przelew cykliczny - ale moge sie mylic :roll:

puddle masz racje. ja rozmawialam przed wyjazdem z konsultantem w nordei. i tenze pan powiedzial ze 2 razy w miesiacu przelewy na linii nordea pl i nordea no sa bezplatne. ;)

nie wiem jak to wyglada w praktyce. konta nie mam. jeszcze... :P

førskolelærerstudent

Hej puddle jak wysyłam pieniądze przelewem internetowym to są tam 3 opcje.
1) Avsender betaler kun omkostninger i Norge ->Wysyłający pokrywa koszty w Norwegii
2) Avsender betaler alle omkostninger -> Wysyłający pokrywa wszystkie koszty
3) Mottaker betaler alle omkostninger -> Odbiorca pokrywa wszystkie koszty

Ja zawsza zaznaczam pos.2)

I tak jak już napisałem mi pobierają niezależnie czy wysyłam na konto walutowe czy złotówkowe (oba oczywiście w Nordea PL) 230 NOK.

Co wy na to??

Awatar użytkownika

ja zaznaczam-wysylajacy pokrywa koszty w Norwegii :ok: i sciagaja 60NOK niezaleznie od kwoty jaka wysylam(tylko ja robie przewalutowanie juz w Nordei - lepszy kurs NOK-PLN)

Mógłby mi ktoś pomóc? Jak przelać kase z banku pocztowego w norwegi do polski będąc w Polsce i nie mając karty? Pozdrowionka

Witam wszystkich serdecznie :)
Od dawna śledzę to forum, mąż w styczniu wybiera się do pracy w Norwegii, do Hammerfestu. Dowiedziałam się już wielu cennych informacji, ale teraz mam prawdziwy problem.
Chcemy jak najlepiej przygotować się do tego wyjazdu, również do jak najtańszego przelewania pieniążków z Norwegii do Polski.
Z tego, co wiemy bezpłatne są przelewy z Nordei No do Nordei Pl ale tylko, jeśli oba rachunki są na tę samą osobę (czyli przelew na swój rachunek a nie żony). Ale w Hammerfest zdaje się nie ma Nordei, znaleźliśmy tylko Dnb oraz Sparebank 1.
W Polsce mamy rachunek w złotówkach w Pekao SA.
Może ktoś z Was wie czy lepiej przelewać pieniążki z Dnb w Norwegii do Pekao SA właśnie (czyli złotówki) czy też mąż powinien przed wyjazdem założyć rachunek w NOK w Dnb w Polsce?
W ogóle nie wiemy jak to zrobić, po prześledzeniu tego forum wzdłuż i wszerz widzę, że banki pobierają są tak różne opłaty...
Bardzo Was proszę o pomoc.

Hej! ;)
Ja mam obecnie konto w DnB NOR w Norwegii, i co jakiś czas przelewam pieniądze do Polski, na różne konta.
Każdy przelew, niezależnie od kwoty, kosztuje mnie 30nok - według mnie to bardzo mało, przy czym nie jest pobierana opłata za "odebranie" pieniędzy w bankach takich jak np. mBank czy BZ WBK, parę razy zdarzyło mi się też przelać pieniądze do PKO (nie pamiętam czy SA, czy BP), i została pobrana mała prowizja, ale dotyczyło to tylko przewalutowania, z tym, że nie była to jakaś wielka kwota.
W Polsce nie radzę zakładać dodatkowego konta w DnB NORDzie, bo z tego co pamiętam (kiedyś pytałam), to samo prowadzenie konta jest dość kosztowne.
Mój brat ma konto w mBanku, nic nie płaci za prowadzenie, nic za przelewy i nic nie płacił, gdy przelewałam pieniądze na to właśnie konto, więc myślę, że to by było najlepsze wyjście ;) :ok:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna