Dzisiaj jest czw lip 24, 2014 7:43 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Witam wszystkich :) Mam pytanie moze ktos byl lub jest w podobnej sytuacji.Mianowicie chodzi mi o to ze jestem z mezem i z dziecmi tu w Norwegii ale mieszkamy osobno zupelnie w innych miastach.Z mezem nie jestem juz od ponad 4 lat ale nie mamy rozwodu bo maz nie chce mi podpisac. Ja jestem z dzieckiem i mieszkam z innym mezczyzna. Dziecko zapisalam bez problemu do szkoly norweskiej ale jest problem ze mna bo nie mam jak sie ,ani zameldowac ani wystapic o pozwolenie. Z praca tez jest ciezko bo nie znam jezyka. Maz w dalszym ciagu nie chce mi podpisac rozwodu ale chce mi isc na reke i zlozyc papiery o polaczenie rodzic zebym miala pozwolenie na pobyt.Tylko czy to cos mi da?? Czy gdy otrzymam pozwolenie bede mogla zmienic adres zamieszkania na ten na ktorym przebywam obecnie?? Bo mieszkamy w innych miastach tak jak pisalam wyzej a nie chce byc zameldowana pod adresem meza. Czy istnieje mozliwosc zeby napisac na policji jakies wyjasnienie w jakiej jestem sytuacji?? I moze wtedy mnie zamelduja tam gdzie mieszkam faktycznie i dostane pozwolenie na pobyt?? Pomozcie mi prosze bo naprawde nie wiem co zrobic gdzie sie ruszyc za tym.Pozdrawiam serdecznie :(A i jeszcze jedno czy w takiej sytuacji w jakiej ja sie obecnie znajduje czy moge sie zarejestrowac na bezrobociu??

becia napisał(a):
Witam wszystkich :) Mam pytanie moze ktos byl lub jest w podobnej sytuacji.Mianowicie chodzi mi o to ze jestem z mezem i z dziecmi tu w Norwegii ale mieszkamy osobno zupelnie w innych miastach.Z mezem nie jestem juz od ponad 4 lat ale nie mamy rozwodu bo maz nie chce mi podpisac. Ja jestem z dzieckiem i mieszkam z innym mezczyzna. Dziecko zapisalam bez problemu do szkoly norweskiej ale jest problem ze mna bo nie mam jak sie ,ani zameldowac ani wystapic o pozwolenie. Z praca tez jest ciezko bo nie znam jezyka. Maz w dalszym ciagu nie chce mi podpisac rozwodu ale chce mi isc na reke i zlozyc papiery o polaczenie rodzic zebym miala pozwolenie na pobyt.Tylko czy to cos mi da?? Czy gdy otrzymam pozwolenie bede mogla zmienic adres zamieszkania na ten na ktorym przebywam obecnie?? Bo mieszkamy w innych miastach tak jak pisalam wyzej a nie chce byc zameldowana pod adresem meza. Czy istnieje mozliwosc zeby napisac na policji jakies wyjasnienie w jakiej jestem sytuacji?? I moze wtedy mnie zamelduja tam gdzie mieszkam faktycznie i dostane pozwolenie na pobyt?? Pomozcie mi prosze bo naprawde nie wiem co zrobic gdzie sie ruszyc za tym.Pozdrawiam serdecznie :(A i jeszcze jedno czy w takiej sytuacji w jakiej ja sie obecnie znajduje czy moge sie zarejestrowac na bezrobociu??

Czy nikt nie jest w stanie mi udzielic jakiejs odpowiedzi??:( Szkoda bo bardzo liczylam na wasza pomoc:((

Awatar użytkownika

Pochwał: 1
A moze nikt nie wie??? :(

Awatar użytkownika

Ja z takim problemem to bym się przeszła na Toyen w Oslo, tym bardziej, że nie znasz norweskiego...Nie napisałaś niestety skąd jesteś, więc nie wiem jak daleko masz do Oslo.A jak nie na Toyen to do jakiegoś oddziału UDI. Oni tam wszystko wiedzą i na pewno coś Ci poradzą.

Dziekuje Agii:) Byc moze ze nikt nie wie. Mieszkam w Kristiansand. Na tyle osob ktore sa na forum pomyslalam ze moze jednak ktos cos bedzie wiedzial ale bardzo dziekuje:))

Cybermajster
Awatar użytkownika

To ja sobie "pogdybam" ;)
Zerkam na formularz i w pozycji 10 widze
"Ved føstegangs søknad: Kommer du til å bli forsørget av hovedpersonen?"
"Skal du bo på samme adresse (i samme husstand) som hovedpersonen i hele den perioden tillatelsen gjelder for?"
Agii mozesz dokladnie przetlumaczyc??
Cos mi sie wydaje ze w tym drugim pytaniu nalezy zaznaczyc czy bedzie sie mieszkac z "mezem" i jesli nie, trzeba wyjasnic dlaczego - zaznaczam ze nie jestem pewna.

Cytuj:
"Skal du bo på samme adresse (i samme husstand) som hovedpersonen i hele den perioden tillatelsen gjelder for?"

przy pierwszym podaniu: czy bedziesz utrzymywana przez glowna osobe ?
czy zamierzasz mieszkac pod tym samym adresem (to samo gospodarstwo) co osoba glowna przez caly okres waznosci pozwolenia ?

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika

Izunia napisał(a):
Agii mozesz dokladnie przetlumaczyc??
stille napisał(a):
Cytuj:

przy pierwszym podaniu: czy bedziesz utrzymywana przez glowna osobe ?
czy zamierzasz mieszkac pod tym samym adresem (to samo gospodarstwo) co osoba glowna przez caly okres waznosci pozwolenia ?

Stille mnie wyręczyła w tłumaczeniu :D ...nie mogłam akurat pomóc, bo nie było mnie przy kompie...sorki :P
Faktycznie jest takie pytanie w formularzu, no to już wiadomo w jaki sposób to zgłosić, teraz pytanie jak zostanie to później potraktowane...

Dziekuje wszystkim bardzo serdecznie:)) Zawsze to juz jakies namiary. Tylko tak jak piszecie jak oni to potraktuja:(( Zobaczymy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]