Dzisiaj jest sob paź 25, 2014 2:37 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witamy wszystkich serdecznie,

Mam na imię Tomek, 28 lat i jestem właścicielem firmy budowlanej zajmującej się konstrukcjami budowlanymi. W PL braliśmy udział w wielu inwestycjach budowlanych takich jak hale przemysłowe, biurowce, apartamenty mieszkaniowe, fabryki.
Zajmujemy się głównie:
konstrukcjami żelbetowymi
montażem elementów prefabrykowanych
robotami murarskimi
odśnieżaniem dachów obiektów przemysłowych.
Dysponujemy kadrą inżynierską, projektową i wykonawczą.

Szukamy na terenie Norwegii kontaktów biznesowych i inwestycji przy realizacji, których moglibyśmy brać udział.
Prosimy osoby zainteresowane o kontakt lub wypowiedzi ze wskazówkami i dobrymi radami :)

Pozdrawiamy serdecznie
Silver Age
tomasz.ilczuk@silverage.pl

no tak,przyjedz i zobacz,Norwegia drewnem stoi,i sprawa prosta i podstawowa czy rozmawiasz po norwesku? no bo jak sie inaczej dogadac z przyszlym zleceniodawca,czy wystawisz fakture? raczej nie najpierw trzeba sie zarejestrowac tutaj,jesli chcesz sie to wbic w rynek to najpierw znajdz pierwszego klienta,najlepiej zrob cos pokazowego jesli sie spodoba to masz duzo roboty i kasiorki,jesli nie to zawsze mozna wrocic do kraju :roll:
duzo jest tutaj remontow i adaptacji,kwestia tylko czy bedziesz lepszy od tutejszych,powodzenia

Niestety z języykiem norweskim jest krucho. Bardzo dobrze znam język angielski więc to powinno wystarczyć. Robiliśmy troszkę u zachodnich sąsiadów i też dogadywaliśmy się w j. angielskim. Jeśli chodzi o zakres robót i kontrachentów w PL to wykonywaliśmy sporo zleceń dla dużych firm jak ABB, Leroy Merlin, Skańska, PORR, Goldbeck, Lafarge, Mercedes, wykonywaliśmy modernizacje stacji wodociągowych, zbiorniki żelbetowe, stacje benzynowe itp. Mamy dość pokaźną palętę do chwalenia się ale to PL i Germany :(

NICK 2011

Cytuj:
Bardzo dobrze znam język angielski więc to powinno wystarczyć
nawet w Holandii nie starczy
no i na wszystko trza miec certyfikaty norweskie
Cytuj:
Dysponujemy kadrą inżynierską, projektową i wykonawczą.

to moze warto zatrudnic tlumacza
i dobrego kosztorysanta
i poznac tutejszy kodeks pracy
co uchroni przed ewentualnymi kosztami

ale skoro masz roboty w D i w kraju to po co ci Norwegia,no nie mam racji?

:ok:
Dawno chyba w PL nie byłeś.
Zadam Tobie bardzo podobne pytanie tylko delikatnie zmienione:
Czemu ty wyjechałeś, skoro w PL jest tyle pracy?
Tutaj jest coraz gorzej. Pracy jest bardzo dużo ale stawki bardzo kiepskie. Pracując dla koncernów poza granicami PL zobaczyłem jak ceni się dobre firmy i dobrych pracowników. Zarabialiśmy godziwie za naprawdę ciężką pracę.
W PL coraz częstszą praktyką jest branie na budowy firmy krzaki, które za bardzo małe stawki będą robiły daną pracę. Nie patrzy się jednak, że praca ta zostanie źle zrobiona, pracownicy zatrudniani są na czarno itp. Coraz trudniej jest z takimi firmami konkurować.
Niedawno wykonywałem pewną pracę dla bardzo dużej i bardzo znanej firmy budowlanej (Nie będę podawał jej nazwy). Na inwestycji zbankrutowało 8 firm podwykonawczych. Wszyscy pokontraktowali bardzo słąbe stawki bo inwestycja była duża i każdy myślał, że wyrobi się na ilości w cenie. Niestety Generalny Wykonawca bardzo źle zorganizował budowę i nie dało się normalnie pracować. Pozajmowane wszystkie wjazdy na budowę, kiepska organizacja dostarczania materiałów, błędy projektowe przyczyniły się do opóźnień. Ja jak zobaczyłem co się dzieje to po 2 dniach dogadałem się na mniejszy zakres prac i po 2 miesiącach zeszliśmy z budowy. Straciłem tylko 50 tys. zł a z fakturą na 200 tys. spóźniają się już 3 tydzień bo brak jeszcze odbiorów. Inne firmy potraciły tam znacznie więcej. CYRK.

Awatar użytkownika

SilverAge napisał(a):
Dysponujemy kadrą inżynierską, projektową i wykonawczą.... Silver Age

Jezeli dobrze rozumiem to firma nazywa sie "Silver Age". Tak sobie rzucilam ta nazwe na google i nie znalazlam zadnej wzmianki o tej firmie. Wiec albo to co piszesz jest bzdura i to tylko pomyslowe szukanie pracy dla jednej lub kilku osob albo nie chcesz podac nazwy firmy. Firmy co szczyca sie dobra robota na ogol sa dumne ze swojej nazwy.

Nemo napisał(a):
SilverAge napisał(a):
Dysponujemy kadrą inżynierską, projektową i wykonawczą.... Silver Age

Wiec albo to co piszesz jest bzdura i to tylko pomyslowe szukanie pracy dla jednej lub kilku osob albo nie chcesz podac nazwy firmy. Firmy co szczyca sie dobra robota na ogol sa dumne ze swojej nazwy.

Drogi Nemo, twoja wypowiedź zatkała mnie i nie wiem co powiedzieć :D Chcesz pomóc to pomóż, a jak nie to nie.
Dla osób zainteresowanych możemy wysłać referencje i listę inwestycji jaką zrealizowaliśmy, łącznie z danymi firmy :)
Ja nie mam w naturze szukania i robienia dziwnych podchodów. To co piszę jest szczere i prawdziwe, bez ściemy. Nie podaję nazwy firmy na forum bo zależy mi na byciu anonimowym w związku z inwestycjami, które aktualnie prowadzimy.

W trakcie studiowania bardzo często w okresach wakacyjnych siedziałem w USA i tam Rodacy bardzo wzajemnie sobie pomagali. Mając takie doświadczenia wszedłem na forum i pozwoliłem sobie napisać taki post. Liczyłem na autentyczną i szczerą pomoc od innych ludzi, którzy też dzieki takiej pomocy mogli zarobić trochę grosza.
Spodziewałem się, że na forum wypowiedzi będą miały trochę inny charakter. Trochę jestem zawiedziony. Wcześniejsze posty bohuna i fullcasco coś wnosiły do tematu. Jakieś rady, stwierdzenia na podstawie swoich doświadczeń za co jestem wdzięczny. Jeśli to ma zmierzać do takich postów jak Nema to bardzo proszę moderatora o zamknięcie tematu.

Jeśli kogoś uraziłem to bardzo przepraszam. Życzę powodzenia wszystkim.

Pozdrawiam
TI

Awatar użytkownika

Pochwał: 1
SilverAge napisał(a):
W trakcie studiowania bardzo często w okresach wakacyjnych siedziałem w USA i tam Rodacy bardzo wzajemnie sobie pomagali.

naprawde? :)
SilverAge napisał(a):
Ja nie mam w naturze szukania i robienia dziwnych podchodów. To co piszę jest szczere i prawdziwe, bez ściemy. Nie podaję nazwy firmy na forum bo zależy mi na byciu anonimowym w związku z inwestycjami, które aktualnie prowadzimy.

:shock: dla wojska? :mrgreen: :)

NICK 2011

Moze byc takie ?
Cytuj:
Oppussing bad, kjøkken, gang og loft

Bad
Et nåværende bad på 2.00m x 1.62m skal total rehabiliteres og utvides til 3.30m x 1.62m
• Fjerne inventar og gulv
• Ytterveggene (1 stk a 1.62m, 1 stk a 3.30m) åpnes og etterisoleres
• Veggene blir flisbelagt utenom lang yttervegg; den blir malt
• Male tak
• Ifm at badet utvides fra m 2.00 til 3.30m må det flyttes en vegg + dør
• Nytt badegulv med membran, varmekabler og flis
• Et vindu (69cm x 79cm) skal byttes
• Nye avløpsrør og sluk i gulv
• Nytt elektrisk anlegg
• Fordelerskap (rør-i-rør) ved vv-bereder (på råloft) + nytt rør-i-rør anlegg til kjøkken, dusj, klosett, vask, vaskemaskin og badekar
• Baderommet skal innredes med (planløsning er utarbeidet):
o Badekar: (Svedbergs emaljebadekar, hvit. Artikkelnummer 1200 (sett på Oslo vvs-senter))
o Vask
o Veggklosett
o Dusjhjørne
o Plass til vaskemaskin

Kjøkken
• Inventaret, gulvbelegg og veggplatene fjernes utenom oppvaskkummen, som vil bli brukt igjen.
• Sette opp nye plate på veggene
• Legge nytt gulv c. 9m2 (hel-tre parkett som limes og lakkeres, bestilt)
• Montering av kjøkken
o 2 gamle skråoverskap fra 50-tallet
o 5 benkeskap
o Benkeplate på langveggene av kjøkkenet
• Nytt elektrisk anlegg.
• Male vegger, tak, vinduskarm og overskap

Gang
• Ny ytterdør brannsikret og med sikkerhetslås
• Male gang, panel på vegger og tak
• Male trapp og rekkverk
• Noe nytt el-anlegg

Loft
• Male loft (vegger, tak, skap innvendig)
• Hvitlasering av all panel
• Legge gulv og lister i hele etasjen (c. 33 m2), gulv skal limes.

Awatar użytkownika

SilverAge napisał(a):
Drogi Nemo, twoja wypowiedź zatkała mnie i nie wiem co powiedzieć :D
Ja uwazam, to co uwazam i ani nie jest mi z tej okazji glupio, ani sie mojej wypowiedzi nie wstydze.
Szukasz pracy dla firmy, do tego niby duzej, a boisz sie podac jej nazwy. Jak dla mnie to takie postepowanie jest dziwne. Na ogol wszyskie firmy oglaszaja sie wszedzie jak tylko moga, wychodzac z zalozenia, ze jezeli ktos zapamieta ich nazwe, to moze w przyszlosci kiedys do nich zadzwoni.

Dzięki serdeczne za rady.
Dzisiaj podpisaliśmy pierwszy kontrakt na halę logistyczną do realizacji na terenie Szwecji.
Na Norwegię przyjdzie czas innym razem :D
Pozdrawiam serdecznie

Temat do zamknięcia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna