Dzisiaj jest sob gru 20, 2014 6:22 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: KUPIE YORKA
Awatar użytkownika

Witam, kupie Yorka ( niekoniecznie miniaturke ) w Norwegii - jestem z okolic Arendal.
Jezeli ktos cos wie na ten temat - prosze o wiadomosc.
Dziekuje.

Tytuł: Re: KUPIE YORKA
Awatar użytkownika

Jesli ktos ma pieska na sprzedaz gdzies dalej prosze pisac - MOZE wybiore sie na przejazdzke :)
Nie zaszkodzi napisac wkoncu, prawda?

Awatar użytkownika

Ja niestety nie mam do sprzedania takiego pieska i ostatnio tez nie slyszalam aby ktos mial ,chcialam tylko napisac,ze jezeli piszesz o York to masz na mysli Yorkshire Treriera :D bo niestety nalezy wystrzegac sie ogloszen,ktore propnuja miniyorki poniewaz nie istnieje wersja mnini tej rasy :D .
Mam jednak nadzieje,ze uda Ci sie nabyc pieska :D

Awatar użytkownika

prosze tu sa linki do hodowcow

http://www.yorkshireterrier.no/oppdretterliste.htm

http://www.canis.no/oppdretter/rasepres.php?raseid=127

Awatar użytkownika

Wlasnie chodzi o to, ze nie chce kupowac od norweskich hodowcow, poniewaz tutaj w Norwegii te ceny sa gigantyczne.
Pisalam juz do polskich hodowcow - czekam na odpowiedz, ale najlepsze wyjscie to kupic tu w kraju.
Dlatego zamiescilam ogloszenie :D

Awatar użytkownika

Uwzam, ze trzeba na to popatrzyc realistycznie.

1. Jezeli chce psa tanio, to sprowadzam go legalnie z Polski. Jest mozliwosc sprowadzenia szczeniaka legalnie do Norwegii, jezeli szczeniak nie ma jeszcze 3 miesiecy. Zalatwia sie to przez Mattilsynet.

2. Jezeli ktos sprowadzi szczeniaka legalnie do Norwegii, to dlaczego ma sprzedac go taniej Tobie , jezeli moze sprzedac go na finn.no za 15000,-NOK.

Podsumowujac, musisz albo sprowadzic psa sama, albo kupic psa sprowadzonego nielegalnie.

Awatar użytkownika

Nemo napisał(a):
Uwzam, ze trzeba na to popatrzyc realistycznie.

1. Jezeli chce psa tanio, to sprowadzam go legalnie z Polski. Jest mozliwosc sprowadzenia szczeniaka legalnie do Norwegii, jezeli szczeniak nie ma jeszcze 3 miesiecy. Zalatwia sie to przez Mattilsynet.

2. Jezeli ktos sprowadzi szczeniaka legalnie do Norwegii, to dlaczego ma sprzedac go taniej Tobie , jezeli moze sprzedac go na finn.no za 15000,-NOK.

Podsumowujac, musisz albo sprowadzic psa sama, albo kupic psa sprowadzonego nielegalnie.

Nie kaze nikomu sprzedawac mi pieska za grosze. Ale juz spotkalam sie wielokrotnie z tym, ze Polacy sprzedaja tutaj pieski duzo taniej - oczywiscie sa i tacy ktorym biora ile wlezie - bo taki nasz narod.
Do Polski narazie nie mam mozliwosci zjazdu - to tez stanowi problem.

Awatar użytkownika

Nemo napisał(a):
.

Jakis dziwny ten twoj post ,niby chcesz kupic ale gigantyczne ceny sa wiec chcesz taniej tu w kraju ( jakos nie logiczne to ) ,jestes w Norwegii i ceny sa normalne.
W polsce z rodowodem taki pies kosztuje okolo 1500 wiec to jest jedna pensja a 15000 to tez jest jedna pensja tu.
mam nadzieje ze jak juz staniesz sie szczesliwa posiadaczka pieska to nie powiesz ze ceny sa gigantyczne kiedy trzeba bedzie chodzic do weterynarza ,bo to sa wydatki ,trzeba robic szczepienia i obcinac psu pazury raz na 3 tygodnie ( chyba ze nauczysz sie sama) ,zakup lekow na odrobaczenie,karma i rozne inne zeczy nie podchodzace pod ubezpieczenie wiec chciec psa to jest przysposobienie nowego czlonka rodziny i uwiazanie sie na jakies 14 lat i sporo wydatkow .Wyjazd za granice wiaze sie z zostawieniem psa pod opieka czyjas wiec to tez sa koszta ,chyba ze chce sie psa zabrac ze soba ale to nie jest juz takie proste bo albo samolotem ( napewno koszta sa) albo zmiana trasy do Polski bo na promie nie chca psow ( tu dokladnie nie wiem bo ja moje dwa pieski narazie nie zabieralam ze soba ,jeli ktos cos wie wiecej na ten temat to prosze sie wiedza podzielic)

Napewno odbierzesz moj post jako ostry ,ale tyle sie widzi nie odpowiedzialnych osob ktore chca psy a pozniej nie wiedza co z tym klopotem zrobic. Tu nie ma bezpanskich psow i tak ma pozostac. Pies to sa wielkie wydatki i trzeba to naprawde przemyslec.

Awatar użytkownika

sara007 napisał(a):
bo na promie nie chca psow ( tu dokladnie nie wiem bo ja moje dwa pieski narazie nie zabieralam ze soba ,jeli ktos cos wie wiecej na ten temat to prosze sie wiedza podzielic

STENA LINE (Karlskrona - Gdynia):
Tylko na prom Stena Baltica i Finnarrow. Należy wówczas wykupić specjalną kabinę z opcją przewozu zwierząt.Rezerwacja przejazdu dla zwierząt jest niezbędna! Zwierzę powinno posiadać kaganiec oraz komplet dokumentów umożliwiający przekroczenie granicy.

Awatar użytkownika

Dziekuje :D Nie moja trasa ale tez mozna raz nia pojechac albo przejechac cala trase samochodem ( uff kupa kilometrow :( )

Awatar użytkownika

sara007 napisał(a):
Dziekuje :D Nie moja trasa ale tez mozna raz nia pojechac albo przejechac cala trase samochodem ( uff kupa kilometrow :( )

na Twojej trasie to bedzie cos takiego: http://colorline.no/pages/content/artic ... tId=1.2560
tylko ze to nie jest prom do Polski

Awatar użytkownika

sara007 napisał(a):
Nemo napisał(a):
.

Jakis dziwny ten twoj post ,niby chcesz kupic ale gigantyczne ceny sa wiec chcesz taniej tu w kraju ( jakos nie logiczne to ) ,jestes w Norwegii i ceny sa normalne.
W polsce z rodowodem taki pies kosztuje okolo 1500 wiec to jest jedna pensja a 15000 to tez jest jedna pensja tu.
mam nadzieje ze jak juz staniesz sie szczesliwa posiadaczka pieska to nie powiesz ze ceny sa gigantyczne kiedy trzeba bedzie chodzic do weterynarza ,bo to sa wydatki ,trzeba robic szczepienia i obcinac psu pazury raz na 3 tygodnie ( chyba ze nauczysz sie sama) ,zakup lekow na odrobaczenie,karma i rozne inne zeczy nie podchodzace pod ubezpieczenie wiec chciec psa to jest przysposobienie nowego czlonka rodziny i uwiazanie sie na jakies 14 lat i sporo wydatkow .Wyjazd za granice wiaze sie z zostawieniem psa pod opieka czyjas wiec to tez sa koszta ,chyba ze chce sie psa zabrac ze soba ale to nie jest juz takie proste bo albo samolotem ( napewno koszta sa) albo zmiana trasy do Polski bo na promie nie chca psow ( tu dokladnie nie wiem bo ja moje dwa pieski narazie nie zabieralam ze soba ,jeli ktos cos wie wiecej na ten temat to prosze sie wiedza podzielic)

Napewno odbierzesz moj post jako ostry ,ale tyle sie widzi nie odpowiedzialnych osob ktore chca psy a pozniej nie wiedza co z tym klopotem zrobic. Tu nie ma bezpanskich psow i tak ma pozostac. Pies to sa wielkie wydatki i trzeba to naprawde przemyslec.

Wiesz, ja sie Ciebie nie pytam ile kosztuje utrzymanie psa, bo dobrze sie z tym licze. Wiem, ze o psy trzeba dbac, chodzic do weterynarza, na szczepienia.
Napisalam post z pytaniem o to czy ktos ma na sprzedaz pieska, nie napisalam ceny jaka moge dac za niego. Sciagniecie szczeniaczka z Polski i przywiezienie tutaj jest dla mnie troszke klopotliwe. Jezeli mi sie uda kupic tutaj taniej od jakiegos Polaka ( bo taka sytuacja byla tu na forum - szczeniaczki byly sprzedawane za 5000 kr ) to dobrze, jak nie to zaplace wiecej. Mieszkam w Norwegii i tu z Norwegii chce psa. Co w tym nielogicznego? I prosze niepouczaj mnie, ze pies kosztuje, bo decydujac sie na jego kupno muszeliczyc sie ze wszystkim. To nie jest post "ile kosztuje utrzymanie psa" lecz "czy ktos ma na sprzedaz".
Wiec jeszcze raz dla tych, ktorzy nie rozumieja mojego postu:
KUPIE SZCZENIACZKA YORKA Z RODOWODEM. JESTEM Z OKOLIC ARENDAL, JEZELI KTOS MIESZKA GDZIES DALEJ A MA SZCZENIACZKI NA SPRZEDAZ - PROSZE ROWNIEZ NAPISAC. DZIEKUJE

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna