Dzisiaj jest wt lip 22, 2014 11:45 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam Serdecznie!
Ciekawe czy ktoś bedzie znał odpowiedź na moje pytanie - dotyczące sytuacji brata.
Więc tak:
Brat dostał ofertę pracy u norweskiego pracodawcy. Oferta obejmuje 100% sitlling więc nie było problemu z przyznaniem opholtstilatelse przez UDI na okres roku. Pozwolenie jest ważne od 1 grudnia 2007 do 1 grudnia 2008. Brat umówił się z przyszłym szefem, że ten zatrudni go - na kontrakty 3 miesięczne. Prawdopodbnie pierwszy kontrakt od stycznia do końca marca, później 2 miesiące przerwy i następny kontrakt itd.

Biorąc pod uwagę to że brat ma stałe miejsce zameldowania w PL z niepracującą żoną, i dwójką małchych dzieci <1>3 lat. Brat rozpatruje możliwość ubieganaia się o rodzinne.

W tym wątku doczytałem się że *cytat
O dodatek możesz się starać po otrzymaniu zezwolenia na pobyt z możliwością podjęcia pracy. Będzie on wypłacany przez cały okres trwania pozwolenia.
(...)
Do wypełnionego wniosku zazwyczaj należy dołączyć akt urodzenia dziecka, zaświadczenie o wspólnym miejscu zamieszkania w kraju, zaświadczenie o pobieranym zasiłku rodzinnym w Polsce, kopię umowy o pracę u norweskiego pracodawcy lub potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej oraz kopię norweskiej karty podatkowej.
*koniec cytatu

I tu zadaję pytania w imieniu Brata:
1. :?: Czy podanie o rodzinne mogę złożyć dopiero kiedy dostanę mój pierwszy kontrakt? - w styczniu 2008 - czy okazanie kontraktu o prace nie jest wymagane
2. :?: Czy dostanę zwrot rodzinnego wstecz za grudzień 2007 *bo mam przecież ważne pozwolenie z UDI
3. :?: Czy będzie mi wypłacane rodzinne za okresy w których nie będę pracował w norwegii *pomiędzy kontraktami (teoretycznie będę w tym okresie w norwegii, praktycznie zapewne w Polsce)

:idea: Szczerze mówiąc trochę dziwne by było żeby Norwegia płaciła mi zasiłek, pomimo tego - że nie pracuję - chociaż mam pozwolenie na pracę. :D

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Adam *w imieniu Brata

Tytuł:

Witam !Mam pytanko bo u nas w urzedzie powiedziano mi ze zaginely moje wszystkie papiery ktore skladalem 5 miesiecy temu o rodzinne co mam dalej robic ? :( czy znowu zlozyc i czekac nastepne 5 miesiecy?Dodam tylko ze jestem 4 osoba ktorej poginely dokumenty a dzieja sie takie rzeczy na Froji.Pozdrawiam

Tytuł:

Pochwał: 1
Moje zginely 2 razy,wiec maz osobiscie zabral druki do Polski.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nasze papiery tez raz zaginęły ale juz po wysłaniu z urzedu marszałkowskiegi do Norge.Wysłane były na koniec czerwca a w navie w sierpniu jeszcze ich nie było.Zadzwoniłam do urzedu w Polsce i urzedniczka poinformowała mnie że natychmiast wysyła kopie wszystkich dokumentów(dobrze ze takie mieli zrobione)i juz za tydzien były w navie.Nie musielismy wiec całe szczescie zbierac od nowa papierów.Swoją drogą to dziwne jak mogą zaginąć dokumenty wysłane poleconym?
Czy aby urzedy w norge nie graja na zwłokę?
Pozdrawiam :?

Tytuł:

Mąż otrzymał druki E 401 i E411 od urzędnika NAV, ale nie opieczętowane. Ma zabrać je do Polski i tutaj wypełnić. Poradźcie, jak się do tego zabrać. W polskiej instrukcji do tych druków ( ściągnęłam je ze strony ministerstwa) jako organ właściwy do ich wypełnienia wskazany jest urząd gminy. Na forum czytałam w spotach, że wypełnialiście je w urzędzie marszałkowskim. Może źle odczytałam instrukcję? Jaka jest droga urzędowa wypełniania tych druków? :?:

Tytuł: Re: Rodzinne

Prosze o informacje dotyczaca poprawnego wypelnienia formularza "Søknad om barnetrygd" . W punkcie nr 5 jest pytanie "Bor barnet fast sammen med deg?" co oznaczaloby czy dziecko na stale mieszka ze mna. Ja pracuje w Norwegii legalnie, ale tymczasowo, jednoczesnie mieszkajac tu i jezdzac co jakis czas do Polski. Dzieci mieszkaja z zona w Polsce. Przypuszczam, ze powinienem odpowiedziec twerdzaco, ze dzieci mieszkaja ze mna na stale, gdyz moj pobyt tutaj jest tylko tymczasowy. Prosze o odpowiedz osoby, ktora juz skladala podanie lub wie, jak nalezy poprawnie wypelnic wniosek, zeby nie bylo problemu z wyplata zasilku.
Z gory dziekuje Tomr

Tu chodzi o to czy macie wspolny adres zamieszkania w Polsce?

Awatar użytkownika

Witam serdecznie.
Tez mam problem dotyczacy rodzinnego. Maz pracuje tutaj od wrzesnia 2006 roku, poczatkiem stycznia 2007 roku skladal komplet dokumentów na rodzinne, w lipcu ja dojechalam do meza, wyrabialismy wszyscy nowe pozwolenia-włanczajac w to dzieci, a koncem sierpnia dopiero przyszly w polsce dokumenty z urzedu marszalkowskiego-co jeszcze mamy dostarczyc. Wszystko bylo odesłane, z rozmowy telefonicznej z odpowiednia osoba dowiedzialam sie, ze wszystko jest ok i 22 wrzesnia dokumenty wyszły do NO.Od tego czasu minely 4,5 m-ca, wczoraj bylismy w NAV-ie poniewaz zalatwiam teraz maciezynski i zapytalismy co z tym rodzinnym.Pani poszukala w komputerze i powiedziala, ze faktycznie to juz bardzo dlugo...i nagle znalazla pismo, ktore wplynelo do NAV-do nas nie dotarlo niestety, ze musimy doniesc nasze pozwolenia i nie wie ile to znoe potrwa-moze 2,3,4 miesiace. Mamy juz dosc czekania bo to 17 m-cy,ale wyjscia nie ma, dzisiaj maz dowozi jej to. Ale moje pytanie brzmi-dlaczego to tak dlugo trwa?Czy przyczyna moze byc to, ze wyrabialismy nowe pozwolenia? I jak to wszystko przyspieszyc??
Bede wdzieczna bardzo za pomoc

Awatar użytkownika

Niestety takie sa uroki zalatwiania spraw w norweskich urzedach :) W jednej kommunie zalatwisz formalnosci prawie od reki, a winnej to trwa miesiacami. Jezeli zalezy ci na zalatwieniu spraw w miare szybko, najlepiej odwiedzaj urzednika dzien w dzien. Ponaglaj i pilotuj jego prace - efekt murowany :wink:

kkasia125 napisał(a):
Jezeli zalezy ci na zalatwieniu spraw w miare szybko, najlepiej odwiedzaj urzednika dzien w dzien. Ponaglaj i pilotuj jego prace - efekt murowany :wink:

Tak, to jedyny i sprawdzony sposob na opieszalych urzednikow :ok:

Pochwał: 1
Ja odwiedzam urzędniczkę raz na 2 tygodnie.
W piątek powiedziała że nie wysyła druków do Polski.
Czy to możliwe? w jakim przypadku?????
robi to pierwszy raz więc nie zdziwiłbym się gdyby okazało się że jednak wyśle te dokumenty.
W wolnej chwili zajrze i dowiem się w jakiej sytuacji się znajduje.

Korzystając z wolnego dziś (07.02)czasu odwiedziłem NAV.
Od tygodnia zmieniło się. Pani oznajmiła że musi do Oslo wysłać dokumenty.
Jeszcze wykonać musi telefon do praodawcy i zapytać o moją pracę tutaj.
Jak na miesiąc po złożeniu dokumentów to troche wlecze się.

Awatar użytkownika

Witam,
proszę o informację czy w druku Barnetrygden i Kontantstøtten w pozycji OPPLYSNINGER OM DEN ANDRE AV FORELDRENE TIL BARNET wpisać adres w Polsce czy tu w Norwegii. Dodam, że mam meldunek w Norwegii, numer personalny i pozwolenie na 5 lat. Nie pracuję.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna