Norweski online u Anniken: Letnia Promocja - Zajęcia Indywidualne już od NOK 99 i GRATISY :kwiat: Zobacz więcej

Budowa domu w Norwegii.

Sprawy finansowe i mieszkaniowe, informacje, formularze, koszty utrzymania w Norwegii.

Moderator: Moderatorzy

szyszka123

Re: Budowa domu w Norwegii.

Postautor: szyszka123 » pt kwie 08, 2016 10:24 pm

No powiem Ci, że jestem bardzo zaskoczona! Dom po prostu WOW! Bardzo oryginalny!!
Na pewno będzie jedyny w swoim rodzaju! :)

Ja zakochałam się w jednym projekcie. (niestety, nie mogę dodać linku).

ale jeśli masz ochotę, wejdź na stronę homekoncept.com.pl ( projekt o nazwie homekoncept-01)
Oczywiście wiele przeróbek i o basenie mogę pomarzyć :wink: ale bardziej przerażają mnie norweskie zasady, które musza być spełnione i na pewno dużo koszt... :roll:

norwibasia

Postautor: norwibasia » pn kwie 11, 2016 8:58 am

A jak wybrałeś miejsce gdzie chcecie budować dom? Byliście tam wcześniej, zwiedzaliście Norwegię? Czy tak w ciemno, z googla?

szyszka123

Postautor: szyszka123 » wt kwie 12, 2016 8:21 pm

Jeśli chodzi o nas, to mieszkamy tutaj już ok 7-8 lat. Jeszcze 3 lata temu, była myśl powrotu do Polski, ale teraz to już myślimy wybudować dom tutaj. Trzech naszych bliskich znajomych wybudowało tutaj domy, więc trochę mamy "z górki". Zawsze można się kogoś doradzić.

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Postautor: Onecoffeenosugar » śr maja 11, 2016 2:08 pm

norwibasia pisze:A jak wybrałeś miejsce gdzie chcecie budować dom? Byliście tam wcześniej, zwiedzaliście Norwegię? Czy tak w ciemno, z googla?

Jeśli chodzi o nas, to wybraliśmy ziemię, lecimy niedługo ją zobaczyć. Niestety nie mam teraz czasu. Jeśli chodzi o zwiedzanie Norwegii, to mieszkałem kilka miesięcy. Teraz niestety całość zależy od wyceny oraz naszych możliwości finansowych.

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Onecoffeenosugar » pt lip 28, 2017 9:12 pm

Mamy rok później. :D
Telenoweli czas dalszy.

Z poprzedniej działki i planów wyszły nici. Problemy, dwukrotnie większe koszty budowy itp. Przez ostatni rok szukałem różnych możliwości i w końcu lecimy obejrzeć 1100m2 przyszłego szczęścia. Jak kupimy to opiszę całą drogę do tego kawałka lasu :) I jak męczyłem Szczawika z forum. :)

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: rekonstruksjon » śr sie 23, 2017 8:20 pm

Tysiąc sto :o to dużo jeśli chodzi o dom? Ile sypialni?
Go grab yourself a cup of tea and a digestive biscuit Gayle

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: KARRRAMBA » śr sie 23, 2017 10:07 pm

:D

szczypior

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: szczypior » śr sie 23, 2017 10:21 pm

Przecież o działce mowa ;)
Takiej z lasem

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Onecoffeenosugar » czw sie 24, 2017 10:01 pm

proszę. teraz bardziej poprawna wersja postu. "treść" niestety nie mam uprawnień by skasować.

BaRyBa

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: BaRyBa » pt sie 25, 2017 4:21 pm

BARDZO CHAMSKI TEKST, tyle wulgaryzmów,że aż "głowa" boli.
Czyżby Admini zostawili ten wpis li tylko dlatego, że gość jest czytalny i ma wiele wejść?
Pamiętam czasy na tym forum, gdzie za 10 część podobnego chamskiego tekstu, forumowicz wylatywał z hukiem "ban totalny".

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Onecoffeenosugar » pt sie 25, 2017 4:50 pm

Przy okazji: stosowanie słowa "gość" uważam za obraźliwe, interlokutor luba autor posta wydaje się być bardziej poprawnym. Dwa "czytalny" nie zgodzę się z tą definicją albowiem uważam, że od czytelnika wymagam większego zaangażowania niż tylko bierność zdefiniowana przez Bathesa. To obraża czytelników forum. Trzy, wulgaryzmy jako figura stylistyczna zostały użyte dla podkreślenia i jako koloryt czy też środek narracyjny. Skoro się jednak nie podoba, usunąłem post. Pozdrawiam. Przy okazji zamiast słowa chamski użyłbym niekulturalny bo ktoś mógłby uznać, że zastosowanie tego słowa miało zaznaczyć poślednie urodzenie autora i chęć użycia argumentacji ad personam, co chyba nie było zamierzeniem.

A i no najważniejsza rzecz:
"
Akceptujesz zakaz publikowania wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszającym cudze prawa autorskie i dobra osobiste. Naruszenie tego zakazu może skutkować dla ciebie całkowitym zablokowaniem dostępu do tej witryny, a twój dostawca internetu zostanie powiadomiony o twoim niewłaściwym zachowaniu. Wyrażasz zgodę na to, że „Norwegia” może w każdej chwili usunąć, zmienić, przenieść lub zamknąć każdy twój temat, post. Wyrażasz zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych. Informacje te nie będą przekazywane nikomu bez twojej zgody, ale ani „Norwegia”, ani phpBB Limited nie ponosi odpowiedzialności za włamania do witryny, podczas których może dojść do kradzieży danych. "

W żadnym punkcie mojego postu nie złamałem regulaminu.

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Onecoffeenosugar » pn paź 23, 2017 9:19 pm

Poprawiona wersja tekstu:

Ok.

Sezon 2
Kupno domu w Sulitjelmie <nie szukajcie to norweski Bytom> Po licytacji śmiesznej kwoty, prawie stajemy się posiadaczami rudery na końcu świata przy zamkniętej wielkiej kopalni na dzikim pograniczu szwedzko - norweskim. Wychodzą nici z tego bo dom byl z licytacji komorniczej, która się nie odbyła :D

Szczawik dostawał spazmów ze śmiechu i z nerwów, że znowu zawracam mu gitarę . Ale wiecie, telenowela, niestety zły właściciel spłacił długi i Stijan megler nic nie mógł zrobić. 4mieszkaniowa posiadłość nad jeziorem poszła się bujać.

Sezon 3
Nowe podejście

Zamiast szukać po finn.no zaczynam przeglądać wszystkie gminy <no prawie wszystkie bo tylko 160> szukam ziemi, która albo jest w miarę tania albo w ogóle tania albo chociaż fajna. Po 2 miesiącach Szczawik rozsyła pytania i przyprawia o zawał 90% komunn norweskich bo zwykle robi to w przerwie na kawę. Dodatkowo okazuje się, że na 90% pytań norwescy pracownicy administracyjni nie są przygotowani by odpowiedzieć.

Po drodze okazuje się, że działki kosztujące 40 000 NOK są np z widokiem na przetwórnię tytanu, albo po dodaniu wszystkich opcji ukrytych z 40 000 NOK kosztują 600 000 NOK itp. Ale niezmordowanie przebijamy się przez meandry prawa i administracji.

Przy okazji poszukiwań staję się prawie ekspertem, Szczawson siwieje, i twierdzi że widzi martwych Norwegów. Ale jedziemy dalej. Wiem już że kupno góry z 1 milionem m2 jest bez sensu bo można tam hodować tylko renifery. Rafał się cieszy. Nie będzie musiał odmrażać czterech liter.

Sezon 4
Ziemia obiecana / Shire / Tam i z powrotem

Po tygodniu odzywa się Pan z gminy. Mówi że mamy sobie przyjechać zobaczyć ziemię. Nie mogę jej kupić zdalnie. Na tłumaczenia że mieszkam 3000 km od niego pozostaje głuchy. Pan ma na imię Frodo, czy Frode, nie rozróżniam. W umyśle jedziemy do Shire kupić u Frodo działki. Szczawson się cieszy bo po 2 latach zejdę mu z pleców. W końcu zrobi remont domu i nie będzie nerwowo patrzył w komórkę.

Lecimy. Jedziemy norweskim busem. Czuję się jakby podróż była jednak do Mordoru. 10h wyjących małych wkurzających norweskich dzieci. Ale wszyscy twardo udają, że dzieci cacy i są zajebiste. W końcu starsza Norweżka pęka i stanowczym głosem, którego nie rozumiem sztorcuje matkę wyjca. A potem spokojnie wychodzi na 120 przystanku. Odwaga.

Frodo jak na Norwega w zapyziałej dziurze wita nas prawie z otwartymi ramionami. My wiemy że to poza bo był zmiękczony tyloma telefonami i mailami od 6 osób, ze na 100% dopłaci nam byśmy tylko wzięli tą ziemię i się odwalili i zaczęli molestować dział techniczno budowlany.
Poza tym Frodo jest wyluzowany bo wiem że 2 tygodnie ten lisek chytrusek moczył się w Morzu Śródziemnym. Kulturalnie nie pytam czy przeżył desant uchodźców i miał all inclusive + ale spoko. Opalenizna fest.

Szczawson przebiera nogami bo dowiaduje się, że jedziemy z chłopem na miejsce. No i mogę powiedzieć, że naszym oczom ukazuje się las. No nie krzyży ale jest. Nasz, calusieńkie 1200m2 lasu na zboczu góry o nachyleniu 45 stopni. Żona lubi naturę, to niech ma. Bierzemy.
Szczawik ma kryzys. Ale chwile później w przypływie kreatywności projektuje mega domki w lesie. Projekt jest.

My się cieszymy, Frodo się cieszy, Szczawik się cieszy bo przez ostatnie 2 lata szukaliśmy działek <a czy wspominałem, że kompletnie nie znam norweskiego ?> jedyni którzy mają pod górę i siedza już w okopach z bułką i kawą sa ludzie stojący na drodze między mną a pozwoleniem na budowę. Zaprawdę powiadam Wam, oni już nas nienawidzą. Nie wyjechałem a już 7 maili mieli. A to dopiero początek.

Sezon 4
EPILOG

Norwegom się przypomniało że musimy mieć dnummer by zapłacić jakis tam podatek. Była już obawa że będziemy musieli wracać. Okazało sie że Norwegowie luźno podchodzą do wszystkiego. Odgrzebali mój stary nieaktywny dnummer i wystawili całościową fakturę. #yolo

Sezon 5
Igrzyska Śmierci - budujemy dom - soon :)
Właśnie powstaje EPICKI projekt domu. I pracowni. No i zakładamy na podwalinach tego firmę w Norwegii :D Więc jeśli chcecie wybudować coś, to możecie uderzyć do nas. Połączenie architektonicznych zdolności Rafała plus naszych innowacyjnych rozwiązań daje chyba fajne połączenie. Rendery na fb.

Na tą chwilę liczymy pieniądze i mamy nadzieje że niedługo pozwolenie na budowę pójdzie.

Wróć do „BANKI, FINANSE I MIESZKANIE”