Dzisiaj jest pn lis 24, 2014 10:51 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Obrazek

Ulf Leirstein (Frp), parlamentarzysta: "Z początku myślałem, że to, co słyszałem, to jakaś komedia, ale w zasadzie jest to całkiem poważne."

W nocy na 1 maja 9 z samochodów, które używane były do przemytu przez Svinesund, zostały skradzione przez przemytników. Jeden z nich został później skonfiskowany na nowo w Szwecji. Złodzieje zdążyli już wtedy zmienić tablice rejestracyjne.

Ulf Leirstein uważa, że skonfiskowane samochody, przebudowane na potrzeby przemytu, są niebezpieczne dla ruchu i powinny zostać zniszczone.

http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/ostfold/1.11010823

Obrazek

Z kolei adwokat policyjny John Skarpeid uważa, że złodzieje planowali tę kradzież dokładnie, przez długi czas. "To zakrawa na przestępczość zorganizowaną. Są to wysoko 'wykwalifikowani' przestępcy."

http://nrk.no/nyheter/distrikt/ostfold/1.11009482

================

Moje zdanie - zaczęło się niewinnie, bo od przewozu nielegalnych ilości towaru. Kolejny krok - zorganizowana kradzież ("bo przecież to nasze samochody, oni je nam zabrali"). Co będzie kolejnym krokiem?

NICK 2011
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
Ja widze to tak, bardzo grozni , niebezpieczni, bezwzgledni i zorganizowani prawie do prefekcji , przemytnicy na ogromna skale,( w tym poslyszane plotki, ze nie wszyscy kierowcy robili to dobrowolnie, wielu bylo zastraszanych mieli dlugi w mafii przemytowej i byli kierowcami z przymusu , majac swiadomosc co wioza i ile wioza i czym to grozi- napisze jeszcze raz takiej informacji nie znajdziecie nigdzie sa to poslyszane slowa -ale cos mi mowi jakas intuicja ,ze ziarno prawdy w tym jest.)
Niezgrozne , a wrecz groteskowe dla mnie jest to ,ze skradli te auta, bo jak widac bylo to latwe jak nic, a ja mysle, ze wlasnie te auta pownny by jakos specjlanie byc zabezpieczone w ten sposob ,zeby nawet nikt nie wiedzial gdzie sie znajduja, albo choc im kola sciagnac i juz nikt tak szybko nie odjedzie, bo jak juz wspomniane bylo, nie sa to zwykle auta , tylko specjalnie przerobione do przestepczej dzialalnosci w tej sprawie dot, przemytu alkoholu i wyrobow tytoniowych.
Czyli zorganizowana grupa przestepcza , bo chyba tak mozna oficjalnie to nazwac - zainwestowal w auta i przerobila w taki sposb ,aby moc jak najwiecej przewozic towarow i tak latwo ich straty jak widac nieodpuscila.
Niech ich wylapia i dadza popalic tak aby w pietach poczuli, bo to juz nie jednorazowy rzut, tylko swietnie zogranizowana mafia.

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Grozni, niebezpieczni, bezwzgledni, to oni nie sa :wink: Bez przesady, to nie bandyci i nie mafia, ktora morduje, albo chociaz obcina paluchy, tylko zwykli przemytnicy. Zapewne bardzo zdesperowani, bo straty finnansowe sa ogromne. Towar i konfiskata kilkunastu samochodow, to dla nich cios finansowy, wiec postanowili wykrasc co sie da, towar w magazynach zabezpieczony, wiec "uprowadzili" samochody.

Final bedzie pewnie taki, ze sie w koncu Toll niezle wkurzy, dokoptuje ludzi i beda takie kontrole, ze sie ludziom odechce zwyczajnego literka ponad kwote przewozic :wink:

NICK 2011
Awatar użytkownika

No oparlam sie na zalyszanych jakis moze i plotkach.... ze 3 zatrzymanych miedzy Bromma a Flaa i jeden z nich twierdzi ,ze byl zmuszany do jezdzenia , ze grozono mu i jego rodzinie...nie wiem moze ktos wymyslil ta plotke i sieje dalej i posrednio ja tez podalam w eter , ale jesli jest w tym ziarno prawdy, to wowczas grozni , bezwzgledni itp bedzie jak najbardziej na miejscu.

Awatar użytkownika

Lindemans napisał(a):
Grozni, niebezpieczni, bezwzgledni, to oni nie sa :wink: Bez przesady, to nie bandyci i nie mafia

zorganizowany przemyt na taką skalę to właśnie mafia, pewni nie taka "książkowa" jak sycylijska ale zawsze ...

2ale2 jak piszesz ziarno prawdy jest i to pewnie całkiem spore ... a grube rybki stawiają sobie pałacyki w kurortach, za brudna kasę

Awatar użytkownika

wystarczyło by wyciągnąć baterie i postawić te auta na kołkach. a ci bandyci to taka popierdółka prawdziwej mafii. jednak niestety są to bezwzględni bandyci i mordercy.pewnie nawet własnych braci by dla szybkiego zysku pozabijali. nie wiem tylko dlaczego na całym świecie cały system ścigania tylko udaje ,że z nimi walczy i ich kara. dla mafii i jej podobnych bandytów powinna być jedna kara...CZAPA!!!

Admin
Awatar użytkownika

oj tam oj tam, od razu mafia. a moze parking byl zwyczajnie slabo zabezpieczony?

poza tym gdyby nie bylo popytu, to nie woziliby tego do skandynawii. klienci tez sa zastraszani?

nie popieram tego procederu, ale nie lubie tez rozpowszechniania domyslow. pozwolmy policji sprawdzic, czy chodzi o mafie, czy grupe zdesperowanych zlodziejaszkow.

NICK 2011
Awatar użytkownika

No policja niech robi swoje, ale znajac ich skutecznosc...

Lindemans 2ale2 ma czesc racji.Jak mi niewierzysz to moze sie kiedys spodkamy na malej kawie to ci oczka otworze.Zdziwisz sie i przyznasz jej racje.

Awatar użytkownika

az ciezko w to uwierzyc... ale juz wiadomo skad biora sie dowcipy...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]