Kto przyjmie uchodźców z Grecji i Włoch? Norwegia odmawia

Nowości z Norwegii i ze Świata. Codzienny przegląd prasy, dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

JacekB

Re: Kto przyjmie uchodźców z Grecji i Włoch? Norwegia odmawi

Postautor: JacekB » ndz paź 04, 2015 11:27 am

Nie ma to jak czerpać wiedzę z wiocha.pl . Żenada !

jacekgacek

Postautor: jacekgacek » ndz paź 04, 2015 12:56 pm

zenada to czerpac wiedze z TVN o GW

Awatar użytkownika
lukaszrz

Postautor: lukaszrz » pn paź 05, 2015 9:59 am

mrhari pisze:Brakuje tylko: Zostań socjalistą tak jak ja. Gdy czytam co piszesz to jakbym słyszał jak gdzieś w tle grają Międzynarodówkę.

Przeciez jakims cudem mieszkasz i pracujesz w najbardziej socjalistycznym kraju na swiecie o najbardziej rownej strukturze przychodow.

(nastepny koment nie do Ciebie)
Troche mnie dziwi masowe korzystanie przez Korwinowcow z dobrodziejstw Norwegii. Przyjezdzaja tutaj i truja te swoje madrosci korzystajac z owocow panstwa o kompletnie przeciwstawnej filozofii. To tak jakby przyjechali radykalni islamisci, siedzieli na socjalu i narzekali jak to zle tutaj i ze trzeba szariat wprowadzic (a potem zdziwko - o panstwo sie pogorszylo i juz nie jest tak fajnie)

Awatar użytkownika
mrhari

Postautor: mrhari » pn paź 05, 2015 2:23 pm

lukaszrz pisze:Przeciez jakims cudem mieszkasz i pracujesz w najbardziej socjalistycznym kraju na swiecie o najbardziej rownej strukturze przychodow.

To nie był cud tylko konieczność. ;)

lukaszrz pisze:(nastepny koment nie do Ciebie)
Troche mnie dziwi masowe korzystanie przez Korwinowcow z dobrodziejstw Norwegii.

Wiem że ten koment nie był do mnie :)
Może też z konieczności?
A potem wrócić do Polski nie zostawiając tego skądinąd fajnego państwa na zatracenie?
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie ale i skraca dzień roboczy.

Basik

Postautor: Basik » wt paź 06, 2015 8:42 am

lukaszrz pisze:
mrhari pisze:Troche mnie dziwi masowe korzystanie przez Korwinowcow z dobrodziejstw Norwegii. Przyjezdzaja tutaj i truja te swoje madrosci korzystajac z owocow panstwa o kompletnie przeciwstawnej filozofii. To tak jakby przyjechali radykalni islamisci, siedzieli na socjalu i narzekali jak to zle tutaj i ze trzeba szariat wprowadzic (a potem zdziwko - o panstwo sie pogorszylo i juz nie jest tak fajnie)

Mnie tez to zawsze nurtuje.
plus emigracja, ktora nienawidzi wszystkiego co z krajem, w ktorym mieszka zwiazane.
Nawet do tego stopnia mnie ciekawi, ze jak mam okazje to draze temat, bo chce zrozumiec.
Ostatnio zadalam takie pytanie kilku osobom mieszkajacym w UK. Jada po UK jak po lysej kobyle przy kazdej okazji- wszystko do dupy, Angole glupi, caly kraj idiotyczny, upadek moralny itp itd itp itd
No to ja sie pytam- po co? po co tam mieszkacie? zadawanie sobie takiego bolu to jakas forma masochizmu jest czy co?
Przeciez w Polsce da sie zyc jak najbardziej- ani rezim ani bieda, kraj w EU, no nie moge ogarnac.

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » wt paź 06, 2015 9:29 am

To wygląda na frustrację z nieprzystosowania. Tu chodzi o otwartość na doświadczenia. Jedni zmieniają swoje życie, emigrują nie tylko po to, by zarobić ale by się rozwijać i ci nie narzekają. A inni jadą tylko za kasą, nie uczą się, nie wchodzą w środowisko, jadą po linii "moja racja jest najmojsza", i do końca będą jęczeć, że im źle, ludzie są głupi i niebezpieczni, kraj beznadziejny etc. Nie rozumieją nic a nic po prostu. Nikogo nie znają ale już są nastawieni wrogo.
Klasyk.
Najlepsze jest to, że ta druga grupa za nic nie zrozumie, że narzekając i mieszając z błotem wszystko jak leci w Norwegii, tak naprawdę opisuje własne problemy a nie tutejsze. Siebie, a nie ten kraj i ludzi. O tych ostatnich tak naprawdę nic nie wie. Kursuje z domu do pracy i z powrotem, w niekóre weekendy odreagowując nad polskim procentem i polskim gronie. Tudzież wylewając swoje frustracje na tym forum.
Trudno musi być tak żyć, ale w końcu jesteśmy dorośli i jak ktoś to lubi, to jego sprawa.

Awatar użytkownika
JayCube
Kontaktowanie:

Postautor: JayCube » wt paź 06, 2015 9:57 am

To jest bardzo ciekawy temat.
Ogolnie emigranci bardzo sie imigracja interesuja.
Wedlug mnie nie jest to nic dziwnego. Ktos kto mieszka w UK czy w Norwegi kilka lat, boi sie ze przyjedzie ktos kto go zastapi. To bardzo logiczne ze sprzataczka ktora tu pracuje 5 lat boi sie ze ja zwonia ba na jej miejsce zatrudnia kogos tanczego. Kogos kto nie ma zobowiazan, nie musi splacac kredytu, moze mieszkac w dziurze z oknem i jesc makaron i parowki. Tak samo stolarz ktory zebral juz kilka projektow, cos potrafi i zaczyna lepiej zarabiac, boi sie tego kto przyjedzie i bedzie robil za nizsza stawke, mimo ze jak sam przyjechal sam tak robil.
Dotyczy to w duzej mierze osob ktore pracuje na najnizszych stanowiskach, na granicy oplacalnosci. A przeciez takich osob jest od groma.
Inna sprawa to frustracja zwiazana z zyciem w obcym miejscu. To tez jest ciekawe. Osoby narzekajace na barnevernet czy na maluzenstwa homoseksulane, czy zakaz bicia dzieci nie rozumieja ze osoby z innej kultury moga tak samo patrzec na to ze kobieta chodzi w mini czy facet z wozkiem dzieciecym robi zakupy spozywcze...
Eller ka du tru?

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » ndz paź 11, 2015 11:52 am

Awatar użytkownika
H-Element

Postautor: H-Element » ndz paź 11, 2015 5:12 pm

Jakoś przyjazne wpisy w komentarzach nie są . :mrgreen: :P

Karrramba, a co Ty o tym sądzisz?

Mały urywek...

Mohamadi Satar
** Frykter retur til Ungarn!!!!! fysj...................hvoran våger han å kalle seg for en asylsøker?
Liker · Svar · 28 · 4 t

Ole-Morten Lind · Fauske videregående skole
på tide å fare heim å hjelpe familien din egotripp
Liker · Svar · 15 · 4 t

Sølvi Randal · Austrheim vidaregåande skule
Fantastisk! Dette er jo ein "drøymeflyktning"; ung, frisk, velutdanna, men ingen krigar eller ekstremist . Kan gå rett ut i arbeid - utan at den norske stat har kosta ei krone på utdanninga hans. Noreg treng slike ungdommar.
Liker · Svar · 1 · 4 t

Trond Arild Engen · Verktøymaker,Cnc Operatør hos Protomek
Og i Syria sitte de igjen de som kanskje trenger asyl. Dette er en person som burde kjempe for landet sitt. Tenk om alle de unge mennene som kommer over til Europa hadde stilt opp for landet sitt, da hadde IS ganske sikkert blitt bekjempet etter hvert.
Liker · Svar · 12 · 4 t

Jenssen Jan · Etterstad videregående skole
Norske medier er ganske 1-veiskjørt i flyktnings-saken.
Liker · Svar · 20 · 4 t

Rolf Inde
Tja...se til Sverige og spesielt Mamø. Ikke mange tiårene til etniske svensker er i mindretall. Ta og kikk på You Tube og Malmø...Byen er rasert og det er daglige kamper mellom politet og disse inntrengerne, spesielt i bydelen Rosengård. Sverige har fått mange NO GO ZONE for etniske svensker...Ikke vanskelig å forstå at det vil bli store konflikter og mest sannsynlig krig mellom folkegrupper i Europa om ikke så mange årene..
Liker · Svar · 17 · 4 t
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pn paź 12, 2015 2:16 pm

Awatar użytkownika
mrhari

Postautor: mrhari » wt paź 13, 2015 12:00 pm

Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie ale i skraca dzień roboczy.

penthomide

Postautor: penthomide » śr paź 14, 2015 10:31 am

lukaszrz pisze:
mrhari pisze:Brakuje tylko: Zostań socjalistą tak jak ja. Gdy czytam co piszesz to jakbym słyszał jak gdzieś w tle grają Międzynarodówkę.

Przeciez jakims cudem mieszkasz i pracujesz w najbardziej socjalistycznym kraju na swiecie o najbardziej rownej strukturze przychodow.

(nastepny koment nie do Ciebie)
Troche mnie dziwi masowe korzystanie przez Korwinowcow z dobrodziejstw Norwegii. Przyjezdzaja tutaj i truja te swoje madrosci korzystajac z owocow panstwa o kompletnie przeciwstawnej filozofii. To tak jakby przyjechali radykalni islamisci, siedzieli na socjalu i narzekali jak to zle tutaj i ze trzeba szariat wprowadzic (a potem zdziwko - o panstwo sie pogorszylo i juz nie jest tak fajnie)

nie rozumiesz, bo bolszewicy spod znaku lenina i marksa skardli twoja dusze wolnego czlowieka. Wbrew pozorom w Norwegii panuje dziki kapitalizm , niestety politycy spod czerwonej gwiazdy usilnie probuja zdlawic wszelka normalnosc. Dobrodziejstwa Norwegii nie wynikaja z socjalistycznych idei tylko ciezkiej pracy Norwegow, ktorzy codziennie sa okradani przez czerwonych bandytow, jesli wolny czlowiek korzysta z norweskiego systemu dobroczynnosci to oznacza to tylko ze odbiera swoja wlasnosc, ktora ukradli mu wczesniej czerwoni zlodzieje.
A Ci Norwegowie to w cale nie są tacy źli! Oni najpierw zabiorą , a później przeproszą.

Wróć do „WIADOMOŚCI NORWEGIA I ŚWIAT”