"TURIST I EGEN BY "-Zwiedzaj swoje miasto (OSLO)

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

marian_milo

Re: 22.kwiecien "TURIST I EGEN BY "-Zwiedzaj swoje miasto (O

Postautor: marian_milo » pt kwie 19, 2013 3:36 pm

Nie wiem, czy juz, nie zdazylem sie wczytac. Moze faktycznie w NI?

P.S. Mariolcia, teraz to sa takie wynalazki, ze nawet podczas lunchu czy jazdy autobusem mozna z komorki pisac ;)

Awatar użytkownika
Alchemilla

Postautor: Alchemilla » pt kwie 19, 2013 3:51 pm

w zeszlym roku tak bylo wlasnie - w niedz rano, w ratuszu mozna bylo odebrac oslopassy
w tym roku pewnie tez
polecam sie wybrac kto moze - mozna do drogich muzeow pokicac za darmoche ;)
... kiedy dorosnę, chciałabym być małą dziewczynką ...

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwał: 1

Postautor: 2ale2 » ndz kwie 21, 2013 8:38 am

Matko lekko mam stresa, bo napisali ,ze dla mieszkancow Oslo, ktorym jest tylko moj maz ...my przyjezdni, ciekawe czy jakos to kontroluja, czy nie? w sumie przekonam sie za niedlugo :roll:
Jak by poszlo dobrze to lecimy na muzea( fram i cos jeszcze) i na skocznie :mrgreen:
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Awatar użytkownika
Alchemilla

Postautor: Alchemilla » ndz kwie 21, 2013 6:45 pm

jak bylo?? ja dzis nie moglam, bo bylam w pracy
a pogoda jak marzenie na kicanie po miescie ...
byla kontrola wzgledem miejsca zamieszkania, czy dawali jak leci? ;)
mam nadzieje, ze dobrze sie bawiliscie!

nyinorge

Postautor: nyinorge » ndz kwie 21, 2013 7:57 pm

Kontroli nie bylo, przynajmniej myśmy sie z niczym takim nie spotkali. Przed 13 była dłuuuuuuga kolejka do ratusza , na szczęście wszysko szlo bardzo sprawnie. Pogoda rzeczywiscie luks, niebylo na co narzekać, dopiero ok 16 zaczęło mocniej wiać. Widziałam ratusz, Centrum Pokojowe Nobla, FRAM museum oraz Kon-Tiki muzeum. Nieźle jak na 3,5h zwiedzania w tym 1,5h czekania na prom. Druga połowa chciała zobaczyć Holmenkollen, niestety zabraklo czasu. W przyszłym roku przygotowani ruszamy wcześnie w miasto. Akcja fajna i godna polecenia. Juz obczajam darmowe niedzielne wejscia do innych przybytków.

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011

Postautor: 2ale2 » ndz kwie 21, 2013 10:24 pm

Wlasnie sie rozpakowalam wrocilismy z Oslo okolo 20.30h
Bylo swietnie :ok:
Narodu masa przed Rådhus, podjechalismy okolo 10.25 h , ale kolejka szla akurat sprawnie , falami wpuszczali, nikt nie pytal skad jestes, bylo tylu turystow roznej narodowosci i wycieczki z przewodnikami z paniami z parasolem jako punkt rozpoznawczy...mnie chlopaczek zapytal tylko ,ile chce Oslopassow , mowie fire , dostalam w lapke i myk z rodzinka jeszcze cyklam zdjecie w sali...pierwszy raz bylam w srodku i do auta i jazda na Bygdøy, a tam zwiedzilismy dosc dokladnie Frammuseet (corka juz byla, my pierwszy raz), potem na jednej nodze Kon-Tiki dobrze , ze bylismy tam w zeszle wakacje, bo teraz remonty jakies i kicha, bo nie bylo ekspozycji pod tratwa....nastepnie jeszcze Vikingskipshuset , oczywiscie foteczki i dalej w auto i jazda na Holmenkollen, a tam kooolejjjjkkkkaaa do windy ponad godzinna...zmienialismy sie w kolejce i jednym skokiem troche ekspozycji w skimuzeum zobaczylismy, reszte jak juz zjechalismy ze skoczni.....a na skoczni bylo zajefajnie , piekna panorama, i grupa rozwrzeszczanych dzieci , ktore zapuscily tam korzenie..miejsca niewiele i zero szansy aby zobaczyc skocznie bo owinely sie wokol balustrady jak bluszcz...wzielismy na przeczekanie na gornym widokowym daszku ,gdzie miejsca bylo wiecej...potem pare fotek , brawa dla dziewczyny , ktora zjechala kolejka tyrolska ufff patrzac na to czulam sie jakbym z nia zjezdzala :lol: no i poszlismy potem do skisymulatora sobie skoczyc ze skoczni , tak jak Adam Malysz i pojechac slalomem z predkoscia 130km/h ze stoku ...wow,. wow , polecam dla tych szczegolnie, ktorzy na nartach nie jezdza, niby tylko 5 minut, ale wrazenie jest suuuppperrr...na to z oslopass byla znizka 20%.
Folekmuseum to nie na taki dzien...bo bilety tam sa tanie rodzinny bodaj ze 200kr, oraz trzeba miec minimum 4 h zeby sobie wszystko objesc, dotknac, czy sfocic, wiem bo juz kiedys bylam i nie ma co tam wchodzic , gdy nie mamy za duzo czasu. Zaburczalo nam okolo 15h w brzuszkach , wiec pojechalismy i
zjedlismy obiad w ulubionym miejscu czyli Istanbulkebab.no - do i tak wielkich porcji od jakiegos czasu dodaja wiecej warzyw , wiec nie wiem jaki glodomor , to nie wyjdzie glodny z stamtad, trafilismy tez w dobrym momencie akurat stolik 6 osobowy sie zwolnil, bo tam zawsze tloczno i wcale sie nie dziwie,...wrzuce potem pare fotek...na dzisiaj dosc, bo musze sie wyspac do pracy, a wrazen pelna glowa.
Pogoda naprawde fajna, rano pochmurno, potem sloneczko piekne, jak zaczelo wiac , to my wlasnie bylismy na obiedzie, potem bylo pakowanie i pozegnanie z mezem i ja z dziecmi do Hemsedal jazda...no podsumuje wyjazd tylko i napisze , ze bylo warto jechac i skorzystac z tej promocji , wytarczy tylko obrac sobie strategie co i jak, bo wiadomo ,ze wszystkiego nie da rady zobaczyc w jeden dzien w tych godzinach :ok:
forum norwegia

marian_milo

Postautor: marian_milo » pn kwie 22, 2013 6:50 am

Fajne przezycia mieliscie, zazdroszcze. Mi sie nie udalo wyrwac.

Nawiasem - doczytalem sie na ap, ze od 10 to glownie przyjezdni byli, obcokrajowcy, a dopiero od 11 zaczeli pojawiac sie rodzimi krajanie.

Awatar użytkownika
Alchemilla

Postautor: Alchemilla » pn kwie 22, 2013 8:39 am

ale wam zazdroszcze! w przyszlym roku postaram sie nie wmanewrowac w prace w ten dzien, hihi ;)
ja tez mysle, ze dobry plan to podstawa! ale jak sie juz wszedzie bylo (conajmniej raz) to mozna wybrac ulubione miejsca - ja przypuszcze atak na skocznie. I moje ukochane Teknisk Museum - jezeli uda sie pogodzic, chociaz pewnie i tu i tu kolejki.
Aaa. Kiedys pisalam ze Munch to tak niekoniecznie - a jednak polubilam. Bylam tam z inna osoba i mi sie podobalo. A moze to tez kwestia tego co akurat wisialo na scianach - ja sie nie znam, albo mi sie podoba albo nie. No i ostatnio mi sie podobalo. Bedzie cel na "TiEB" za dwa lata ;)

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011

Postautor: 2ale2 » pn kwie 22, 2013 9:42 am

Teraz powinno w Munchu byc bardzo fajnie bo obchody - jubileusz sie szykuje, jeszcze nie bylam ,ale jest w planach, a jakze ;)
forum norwegia

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011

Postautor: 2ale2 » pn kwie 22, 2013 3:21 pm

Pare fotek :D
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
forum norwegia

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011

Postautor: 2ale2 » pn kwie 22, 2013 4:32 pm

marian_milo pisze:Fajne przezycia mieliscie, zazdroszcze. Mi sie nie udalo wyrwac.

Nawiasem - doczytalem sie na ap, ze od 10 to glownie przyjezdni byli, obcokrajowcy, a dopiero od 11 zaczeli pojawiac sie rodzimi krajanie.

Ja mysle, ze to niemozliwe, zeby doliczyli kto o ktorej byl :wink: , bo tlum wchodzil bral prospekty , bral oslopassy i wychodzil ,no chyba, ze wycieczki, to fakt odcinaly sie od tlumu, jak pani z parasolka dajmy na to wolala grupe , ale ja nie widzialam tam nikogo , kto by stal i obserwowal jakiej to masc ludzie wchodza i wychodza, no moze oprocz znudzonego pana z pania przy stoliku z koszem z cukierami rute.no , notabene nawet smaczne , bo sie poczestowalam :lol:
forum norwegia

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011

Postautor: 2ale2 » pt kwie 25, 2014 2:16 pm

Obrazek

Niedziela 27 kwietnia 2014r.
Turist i egen by - turysta we wlasnym miescie