Autobusy w Norwegii

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mariolcia_1
Kontaktowanie:

Re: Autobusy w Norwegii

Postautor: mariolcia_1 » śr kwie 03, 2013 11:05 am

marian_milo w busie to wiem, bywa że terminal na karte kiepsko funkcjonuje a nie mam gotówki to wole kupić on line ;)

marian_milo

Postautor: marian_milo » śr kwie 03, 2013 4:33 pm

Spoko :D

Tak nawiasem - przypomniało mi się, że w busie faktycznie można płacić kartą, ale nie może być żadna Visa Electron, tylko normalna Visa albo Mastercard.

Awatar użytkownika
mariolcia_1
Kontaktowanie:

Postautor: mariolcia_1 » śr kwie 03, 2013 4:44 pm

marian_milo niezraz normala visa tez nie "łapie" ostatnio zasuwałam do bankomatu , teraz już kupiony, wydukowany, po stresie :)

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Postautor: rekonstruksjon » pn wrz 09, 2013 11:10 pm

Wedlug strony torpekspressen.no bilet tam-i-z-powrotem stoi za 420 NOK?
I busy z Torp do Oslo dalej chodza, nie? Pytam, bo w roznych tabelach sa rozne kierunki i rozne rzeczy.
Co dziwne, na 28. pazdziernika nie ma jeszcze rozkladu. On wtedy nie jezdzi, czy jeszcze nie ustalili wszystkiego?
Na czym to wlasciwie polega? Jedzie sie grupa ludzi i on sobie przyjezdza niewazne czy ludzie sa czy nie, czy zamawia sie od osoby i za solo nawet sie jedzie (nawet pustym) busem? Od czego to zalezy?

edit: aaaaaa. Tu cie mam:

TIMETABLE
Torp-ekspressen timetables adjust according to the airline schedules, and are subject to change at short notice. It is the traveler's responsibility to familiarize themselves with any and all applicable times. The company can not be held responsible for errors published by travel agents, travelers, bus terminals, etc. Updated times can be found at any time on our website. Likewise travelers should update if change of stops occur. Passengers are themselves fully responsible to know, the bus's direction and end stop.

DEPARTURE
Upon departure from Oslo Bus Terminal bus platforms can vary. The correct platform number will be displayed on monitors inside the terminal. Passengers are obliged to familiarize themselves with the correct departure platform. The traveler is responsible for showing up in good time before the bus departur. Departure from Torp airport can be delayed due late arrivals flight, technical problems and other events that are beyond our control. Should you have to wait beyond 60 minutes you will be travelling free of charge with us. (Not applicable if you travel by plane and bus is waiting). It is the traveler's responsibility to be in the bus at departure.

Suma: busiki sie do lotow ustawiaja - jak sie ustali termin samolotow, to i terminy busikow sie ustawiaja. Samolot sie spoznia, busik czeka.
Ale teraz pytanie - czy to dziala w druga manke? Jak bus sie spozni, to samolot czeka?
Go grab yourself a cup of tea and a digestive biscuit Gayle

Awatar użytkownika
mariolcia_1
Kontaktowanie:

Postautor: mariolcia_1 » pn wrz 09, 2013 11:54 pm

torp ekspers jeżdzi wg rozkładu, z torpu jedzie tylko do oslo ma po drodze z 5 przystanków, jak wysiadasz to jest jak u nas na żądanie, bo jak nie naciśniesz guziczka stop a nikt nie będzie wsiadał to autobus nie zatrzyma się w ogóle. zreszta tak jest we wszystkich autobusach, chociaz wiadomo że na miejskich to pełno ludzi i prawie wszędzie stają
rozkład jest taki że wysiadasz z samolotu zdążysz odebrać bagaż, zrobić siku i jeszcze z 5 minut posiedzisz zanim odjedzie
w drugą stronę zdążysz sie odprawić, zrobić zakupy, wypić kawę, dopiero do samolotu

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Postautor: rekonstruksjon » wt wrz 10, 2013 12:03 am

To bardzo spoko :D Dzieki, Mariolu!
A tam sa jakies kasy, nie? Czy w autobusie sie kupuje? I kazdy z kierowcow zna angielski?
Legitymacje sa honorowane? W tlumaczeniu strony na ang. stalo, ze sa studenckie, teoretycznie to sugeruje, ale praktycznie mogli tez przerzucic i to przy okazji :lol:

marian_milo

Postautor: marian_milo » wt wrz 10, 2013 5:14 am

Kas nie ma, kupujesz w autobusie, albo wcześniej przez net + płatność kartą + wydrukowanie.
Angielski znają. Ale Ty, Aga, przecież bilet potrafisz kupić po norwesku? ;)
W miejsce polskiej legitymacji studenckiej wyrób sobie kartę Euro26 albo ISIC - są honorowane na terenie całej Europy/świata.

Awatar użytkownika
mariolcia_1
Kontaktowanie:

Postautor: mariolcia_1 » wt wrz 10, 2013 7:30 am

nie wiem jak w ekpress ale w miejskich zniżki sa ale tylko dla sudentów regionu w tym wypadku oslo i akersus
musiałabyś sprawdzić warunki
i pamiętaj tylko gotówka, ew przez net ale tutaj karta kredytowa

marian_milo

Postautor: marian_milo » wt wrz 10, 2013 7:47 am

mariolcia_1 pisze:i pamiętaj tylko gotówka

Kartą w autobusie też można zapłacić :D

Awatar użytkownika
mariolcia_1
Kontaktowanie:

Postautor: mariolcia_1 » wt wrz 10, 2013 8:04 am

w ekspresie tylko .... chociaż ja dwa razy juz biegałam do bankomatu bo połączenia nie było ... to bezpieczniej mieć trochę kasy

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Postautor: rekonstruksjon » wt wrz 10, 2013 8:55 am

Marian, milo mi ze we mnie wierzysz :D mozliwe ze zagadam calkiem swobodnie, ale poki co jak pomysle o tym, ze mam do Norwegow ich wlasnym, opanowywanym przez nich latami jezykiem, gdzie ja ta przygode mam przez poltora roku z przerwami - i to zdecydowanie z czytaniem, pisaniem i sluchaniem piosenek, a nie mowieniem, nawet do sciany czy do siebie - to mi sie robi slabo. Nie chce kaleczyc ich jezyka i narazac sie na posmiewisko. Z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, moge trafic na uprzejmych ludzi ktorzy wysluchaja mojego splatanego jezyka :) Kupic bilet po norwesku umiem :D zabrzmi to mega smiesznie, z pomieszanym bezplciowym akcentem, ale bedzie :D A ze z angielskim mam o wiele dluzsza przygode z praktyka, to zawsze stoje ubezpieczona. Slyszalam, ze niektorzy lubia gadac po angielsku - ba, moja kolezanka z Tromsø gada mi po angielsku nawet jak ja do niej po norwesku na czacie, to lekko frustrujace :P

adamus1977

Postautor: adamus1977 » ndz lut 23, 2014 11:31 am

Witam!

Czy ktoś może mi pomóc i wypowiedziec sie na temat linii SKYSS.?? Parę tygodni będę musiał dojeżdżać do pracy autobusem i nie wiem czy mogę kupić bilet u kierowcy czy wyłącznie w punktach sprzedaży.

Dzięki za pomoc.

Wróć do „TURYSTYKA I JAK DOJECHAĆ”