NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Autostopem przez norwegię!

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kkasia125

Re: Autostopem przez norwegię!

Postautor: kkasia125 » wt gru 16, 2014 11:22 am

Autostop to ciagle popularny sposob podrozowania.
Latem zabralam ze soba studenta z Czech. Udalo mu sie, bo jednorazowo przejechal 330km. Z tego co mowil spodziewal sie, ze dwa dni zajmie mu pokonanie tej trasy. Mial bardzo dobre wrazenia z podrozy autostopem. Mowil, ze ten sposob podrozowania jest w Norwegii o wiele lepszy niz w Szwecji, Niemczech czy w Polsce.
Jedynym mankamentem bylo, ze Norwegowie chetnie go zabierali ale rownie szybko zbaczali z trasy i musial wysiadac.
Liczyl mniej wiecej, ze pokona ok.150km dziennie.

Nie sprawdzalam co mial ze soba w plecaku :wink: ale wiem, ze mial jakas "atrape" namiotu. Sam mowl, ze namiotem tego nazwac nie mozna. Nie mam pojecia coz to byl za wynalazek, dodatkowo karimata i spiwor. Kapal sie w rzekach i fjordach.
Gdy mu ktos proponowal nocleg, to odmawial. Otrzymywal takie propozyce w Norwegii i w Polsce.
Jedzenia tez nie chcial ale papierosy chetnie bral :wink:

Mial ze soba karte platnicza, wiec byl przygotowany na godzine "W", nie korzystal z niej z wyboru. Cala Europe w ten sposob zwiedzil.
W poniedzialek zostawilam go w Oslo a w piatek mial byc na koncercie w Pradze. Mam nadzieje, ze zdazyl :wink:
Po koncercie wybieral sie do Albanii :)
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

bios

Postautor: bios » wt gru 16, 2014 3:22 pm

Jeżeli chodzi o to czy mnie stać czy nie to różnie z tym może być. Jadę na 2 miesiące do pracy w niemczech i właśnie potem chcę jechać do norwegii, więc raczej powinna kasa być. Ogólnie na wszystko chcę wydać nie więcej niż 5tyś. Tj zakup potrzebnych rzeczy(namiot itd.) jak i zakupy w norwegii.

Wielkie dzięki za radę dotyczącą tych punktów na mapie! Jakoś jeszcze na to nie wpadłem, a może mi to uratować życie!

@kkasia125: troszkę mnie podbudowałaś :D jeżeli chodzi o kąpiele to też myślałem nad rzekami i fiordami. zimnej wody się nie boję, więc raczej to nie problem. W każdym razie dzięki za to co napisałaś, bo liczy się każda pomoc )

Awatar użytkownika
H-Element

Postautor: H-Element » wt gru 16, 2014 6:20 pm

Za 5,5 tyś. to ja z żoną 16 dni wakacjuję w Norge samochodem. To koszt łączny z promem w dwie strony i ubezpieczeniem. Koryto zabieramy swoje, kupujemy tylko paliwo ,promy, chleb, napoje. Kąpiele w rzekach, czasem prysznic darmowy, spanie w skonstruowanym wyrku w aucie. Nam też nie potrzebne ful wypasy. Przyroda to jest to co warto tam popieścić. ;):D
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

Awatar użytkownika
jozefina1970

Postautor: jozefina1970 » śr gru 17, 2014 8:35 am

Zmieniłam post, bo doczytałam, że zabierasz kartę przeżycia :-)
Kocham je!

Wróć do „TURYSTYKA I JAK DOJECHAĆ”