NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Stavanger-Bergen

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

rudystrong

Stavanger-Bergen

Postautor: rudystrong » wt sty 06, 2015 3:06 pm

Witam,
czy ktoś może podpowiedzieć jak najlepeij (najszybciej/najtaniej) pokonać tę trasę autem. Sporo przepraw promowych wyskakuje nie wiem czy warto je omijać w różnych konfiguracjach by zaoszczedzić czy też nie? Może ktoś coś podpowie.
Drugie pytanie mam odnośnie płacenia za drogi w Norwegii. Wiem jaki system mają tylko pytanie praktyczne czy warto mi się rejestrować, wpłacać z karty kredytowej itd. czy nie lepiej poczekać aż poprostu przyjdzie za jakiś czas faktura do opłacenia przelewem? Zawsze nadzieja że nie dotrze;)
Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
H-Element

Re: Stavanger-Bergen

Postautor: H-Element » wt sty 06, 2015 9:34 pm

Rejestruj się w www.autopass.no , zapłacisz 300NOK, to co nie wykorzystasz odeślą na kartę ( po około 60 dniach). Dotrzeć dotrze i to z GB. :D Raz taniej wyniesie, dwa masz spokój.
Tu masz drogę z jednym promem. https://www.google.pl/maps/dir/Stavange ... 912628!3e0

Oblicz sobie średnio 100NOK za jedną przeprawę promem + kilometry. Wyjdzie Ci co taniej.
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

rudystrong

Postautor: rudystrong » czw sty 08, 2015 10:08 pm

Dzięki.
Rozumiem, ze te 100 koron to za jedna osobę czy za auto i nie ważne ile osób w środku - podróżuje w dwie osoby z autem to przyjąć inną cenę ? Czy na takie promy zawsze dostanie się bilet czy trzeba jakąś rezerwację robić i czy pół dnia czasem się nie traci na jedną przeprawę?
Nie wiedziałem, że jak przyjdzie faktura z Londynu to będzie drożej niż przy wniesieniu opłaty....gdzieś można o tym poczytać?
Z góry dzięki za każdą pomoc - ma to być "wyprawa życia" i chciałbym się w miarę przygotować do niej:)

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » pt sty 09, 2015 10:00 am

Średnio 100 kr za auto z kierowcą (o ile to normalne auto a nie suv czy większe) plus bilety pasażerów. Nie trzeba rezerwować wcześniej. Promy chodzą często, a bilety kupuje się na bramkach wjazdowych lub kiedy nie ma nikogo tam, to bezpośrednio na promie w kasie na pokładzie pasażerskim.
Poczytać o tym możesz na stronach przewoźnika, tam też zaplanować trasę.
Nie mogę jeszcze wklejać linków ale przewoźnik nazywa się fjord1, a prom to po norwesku ferje. Wujek google znajdzie.

Awatar użytkownika
H-Element

Postautor: H-Element » pt sty 09, 2015 1:54 pm

Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

Wróć do „TURYSTYKA I JAK DOJECHAĆ”