Pierwsza podróż do Norrige

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

LightningStorm

Pierwsza podróż do Norrige

Postautor: LightningStorm » wt sty 05, 2016 11:42 am

Hej,

Niniejszym postem witam wszystkich na forum i jednocześnie chciałbym zadać szereg pytań. Czeka mnie pierwszy wyjazd do Norwegii co od dłuższego czasu były moim marzeniem. Uzbierałem nieco środków (choć są one ograniczone) i nie mam w sumie żadnych planów więc będę wdzięczny za pomoc.

Wyruszam na tydzień 30.1 - 6.2. Prawdopodobnie pierwszym punktem podróży będzie Oslo (samolotem). Mam tam jedną koleżankę która jak mniemam mnie oprowadzi po mieście a dalej ruszam w samotne podróże. I tu ważna sprawa - nie lubię turystyki miejskiej za to obejrzenie dzikiej natury, fjordów itd mnie najbardziej interesuje.

Pierwsze pytania które mi się nasuwają:

1. Czy w Norwegii jest jakaś sieć która podobnie jak np. Polski Virgin oferuje bezpłatny dostęp do FB, messengera itd. Dzwonienie czy sms w Norwegii mało mi będą potrzebne, chciałbym komunikować się ze światem za pomocą FB.
2. Czy południowe wybrzeże pozwoli mi na ujrzenie tej dzikości? Co warto zwiedzić?
3. Myślałem o przejazdem koleją Oslo - Kristiansand zatrzymując się w pomniejszych miejscowościach. Co warto tam zwiedzić? Czy Bergen jest obowiazkowe jeśli chodzi o fiordy?
4. Czy kolej to w ogóle dobry środek transportu?
5. Jak nocować w tych pomniejszych miejscowościach? Czy są tam jakieś hostele? W Oslo zatrzymam się na 1 noc w Anker Hostel.
6. Czy ktoś podobną podróż odbył? Móglłby cokolwiek doradzić komuś dla kogoś to będzie zupełnie dziewicza wyprawa więc pewne wyzwanie?
7. Jestem otwarty na (także płatne) noclegi gdzieś na trasie więc jeśli ktoś ma możliwość - proszę o kontakt.
8. Czy bez samochodu jest możliwość dostania się na fiordy czy to dyskwalifikuje całą zabawę?
9. Co najciekawszego jest do zobaczenia w Oslo, Kristiansand i Stavanger (jak starczy pieniędzy może zawitałbym również tam)

Właściwie wszelkie rady mile widziane.
Z góry dzięki!

norwibasia

Re: Pierwsza podróż do Norrige

Postautor: norwibasia » pt kwie 08, 2016 3:02 pm

Przyłączam się do pytania, choć w trochę innym kontekście. Czy jeśli planowaliście przeprowadzkę do Norwegii, to jeździliście tam wcześniej, żeby hmm... wybrać okolicę / miasto w którym chcielibyście zyć? Czy tak w ciemno, przez internet szukaliście pracy i mieszkania?

Marcin Mac

Re: Pierwsza podróż do Norrige

Postautor: Marcin Mac » pn lip 25, 2016 11:49 am

Na lotnisku jest wifi za free, na pewno też w barach czy restauracjach ale nie korzystałem z tego więc nie powiem.
Jeśli chodzi o południe to byłem w Oslo i okolicach oraz Stavanger... Ale jak dla mnie południe jest bardzo zbliżone do Europy... Jeśli chcesz zobaczyć dzikość natury jak piszesz powinnaś przyjechać na północ. Nie mniej jednak południe w pewnością ma też wiele do zaoferowania.
Kolej w Norwegii jest ok (pisałem o tym na tanorwegia.pl/pociag/ ) chodź jak na polską kieszeń nie najtańsza. Jeśli nie boisz się jedź stopem. Wiem że ludzie tak potrafią zwiedzić całą Norwegię. A brak auta niczego nie dyskwalifikuje, jedynie może to potrwać dłużej... Ale wszędzie dasz rade dotrzeć z pewnością.

Ja przyjechałem tu za pracą ale nie jechałem w ciemno tylko przez Adecco. Potem zmieniłem kilka razy pracodawce. Ludzie których znam i którzy są tu już z rodzinami opowiadali że jechali tu już do konkretnego miejsca z pracą. Myślę że tak jest rozsądniej. Jednak jeśli nie masz jeszcze rodziny to czemu by nie przyjechać w ciemno i nie popracować w różnych częściach Norwegii zanim zdecydujesz się gdzieś osiedlić. Zaglądnij na moją stronę tam pisałem o tym jak sam trafiłem do Norwegi. tanorwegia.pl

Wróć do „TURYSTYKA I JAK DOJECHAĆ”