Pierwszy wyjazd, pytania organizacyjne

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

Kumaczek

Pierwszy wyjazd, pytania organizacyjne

Postautor: Kumaczek » śr kwie 13, 2016 10:22 am

Dzień dobry, na początku września chcielibyśmy ruszyć do Skandynawii. To nasze pierwsze doświadczenie z tą częścią Europy. Jedziemy samochodem, planujemy raczej oszczędnie. Pytanie, czy - biorąc pod uwagę temperatury - wchodzą w grę noclegi na północy w aucie?

2. Jak wygląda kwestia rozlokowania stacji benzynowych?

3. Czy campingi trzeba rezerwować wcześniej, czy nie ma problemu z miejscami w tym okresie?

Marcin Mac

Re: Pierwszy wyjazd, pytania organizacyjne

Postautor: Marcin Mac » pn lip 25, 2016 11:34 am

Jasne że tak... We wrześniu spokojnie prześpicie się w aucie. Mieszkam na północy od ponad trzech lat. W tamtym roku Jechałem z Harstad to Trondheim i spałem w aucie po drodze. W tym roku byłem na Lofotach i też spałem w aucie. Napisałem o tym artykuł na stronie tanorwegia.pl możecie poczytać.
Stacji benzynowych jest dużo ale jak macie gps to wam pokaże najbliższą stacje.
Jeśli chcecie na kamping to nie korzystałem ale nie widziałem aż takich tłoków żeby rezerwować. Możecie stanąć wszędzie i się przespać. Ja często stawałem po prostu tam gdzie był ładny widok i miejsce na auto.
Jak coś konkretniej wiedzieć piszcie.

szczypior

Re: Pierwszy wyjazd, pytania organizacyjne

Postautor: szczypior » pn lip 25, 2016 4:43 pm

Campingi dla samochodu z namiotem to koszt od 150 nok w górę, w lipcu w najbardziej obleganych miejscach można spotkać i 280. W Norwegii raczej można camping znaleźć na bieżąco, w Szwecji - niekoniecznie, przynajmniej na południu. Na północy - nie wiem. Przy drogach bardzo często są miejsca odpoczynkowe, coś jak zatoka albo wręcz zajazd, trochę parku czy innych drzew, parę stolików, miejsce na grilla, z wc albo i bez - tam do jednej albo dwóch dób można spać za friko.

Jak chcecie rozwiązać sprawę pryszniców etc.?

Woda pitna jest dostępna w wielu miejscach za free. Na stacjach paliwowych nigdy nie patrzyłem, ale już bardzo często przy popularnych plażach - tak. Zresztą trochę głębiej w górach każda woda jest pitna, prosto ze strumienia.

Potrzebujesz wiedzieć coś więcej?

Wróć do „TURYSTYKA I JAK DOJECHAĆ”