Drony

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

tineau

Drony

Postautor: tineau » sob cze 04, 2016 5:44 pm

Witam.
W sieci krąży mnóstwo świetnych filmików nagranych w Norwegii za pomocą dronów. To sugeruje, że turystyczno-rekreacyjne latanie dronem w tym kraju jest możliwe. Jednak nie mogę znaleźć nigdzie konkretnych wskazówek, szczegółów w tym temacie. Czy ktoś z Was się może orientuje jak wygląda ta sprawa? Może jakiś pomocny link...
Dzięki :)

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Re: Drony

Postautor: rekonstruksjon » ndz cze 05, 2016 11:33 am

Go grab yourself a cup of tea and a digestive biscuit Gayle

tineau

Postautor: tineau » ndz cze 05, 2016 2:25 pm

Dzięki za linki :)
Mam jeszcze małą prośbę - bo u mnie kiepsko ze znajomością norweskiego, z angielskim lepiej, ale wolę się po prostu upewnić.
Jeśli dobrze rozumiem co tam piszą, to na użytek turystyczno-filmowy specjalne zezwolenia od norweskich władz nie są konieczne. W sekcji "Chapter 2. Flying model aircraft" na stronce luftfartstilsynet.no "Flying model aircraft" opisano jako model bez pilota, latający w celach rekreacyjnych, sportowych lub turniejowych. Dalej jest tam mowa o ograniczeniach lotu - 120 m wysokości, 150 m od ludzi, budynków itd.
Czy Parrot Bebop 2 (ok. 1,5 kg) wlicza się w tę kategorię dronów? I czy w ogóle dobrze to wszystko odczytałem?
Dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
szczawik
Kontaktowanie:

Postautor: szczawik » czw cze 23, 2016 8:43 am

tutaj tez troche informacji o dronach, pozwoleniach itd. jest rowniez po angielsku: http://www.luftfartstilsynet.no/selvbet ... ly/Droner/
"Co się raz happend to się nie odhappend."
szczawson.blogspot.com

OneDayStop

Drony

Postautor: OneDayStop » pt sty 27, 2017 10:29 pm

Dzięki za link!

Wróć do „TURYSTYKA I JAK DOJECHAĆ”