Odprawa w Krakowie/Gardermoen, linie Norwegian

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

Bodziek

Odprawa w Krakowie/Gardermoen, linie Norwegian

Postautor: Bodziek » wt cze 07, 2016 2:31 pm

Hej! Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z bagażem podręcznym. Lecę z Krakowa do Gardermoen, i moja walizka przekracza dopuszczalne wymiary: 1cm w jednym wymiarze i 5cm w innym. Da radę, czy raczej przerzucą na rejestrowany za mega dużą opłatą? Z informacji sprzed kilku lat wynika że nie ma problemu jeżeli bagaż jest pare centymetrów za duży, ale chciałbym zweryfikować te informacje teraz.
I jeszcze jedno - dostałem mejla z Norwegiana o podatku dla podróżujących z ichniejszych lotnisk, każdy musi dodatkowo zapłacić 40zł - dobrze zrozumiałem?

Pozdrawiam

Marcin Mac

Re: Odprawa w Krakowie/Gardermoen, linie Norwegian

Postautor: Marcin Mac » pn lip 25, 2016 7:36 am

Osobiście widziałem jak podczas odprawy na lotnisku Gardemoen pracownicy zatrzymywali ludzi i sprawdzali wymiary bagażów poprzez umieszczanie ich do takiej miary z rur (taka klatka)... I jak bagaż podręczny się nie mieścił ludzie musieli dokonywać dopłat... Ale to tylko 1 raz widziałem za ponad 3 lata... Więc nie jest to chyba czymś standardowym...

szczypior

Postautor: szczypior » pn lip 25, 2016 4:45 pm

40 zł prawda. Na wszystkie bilety kupione przed 1 czerwca bodajże, albo lipca, bez znaczenia odnośnie daty odlotu. Wprowadzono nowy podatek lotniskowy na wszystkich lotniskach w Norwegii i linie lotnicze przerzucają koszty na pasażerów.

van der Chrzaszcz

Postautor: van der Chrzaszcz » pt lip 29, 2016 11:44 pm

Marcin Mac pisze:Osobiście widziałem jak podczas odprawy na lotnisku Gardemoen pracownicy zatrzymywali ludzi i sprawdzali wymiary bagażów poprzez umieszczanie ich do takiej miary z rur (taka klatka)... I jak bagaż podręczny się nie mieścił ludzie musieli dokonywać dopłat... Ale to tylko 1 raz widziałem za ponad 3 lata... Więc nie jest to chyba czymś standardowym...

Potwierdzam, widzialem dokladnie to samo w Kristiansand - "klatka z rur". Mysle, ze jeden cm moga odpuscic, pewnie jest jakis margines bledu - pewnie zalezy na kogo trafisz.

Wróć do „TURYSTYKA I JAK DOJECHAĆ”