Jak dostać się z Torp do Geilo (droga nr 40)

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

renata_kr

Postautor: renata_kr » wt lut 28, 2017 11:28 am

Witam, jestem tutaj po raz pierwszy. Z lotniska Torp potrzebuję dostać się do Geilo, a właściwie miejsca leżącego na trasie do Geilo, przy drodze nr 40 ( pomiędzy Rødberg a Uvdal Alpinsenter). Chodzi mi o autobusy lub (i) pociągi oraz rozkłady jazdy i trasy tych autobusów. Znalazłam jakieś strony w sieci, ale nie bardzo potrafiłam wyszukać potrzebnych mi informacji. Proszę o pomoc. Dzięki

szczypior

Postautor: szczypior » wt lut 28, 2017 8:52 pm

Najprościej będzie chyba jechać:
Torp-Drammen - jakimkolwiek autobusem z lotniska w kierunku Oslo, albo pociągiem, spod lotniska są autobusy na stację kolejową. Który - nie pamiętam dokładnie, wystarczy zapytać obojętnie którego kierowcę, to powiedzą.
Z Drammen pociągiem do Kongsberg.
Z Kongsberg jest autobus do Geilo, pięć razy dziennie dojeżdża do Rødberg, dwa razy dziennie do Uvdal.

Rozkłady jazdy pociągów znajdziesz na www.nsb.no.
Rozkłady jazdy autokarów z lotniska - zazwyczaj pół godziny do 40 minut po wylądowaniu samolotu.
Rozkład jazdy autokaru Kongsberg-Geilo: http://bk.websrv01.reiseinfo.no/bkIISSt ... 23-212.htm.

Wróć do „TURYSTYKA I JAK DOJECHAĆ”