Dzisiaj jest pt lip 25, 2014 1:16 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna
Autor Wiadomość

Rodzina osoby pracujacej w Norwegii ma prawo do pobytu na podstawie laczenia rodzin.
Podanie skada sie na najblizszym posterunku policji i zostaje ono wydane na taki sam okres na jaki otrzymal pracujacy czlonek rodziny.

Potrzebne dokumenty :

Malzenstwo:

- wypelniony druk o pozwolenie na pobyt:
http://www.udi.no/upload/Skjema/EOS/GP7121No.pdf
- akt slubu -tlumaczony na jezyk norweski lub angielski
- akt urodzenia malzonka- tlumaczony na jezyk norweski lub angielski
- akt urodzenia dziecka/dzieci -tlumaczonyna jezyk norweski lub angielski
(jezeli akty sa wydane na drukach miedzynarodowych to nie trzeba ich tlumaczyc.)
- kontrakt na mieszkanie
- w przypadku pracownika -trzy ostatnie odcinki pensji
- w przypadku prowadzenia wlasnej dzialalnosci gospodarczej-zaswiadczenie o pensji z firmy od ksiegowego
- zdjecia
- paszport
Podanie nalezy skladac osobiscie razem z dziecmi bez wzgledu na wiek.
Warto jest miec takze ze soba umowe o prace, nie wszedzie ale zdarza sie ,ze wymagaja.

Konkubinat:

- wypelniony druk (link powyzej)
- akt urodzenia konkubina- tlumaczenie(z wyjatkiem drukow miedzynarodowych)
- akt urodzenia dziecka/ dzieci-tlumaczenie( z wyjatkiem drukow miedzynarodowych)
- w przypadku pracownika trzy ostatnie odcinki pensjii
- w przypadku wlasnej dzialalnosci gospodarczej-zaswiadczenie o pensji z firmy od ksiegowego
- zaswiadczenie o stanie cywilnym obojga partnerow
- zaswiadczenie o minimum 2 latach konkubinatu pod wspolnym adresem. W przypadku gdy w konkubinacie jest dziecko lub sie go oczekuje, takie zaswiadczenie nie jest konieczne.
- Jezeli w konkubinacie jest dziecko z poprzedniego zwiazku- rodzic przebywajacy w Polsce musi sie podpisac na podaniu dziecka o pobyt w Norwegii o ile nie ma odebranych praw rodzicielskich. W taim przypadku nalezy dolaczyc przetlumaczony wyrok sadu o odebraniu praw rodzicielskich
- kontrakt na mieszkanie
- zdjecia
-paszport
Podanie nalezy skladac osobiscie razem z dziecmi
Warto jest miec ze soba umowe o prace.

Tytuł:

No te dokumenty wymagane moga byc rozne w roznych miastach.
Ja razem z corka dostalam pozwolenie na pobyt
na zasadzie laczenia rodzin.
Nie jestesmy z moim M. malzenstwem.
Przy skladaniu dokumentow musielismy miec tylko:
-paszporty
-zdjecia2x
-tlumczenie aktu urodzenia corki
-wypelnione podanie

Czekalismy przeszlo 3 :shock: miesiace, ale pani w okienku uprzedzila ze tyle to moze trwac bo bardzo wielu ludzi stara sie o to samo.

"Ogniu - pojdz za mna"

forum norwegia

Tytuł:

moniha napisał(a):
No te dokumenty wymagane moga byc rozne w roznych miastach.

Zgadzam sie, tez spotkalam sie z roznymi wymaganiami w roznych miastach. Ja przedstawilam powyzej ta najbardziej "wymagajaca " wersje z jaka sie spotkalam.
Mysle ,ze lepiej miec za duzo dokumentow niz za malo i odejsc z kwitkiem :wink:

Awatar użytkownika

Edith napisał(a):
- wypelniony druk o pozwolenie na pobyt:
http://www.udi.no/upload/Skjema/EOS/GP7121No.pdf
.

Jakby ktoś uprzejmy się znalazł i pomógł poprawnie wypełnić ten wniosek? co, gdzie wpisać, by było oki :) :help:

Tytuł:

Ja ci moge pomoc,tylko w jaki sposob.? Moze na pw.

Tytuł:

Pochwał: 1
Takie pytanie,jezeli rodzic posiada pobyt staly,dziecko otrzymuje go takze.Czy po osiagnieciu dojrzalosci tj 18 roku zycia dziecko/nie dziecko musi sobie samo zapracowac na "swoj pobyt staly",czy jego status nie ulega zmianie?
No i czy zona,ktora przyjezdza do meza,ktory ma pobyt staly,takze go automatycznie otrzymuje? :roll: :help:

Tytuł:

NIe automatycznie ale.... Jezeli maz ma pozwolenie to zonie musza wydac rowniez, o tym samym terminie waznosci. Oczywiscie nalezy sie o o pozwolenie starac. Takie zezwolenie jest jednoczesnie zezwoleniem na prace.

Tytuł:

Oj h5,dzieki za zwrocenie uwagi...te glupoty chyba wypisuje z uwagi na zbyt wczesne godziny poranne...oczuwiscie,ze musi sie postarac i zlozyc dokumenty.
Ale chodzi mi tu konkretnie o pobyt staly,jak to tam wyglada,jezeli chodzi o zone i dzieci.Podejzewam,ze zona dostanie,z tego co wiem dorosle dziecko nie,natomiast co z maloletnim,ktory wejdzie w przeciagu np roku w doroslosc?Czy ten pobyt staly"mu zostanie"?
Ale zametlalam...

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bedac jeszcze w Polsce warto sobie wyslac kopie aktu zawarcia zwiazku malzenskiego do ministerstwa i obic ja odpowiednimi pieczatkami.
Niby wymogow nie ma, ze te pieczateczki maja byc, ale do nas tez Pani w okienku rowniez sie czepiala, i wez sie tu czlowieku kloc, jak Pani wychodzi z zalozenia ze ona ma racje ;)

W przypadku wydawania dokumentow dziecku, ktore za rok bedzie dorosle, kazda instytucje interesuje stan na teraz.
Takze pozwolenie na pewno dostanie. na taki sam okres jak matka, i to nie bedzie pobyt staly, bo Ty tez bedziesz musiala wystepowac o przedluzenie pobytu i dziecko ( wtedy juz pelnoletnie ) rowniez.

forum norwegia
praca norwegia

Tytuł:

Nasturcja napisał(a):

Takze pozwolenie na pewno dostanie. na taki sam okres jak matka, i to nie bedzie pobyt staly, bo Ty tez bedziesz musiala wystepowac o przedluzenie pobytu i dziecko ( wtedy juz pelnoletnie ) rowniez.

Nie wiem co sie ze mna dzieje...mam jakas pomrocznosc jasna,niby proste sprawy a nic nie rozumiem.Czyli nawet jezeli maz ma pobyt staly to zona go nie dostanie?Z gory sorki za glupawe pytania.

Tytuł:
Awatar użytkownika

W tym wypadku nie wiem, a dywagowac nie bede, bo to powazne sprawy.
Zadzwon do Ambasady lub, jak jestes w Polsce do tej Norweskiej ;) czy wspolmalzonce przysluguje pobyt staly?

Jak wychodzisz za maz za Norwega, taki pobyt przysluguje Ci dopiero po trzech latach.
Ale w przypadku bycia juz malzonka, nie mam pojecia.

Ja dostalam identyczne pozwolenie jak Pudel.

forum norwegia
praca norwegia

Tytuł:

Kazde podanie jest rozpatrywane indywidualnie. Malinka, czy pobyt staly to w Twoim pytaniu to bosettingstillatelse czy piecioletnie zezwolenie unijne? Bo roznica jest ogromna :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna