NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Zwrot rodzinnego z Norwegii

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

Dorka11

Postautor: Dorka11 » pn lis 07, 2016 5:56 pm

Przeszło dwa lata temu wróciłam do Polski z Norwegii z dziećmi.Przed wyjazdem byłam w Navie-e i poinformowałam o przeprowadzce.Powiedzieli ,że nie będę otrzymywała rodzinnego tylko rentę po zmarłym mężu.Jednak cały czas płacili mi rodzinne zwiększone,jako osobie samotnie wychowującej dzieci.Na początku myślałam,że to pomyka i przestaną mi płacić,ale gdy zaczęli mi przesyłać pieniądze na polskie konto,to doszłam do wniosku,że jednak nie pomyłka,bo skoro płacą na polskie konto,to doskonale wiedzą,że jesteśmy w Polsce.W związku z tym nie składałam papierów na rodzinne tutaj,aby nie było problemów,że otrzymuję podwójne świadczenia.Teraz piszą ,że błędnie otrzymywałam i wyliczyli sumę do zwrotu za ten czas.Chociaż jeszcze w tym miesiącu też mi przeleli pieniądze 2-go listopada rodzinne.Trochę mnie to zezłościło,bo w Polsce nikt mi nie wypłaci za ten czas do tyłu rodzinnego,bank pobierał prowizję za przelewy.Czy będę musiała zwrócić te pieniądze?

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » pn lis 07, 2016 8:01 pm

Oczywiscie ze bedziesz musiala zwrocic te pieniadze mozliwe ze dolicza jeszcze odsetki, skoro nie przebywasz w Norwegi to nie nalezy ci sie zasilek rodzinny.Nalezy sie renta na dzieci po zmarlym ojcu.Powinnas wypelnic druk o przemeldowanie z Norwegi do Polski.Ciekawe skad mieli twoje polskie konto zeby wyplacac rodzinne?

Dorka11

Postautor: Dorka11 » śr lis 09, 2016 8:43 am

Po przeprowadzce do Polski podałam polskie konto do przelewu renty,bo rentę dzieci otrzymywałam w czekach.Przed wyprowadzką byłam w Nav-ie i poinformowałam w wyprowadzce.Ta pani coś tam wypełniała.Wypełniłam dokumenty w urzędzie skarbowym o zmianie miejsca zamieszkania,póżniej dodatkowo,wysłałam arkusz z nowym miejscem zamieszkania.Czy to nie wystarczyło?Nie składałam w Polsce papierów o rodzinne,aby nie było problemów,że biorę z dwóch miejsc.Kto mi to teraz zwróci?Tam mają niezły bałagan,dwa razy już ginęły nasze papiery,pierwszy raz na początku,jak był tam tylko mój mąż,póżniej kilka miesięcy przed śmiercią męża,przestali płacić rodzinne,zorientowałam się póżniej jak zajrzałam na Jego konto,okazało się że nie płacili ,bo zginęły dokumenty,wyrównali mi to.Ale w Polsce nikt mi nie wypłaci zaległego rodzinnego.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » śr lis 09, 2016 11:02 am

Spytaj sie czy jest szansa zeby ci zostawili tyle ile wynosi kwota rodzinnego w pl?

Dorka11

Postautor: Dorka11 » pt lis 11, 2016 7:47 pm

Właśnie znalazłam dokumenty z informacją o wypłacie rodzinnego wysyłane na polski adres,a napisali,że ich nie poinformowałam o wyjeżdzie.Sami sobie przeczą.

JacekB

Postautor: JacekB » pt lis 11, 2016 8:41 pm

Napisz tym debilom żeby ci odjęli to co masz im zwrócić od naleznej ci renty , może pójdą na taki układ jesli sami nawarzyli tego piwa .

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”