NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Dzieci w szkole w Norwegii

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

mammaadama

Postautor: mammaadama » pn mar 27, 2017 11:40 am

Witam,
w pierwszych słowach chcę przeprosić z góry, jeżeli pytania są nie na miejscu. Próbuję się zorientować, jak to na prawdę będzie wszystko wyglądać, ale póki co mam mętlik w głowie.
Wybieram się z rodziną (mąż i dwoje dzieci) na stałe do Norwegii. Mąż ma jechać pierwszy i potem mamy dojechać, jak sytuacja będzie już na tyle pewna.
Moje pytanie brzmi następująco - czy polskie dzieci mają jakieś kursy przygotowawcze do szkoły w Norwegii? Czy idą po prostu do norweskiej szkoły i tam, na bieżąco uczą się języka?

Bardzo boję się tego wyjazdu, ale do odważnych świat należy a zakochaliśmy się w Norwegii od pierwszego wejrzenia.

Oprócz odpowiedzi na pytanie będę wdzięczna za wszystkie rady dla początkujących (np. czy lepiej uczyć się języka tutaj w pl czy już tam na miejscu - chodzi oczywiście o kurs, bo to, co robię we własnym zakresie raczej nie wystarczy), a także wszelkie info o tym, jak to było u Was na początku.

Pozdrawiam serdecznie!

szczypior

Postautor: szczypior » pn mar 27, 2017 6:30 pm

Zawsze lepiej zacząć się uczyć już coś na własną rękę, to potem będziesz miała podczas pierwszych lekcji już jakiś punkt zaczepienia. Odnośnie dzieci - nie wiem. Napotkałem jakieś informacje na ten temat tutaj, na forum, więc pewnikiem coś znajdziesz, gdy pogrzebiesz.

Powodzenia.

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”