Pozwolenie na pobyt w Norwegii - przepisy

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Re: Pozwolenie na pobyt w Norwegii - przepisy

Postautor: Grzes203 » ndz lip 12, 2015 3:26 pm

Na poprzednich stronach tego tematu.

roadtransport

Postautor: roadtransport » ndz lip 12, 2015 11:25 pm

ok. wypelnilem to i umowilem sie na spotkanie za 2 tygodnie
do tego czasu musze przygotowac szereg dokumentow z czego nie jestem pewien jak zdobyc, m. in. skatteopgjør z ostatnich 5 lat - z racji wlasnej dzialalnosci. na min id tego nie ma

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » pt lis 20, 2015 12:06 am

Jak to jest z uekte grensearbeider? Czy jeśli ktoś pracuje w systemie 5 tygodni na 5 tygodni wolnego czy potrzebuje registreringsbevis z Udi/Policji? .

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pn gru 28, 2015 10:22 pm

http://www.vg.no/nyheter/innenriks/stra ... /23587143/
Innvandrere får ikke permanent opphold før etter fem år. Først må de dokumentere norskkunnskaper, at de har vært i jobb i tre år og at de har bolig.

Tirsdag setter innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (Frp) igang arbeidet med å stramme inn reglene for å få permanent opphold i Norge. Klokken 12 skal hun legge frem forslagene som ifølge Frps nestleder Per Sandberg vil gjøre Norge til det strengeste landet i Europa ved siden av Danmark.

anulka33334

Postautor: anulka33334 » wt sty 05, 2016 3:52 pm

Dzień dobry,

mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak zamówić spotkanie na policji w Norwegii? Chciałabym zmienić dnummber na personalny.

podzdrawiam

micho

Postautor: micho » pn sty 18, 2016 11:37 pm

chyba nie trzeba iść osobiście . wystarczy to zrobić przez strone UDI.
założyc konto , zalogować się i wysłać prośbę.

jakubszostak

Postautor: jakubszostak » śr sty 27, 2016 2:13 pm

Hej.
Jak to jest z ta rejestracją w udi? Będąc jeszcze w Polsce mogę się na stronie zarejestrować i oni sami ustalą termin wizyty? Czy wizyta będzie w konkretnym posterunku czy urządzie? tzn chodzi o konkretne miasto? Słyszałem że czas oczekiwania jest dość spory więc czy można to zarejestrować przed wyjazdem?
I jeszcze jedno pytanie... jeżeli nie posiada się umowy o pracę to mimo to rejestruje się jako poszukujący pracy tak/?

bozenka76

Postautor: bozenka76 » śr sty 27, 2016 9:37 pm

Jezeli nie posiadasz pracy to nie dostaniesz pozwolenia wiec nie ma po co sie rejstrowac na stronie UDI.Tak wizyta jest w konkretnym oddziale najblizej twojego miejsca zamieszkania.

jakubszostak

Postautor: jakubszostak » śr sty 27, 2016 9:53 pm

Dzięki. Już nie pierwszy raz:)

asik-asik

Postautor: asik-asik » pt lut 12, 2016 12:36 pm

Jeśli chcesz przebywać w Norwegii legalnie warto sie zarejestrować w UDI jako osoba poszukjąca pracy,, ale najlpeiej zrobić to po 3 mc zwlaszcza jesli zależy Ci na jaknajdłuższym pozwoleniu na pobyt.. Po uplywie 3 mc -bo tyle mona przebywac w Norwegii jako turysta- rejestrujesz sie na udi gdzie umaiwają Cię na spotkanie w najblizszym police district. Po tej rejestracji masz 6 mc znaleść prace,,, jesli nie znajdziesz pracy do tego czasu,, wystarczy wyjechac na chociażby dzien za granice norwegii i miec potwierdzenie. nie trzeba sie isc rejestrowac ponownie,,, wystraczy miec bilet zachowany i jak juz znajdziesz prace wtedy pojdziesz sie zarejestrowac...

A jesli opuszczasz norwegie srednio co 3 mc, to wogole sie nie musisz rejestrowac jako osoba poszukujaca pracy tylko bedziesz wtedy caly czas jako turysta..
Po rejestracji jako szukajcay pracy nadal nie masz numeru tzw D number, ani zadnego innego, nav nie jest Ci w stanei pomoc, bez tego numeru, i konta bankowego tez nie otworzysz..

romanhoks

Postautor: romanhoks » sob lut 13, 2016 3:20 pm

Cos mi sie zdaje ze po wypowiedziach w TV na dzien dzisiejszy otrzymac permament opphold to jak wygrac w TOTO LOTEK

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » pn lut 15, 2016 9:57 am

Permanent opphholdstillatelse jest dla obywateli spoza UE. Dla nas jest varig oppholdstillatelse. I nie wiem, skąd masz takie informacje, ale są wyssane z palca. Po prostu trzeba spełniać warunki i się dostaje. Wszystko stoi jasno wyszczególnione na stronie UDI. Nie ma tu żadnego widzimisię urzędnika.

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”