DSB

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

dymeks87

Re: DSB

Postautor: dymeks87 » pn sty 11, 2016 10:01 pm

Witam

Ja skończyłem w polsce technikum elektryczne, ale nie zdałem egzaminu na technika. SEP oraz doświadczenie to nie problem.
Jest sens starać się o DSB, czy odpuścić na starcie?

Awatar użytkownika
soldier83325
Kontaktowanie:

Postautor: soldier83325 » pt sty 15, 2016 8:36 am

Myślę, że warto spróbować, bo pomimo tego że nie masz technika , to jednak masz świadectwo ukończenia szkoły elektrycznej. Ja bym wysłał oni i tak rozpatrują to według swojego uznania, ale jeśli reszta jest ok to masz szansę :-)
------------------->MÓJ BLOG<---------------------
:polska: http://elnorway.blogspot.com/ :norwegia:

marror

Postautor: marror » pt sty 15, 2016 9:42 am

Witam,

Posiadam wykształcenie magister inżynier elektrotechniki, uprawnienia SEP E+D powyżej 15kV z tym, że doświadczenie jedynie rok i to na stanowisku projektanta w firmie elektrycznej.
Co do języka angielski lepiej jak dobry, norweski w podstawowych kwestiach się dogadam. Czy mam jakieś szanse na otrzymanie DSB?

Awatar użytkownika
mrhari

Postautor: mrhari » pt sty 15, 2016 5:23 pm

marror pisze:Witam,

Posiadam wykształcenie magister inżynier elektrotechniki, uprawnienia SEP E+D powyżej 15kV z tym, że doświadczenie jedynie rok i to na stanowisku projektanta w firmie elektrycznej.
Co do języka angielski lepiej jak dobry, norweski w podstawowych kwestiach się dogadam. Czy mam jakieś szanse na otrzymanie DSB?

Rok to za mało. A nie lepiej nostryfikować dyplom?
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie ale i skraca dzień roboczy.

Awatar użytkownika
agnes77

Postautor: agnes77 » pt sty 15, 2016 9:55 pm

mrhari pisze:
marror pisze:Witam,

Rok to za mało. A nie lepiej nostryfikować dyplom?

poki co szukaj pracy jako pomocnik elektryka, dorob przynajmniej rok praktyki najlepiej ze dwa, polacz doswiadczenie, naucz sie jezyka a masz szanse na DSB

marror

Postautor: marror » sob sty 16, 2016 12:05 pm

Z tego co się orientuje to dyplom jest uznawany i nie trzeba go nostryfikowac. Czy praca jako asystent projektanta nie uprawnia mnie do ubieganie sie o dsb? I czy udokumentowanie doświadczenia sprowadza się do samego świadectwa pracy?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agnes77

Postautor: agnes77 » sob sty 16, 2016 8:22 pm

marror pisze:Z tego co się orientuje to dyplom jest uznawany i nie trzeba go nostryfikowac. Czy praca jako asystent projektanta nie uprawnia mnie do ubieganie sie o dsb? I czy udokumentowanie doświadczenia sprowadza się do samego świadectwa pracy?

Pozdrawiam

przeczytaj to
http://www.dsb.no/en/Ansvarsomrader/EL- ... garbeider/
wrzuc w translator to Ci sie rozjasni

co to znaczy sprowadza sie do samego swiadectwa pracy? interesowales sie tematem w ogole? nie sadze

elektryk to nie sprzedawca, to jest powazny zawod, gdzie trzeba posiadac praktyczna wiedze a nie dyplom i umiejetnosc rysunku technicznego

ponadto przesledz caly watek i skorzystaj z opcji szukaj wpisujac DSB

marror

Postautor: marror » sob sty 16, 2016 9:25 pm

Nic takiego nie powiedziałem... Czytałem na ten temat i o tym, że potrzebne 2 lata doświadczenia ale nigdzie nie doszukałem się informacji o tym, że jak się projektuje instalacje elektryczne to w norwegii nie jest to respektowane by otrzymać DSB. Wykonuje również "fuchy", zdaje sobie sprawę z mojego marnego doświadczenia i wiem, że sam dyplom to sobie mogę wsadzić w 4 litery ;)

Awatar użytkownika
mrhari

Postautor: mrhari » ndz sty 17, 2016 12:42 pm

Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie ale i skraca dzień roboczy.

Awatar użytkownika
MICK_KK

Postautor: MICK_KK » śr sty 20, 2016 11:56 am

agnes77 pisze:
elektryk to nie sprzedawca, to jest powazny zawod, gdzie trzeba posiadac praktyczna wiedze a nie dyplom i umiejetnosc rysunku technicznego

dokładnie tak

ja dzisiaj otrzymałem pismo z DIREKTORATET FOR SAMFUNNSSIKKERHET OG BEREDSKAP o pozwoleniu: "Tillatelse til å bygge og vedlikeholde elektriske anlegg i Norge – elektriker (lavspenning)"

pozytywne wiec kolejny elektryk z Polski za niedługo bedzie pracowal w Norwegi

narazie szlifuje norweski norskkurs na poziomie B1

Awatar użytkownika
soldier83325
Kontaktowanie:

Postautor: soldier83325 » pn sty 25, 2016 8:36 am

To gratuluję, ja właśnie czekam na odpowiedź :-)

Awatar użytkownika
soldier83325
Kontaktowanie:

Postautor: soldier83325 » wt lut 02, 2016 1:23 am

Po trzech latach niepowodzeń i dwóch nieudanych próbach, nareszcie jest, moje DSB :).
Otrzymałem je 1 lutego, tak więc ten miesiąc zaczął się dobrze. Okres rozpatrzenia moich dokumentów wyniósł niecałe dwa miesiące, więc teraz szybko poszło i bez problemów. Ukończony kwalifikowany kurs E8 plus reszta dokumentów wystarczył do uzyskania pozytywnej odpowiedzi, wcześniejsze odmowne decyzje, spowodowane były moim wykształceniem (Technik Elektronik). Polecam wysyłać dokumenty, gdyż każde podanie rozpatrywane jest indywidualnie i każdy przypadek jest inny. Teraz czas na zbadanie rynku pracy i może w tym lub 2017 roku spełnią się moje marzenia o życiu w krainie wikingów :)

Obrazek

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”