DSB

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

dario1282

elektryk a uprawnienia DSB

Postautor: dario1282 » ndz sty 15, 2012 8:37 pm

Witam wszystkich .
Mam kilka pytań odnośnie pracy w Norwegii.
W tym roku planuję przejść na emeryturę w wieku 36 lat. (służby mundurowe). Posiadam wykształcenie technik elektroenergetyk oraz mam aktualne uprawnienia SEP E i D. Nie mam udokumentowanego stażu pracy w zawodzie elektryka 3 lata. Po godzinach wykonywałem prace związane z instalacjami elektrycznymi oraz naprawiałem maszyny przemysłowe. Może ktoś mi podpowie jak zdobyć w Norwegii uprawnienia DSB. Czy bez tych uprawnień mogę pracować jako elektryk w Norwegii. Proszę o pomoc.

giorgos

Re: elektryk a uprawnienia DSB

Postautor: giorgos » ndz sty 15, 2012 9:36 pm

W bogatej Norwegii mundurowi tyraja do szescdziesiatki.
I mamy kolejny przyklad sprawiedliwosci spolecznej.
Trzydziestoszesciolatek emerytem!
A wiekszosc spolleczenstwa,ci bez pracy,ci malo zarabiajacy i cala reszta czynnych zawodowo obywateli musi placic na emerytury mundurowe trzydziestoszesciolatkom.
Agent Tomek do przykladu trzydziestoparolatek z emerytura 4000 zl,za watpliwe zaslugi w pracy wywiadowczej,z listy PIS posel na Sejm RP.

Rzad odsunal na dalsza perspektywe reforme emerytalna sluzb mundurowych.
Rolnicy z KRUS maja placic zlotowke od hektara reszta bedzie nadal pokrywana z budzetu.

dario1282

Postautor: dario1282 » ndz sty 15, 2012 9:54 pm

Nie będę z Tobą polemizował człowieku. Bij się w pierś , że państwo PL dało mi takie przywileje. Dlaczego Ty nie wstąpiłeś do służb mundurowych przecież każdy ma te same szanse. Pewnie stoisz po tej drugiej stronie barykady. Jeżeli potrafisz czytać to czytaj ze zrozumieniem . Temat mojego posty był inny . Nie interesują mnie twoje przekonania i światopoglądy. Jesteś za mały aby cokolwiek zmienić w naszym chorym kraju. Moderator może przeczyta Twoje wypociny i da ci ostrzeżenie. Pozdrawiam wszystkich normalnych.

giorgos

Postautor: giorgos » ndz sty 15, 2012 10:14 pm

Nie mialem najmniejszego zamiaru cie obrazic.
I oczywiscie nie neguje twojego prawa do emerytury zasluzonej czy nie,ale oczymywanej na podstawie obowiazujacych obecnie praw emerytalnych dla sluzb mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Podalem tylko przyklad ogromnej niesprawiedliwosc spolecznej w majestacie prawa

Twoj jezyk swiadczy o niskiej jakosci sluzby w ktorej <dorobiles> sie zasluzonej emerytury,mysle rowniez ze nie posiadasz wiedzy w jakimkolwiek jezyku obcym,poza jezykiem gwary regionu z ktorego sie wywodzisz.
Pragne nadmienic rowniez,ze kazda gwara jest czescia kultury i powinna byc kultywowana.
To ostatnie zdanie jest na wypadek,zeby nie byc oskarzony o dyskryminacje jakiekolwiek gwary.
Sam bardzo dobrze posluguje sie gwara slaska.

giorgos

Postautor: giorgos » ndz sty 15, 2012 10:22 pm

Przepraszam,zapomnialem dodac ze znajomosc jezyka norweskiego lub conajmniej angielskiego jest niezbedna tu w Norwegii.
Nalezy zdac egzamin do otrzymanaia certyfikatu elektryka w jezyku,mysle ze tylko w norweskim.

dario1282

Postautor: dario1282 » ndz sty 15, 2012 11:46 pm

Nie interesuje mnie takie stwierdzenie "myślę" tylko mam nadzieję ,że jakaś osoba kompetentna opowie na moje zadane powyżej pytania. Angielski tak norweski nie dla twojej wiadomości. Próbujesz błysnąć hm może w Twoim środowisku błyszczysz . Dla Twojej wiadomości uratowałem bardzo wiele istnień ludzkich. Jak byś był w opałach też bym Tobie pomógł pomimo tych wpisów. Nadal nic nie wiem na temat pracy w Norwegii. Chodzi mi o te pytania powyżej.

Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Postautor: Grzes203 » ndz sty 15, 2012 11:47 pm

Ten temat był już poruszany
viewtopic.php?f=15&t=19983
Pewnie wyszukiwarka pokaże więcej tematów.
Bez DSB nie możesz pracować jako elektryk.

giorgos

Postautor: giorgos » pn sty 16, 2012 12:07 am

Byles elekktrykiem w GROMie?

dario1282

Postautor: dario1282 » pn sty 16, 2012 12:13 am

giorgos nie zabieraj głosu ponieważ nic nie wnosisz do tego tematu.

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pn sty 16, 2012 12:47 am

giorgos, opanuj sie prosze.
Wchodzi nowy Uzytkownik, zadaje grzeczne pytanie i otrzymuje Twoje tyrady i obrazliwe spekulacje, zupelnie niezwiazane z tematem.
To upomnienie nie jest zaproszeniem do dyskusji.
Obrazek

giorgos

Postautor: giorgos » pn sty 16, 2012 1:03 am

Przyjalem i grzecznie sie wycofuje.
Ale kiedy powiedzialem grzecznie-mysle ze do egzaminu jest potrzebna znajomosc norweskiego,odpowiedzial nasz nowy forumowicz ze <nie interesuje mnie mysle tylko konkretne odpowiedzi>.
Bardzo nieladnie.
Wycofuje sie z dyskusji,oraz szczerze zycze znalezienia odpowiedniej i dobrze platnej pracy przez dario1282.
Miedzy innymi dlatego ze bylby tu fachowcem z gornej polki,a takich tu niewielu.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
agnes77

Postautor: agnes77 » czw sty 19, 2012 7:16 pm

z tego co mi wiadomo trzeba mieć min 3 lata praktyki na samodzielnym stanowisku potwierdzone przez świadectwo pracy, wykształcenie elektryczne oraz uprawnienia SEP - to wszystko przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego, zeskanowane wysyła się na maila do Pani w urzędzie - odpowiadają, że trzeba czekać do 4 miesięcy, z tego co pisali niektórzy, odsyłają DSB na adres domowy po około 2 miesiącach

aha ważne, że prowadzenie własnej działalności nie jest traktowane jako samodzielne stanowisko, musi być etat i min 3 lata praktyki

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”