Dzisiaj jest pn wrz 01, 2014 3:35 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość

Hej mam pytanie, dopiero teraz czytajac forum zorientowalam sie ze powinnam zglosic swoja nieruchomosc w Pl. Jestem w Norwegii dokladnie rok. dostalam zwrot podatku za rok 2012. Moje pytanie nieruchomosc mam zglosic teraz czy czekac do nastepnego rozliczenia? i czy jak nie wykazalam tego wczesniej to moge miec jakies problemy przez to ? dzieki za pomoc

witam szukam i nie mogę znaleźc.Do kiedy zakładuy mają wypłacić feriepenge(czy jak to z=wal)dzisiaj sprawdzałem konto i nie ma wypłaconych.przewretowałem cały rok ich wpłaty i tylko jakieś wynagordzenia ,nawet nie było kwoty tych 5000 tyś koron/(ok)czy to jest doliczone do wypłaty np ostatniej w firmie czy osobny przelew.

NICK 2011
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
Przewaznie w czerwcu wyplacaja.

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Witam.
Jakie trzeba spełnic wymagania by moc odliczyc od podatku za rok 2013 dojazdy do pracy, podrożę miedzy miejscami pracy w jednej firmie oraz poworty z miejsca pracy do domu?
W jaki sposób to udokumentować? Póki co zbieram rachunki z tankowań oraz posiadam time-listy ale nie wiem czy to starczy a nie chcial bym sie obódzic z reka w nocniku a dosc sporo jezdze samochodem w pracy.

Pozdrawiam

2ale2..już raz mi pomogłaś..a jest jakiś konkretnie przepis to regulujący do kiedy mają to wypłacić...po korespondencji meilowej :odpowiedzieli miże nie znają daty...ale za konto płacic muszę..chcę je zamknąć..bo obecnie pracuję w niemczech..do norwegii chcę wyjechać w przyszłym roku..jak to kontrakt do końca wyciągnę....dzięki za pomoc Wojtek

no właśnie znów mi odpisali że nie wiedzą...a 19 sprawę mają w sądzie wrrr

NICK 2011
Awatar użytkownika

Hej, jesli juz dla niech nie pracujesz , to powinni wyplacic z ostatnia pensja jesli pracujesz to tydzien przed urlopem, ale wiekszosc firm placi w czerwcu, a zdarza sie tez, ze jak pracowales kawalek 2013 roku, to wyplaca w przyszlym roku czyli 2014 w czerwcu o ile firma prosperuje to nie ma co sie martwic,ze nie wyplaca, jak jednak maja problemy finansowe i sprawy o zalegle wyplaty, to warto cos w tym kierunku zrobic, slac pisma z ponagleniem listem za potwierdzeniem odbioru na przyklad.
Tutaj troche przepisow.

§ 11. Utbetaling av feriepenger
(1) (Alminnelige regler)
Feriepenger som er opptjent hos arbeidsgiver det foregående opptjeningsår, utbetales siste vanlige lønningsdag før ferien. Arbeidstaker kan likevel kreve at feriepengene utbetales senest 1 uke før ferien tar til.
Deles ferien, skal feriepengene fordeles tilsvarende. Den del av feriepengene som overstiger lønn for vanlig arbeidstid i ferien, kan likevel utbetales i forbindelse med avvikling av hovedferie eller sammen med lønn for juni måned.
(2) (Feriepenger for ikke avviklet ferie)
Er feriefritid overført til et påfølgende ferieår, utbetales feriepengene for den overførte del først når ferien tas, jf bestemmelsene i nr. 1.
Feriepenger for ferie som på grunn av forhold som er nevnt i § 9 nr. 1 og 2 verken er avviklet i løpet av ferieåret eller overført til det påfølgende ferieår, utbetales første vanlige lønningsdag etter ferieårets utløp.
(3) (Utbetaling ved opphør av arbeidsforhold)

http://www.lovdata.no/all/hl-19880429-021.html
http://www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=78190

[quote="2ale2"]Hej, jesli juz dla niech nie pracujesz , to powinni wyplacic z ostatnia pensja jesli pracujesz to tydzien przed urlopem, ale wiekszosc firm placi w czerwcu, a zdarza sie tez, ze jak pracowales kawalek 2013 roku, to wyplaca w przyszlym roku czyli 2014 w czerwcu o ile firma prosperuje to nie ma co sie martwic,ze nie wyplaca, jak jednak maja problemy finansowe i sprawy o zalegle wyplaty, to warto cos w tym kierunku zrobic, slac pisma z ponagleniem listem za potwierdzeniem odbioru na przyklad.
Tutaj troche przepisow.

pracowałem 5 tyg.Fakt że za dwa tyg wypowiedzenia zapłacili,chociaż wypowiedzenia do ręki nie dostałem.Czekalem na kontrakt do końca roku i się nie doczekałem....
mogę wstawić listę płac z ostatniej pensji bo jest tam pozycja z preiefenge tylko niewiem czy to zatrzymane czy wypłacoen.po prostu się nie znam,i dwa gdyby wypłacili to by inna odpowiedź była.z ich strony

Netto utbetalt til 12042679583 26 541,00 7 483,00
Feriepengegrunnlag 45855 12675
Trekkgrunnlag 45855 12675
Forskuddstrekk: 14144 -3792
Opptjente feriepenger: 4677 1292

to z ostatnij listy co dostałem z meila....

Czesc wszystkim dzis jest nastepna pula , ale mam jedno pytanie do wszystkich co sie orientuja ?
Pod koniec lutego wyslalem formulaz ze bede sie rozliczal internetowo otoz 19 marca dostalem selvanegivelse .
Jak pamietam to zachecali bo te osoby beda w pierwszej kolejnosci rozliczone ????
Jesli dobrze pamietam to znowu jestem w ostatniej kolejce , czyli to niema zadnego sensu aby sie zglaszac internetowo , kolega ktory niezapisywal sie do konca lutego w czerwcu otrzymal kaske . Czyli bardzo bym prosil o odpowiedz ???

Mvh Marcin

ja wysyłałem ost kwietnia przez internet i w czerwcu dostałem przelew na konto a dwa dni później rozliczenie od nich poczt a

Chamill napisał(a):
Witam.
Jakie trzeba spełnic wymagania by moc odliczyc od podatku za rok 2013 dojazdy do pracy, podrożę miedzy miejscami pracy w jednej firmie oraz poworty z miejsca pracy do domu?
W jaki sposób to udokumentować? Póki co zbieram rachunki z tankowań oraz posiadam time-listy ale nie wiem czy to starczy a nie chcial bym sie obódzic z reka w nocniku a dosc sporo jezdze samochodem w pracy.

Pozdrawiam

Podbijam :roll:

NICK 2011
Awatar użytkownika

Chamill- odsylam cie tutaj do lektury http://www.skatteetaten.no/no/Tabeller- ... /?ssy=2013
http://www.skatteetaten.no/no/Person/Se ... m--arbeid/
Musisz zlilczyc km, odjac wklad wlasny i dopiero reszta do odpisu to tak pokrotce.

---------------
bobasik75
Feriepengegrunnlag 45855
to jest pozycja i kwota z ktorej zostanie wyliczone feriepenger ,jesli juz dla niech nie pracujesz napisz pismo ,ze prosisz o wyplate feriepenger juz teraz
-----------------
marcinkarczmarczyk napisał(a):
Czesc wszystkim dzis jest nastepna pula , ale mam jedno pytanie do wszystkich co sie orientuja ?
Pod koniec lutego wyslalem formulaz ze bede sie rozliczal internetowo otoz 19 marca dostalem selvanegivelse .
Jak pamietam to zachecali bo te osoby beda w pierwszej kolejnosci rozliczone ????

Nie obiecywali chyba ,ze bedzie sie rozliczonym w pierwszym terminie , tylko , ze szybciej niz inni, dostanie rozliczenie wstepne droga elektronicznia, a nie poczta. A trzeba bylo zarejestrowac sie na stronie jako e-bruker, nie wystarczy tylko sie rozliczyc przez internet, juz dyskutowalismy w watku na ten temat.
Moze 16 pazdziernika dostaniesz. http://www.skatteetaten.no/no/Person/lo ... r/?lsxvm=1

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna