Bron Palna krotka w Norwegii.

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

Normann

Postautor: Normann » ndz paź 08, 2017 7:59 pm

Na dzien dzisiejszy 08.10.2017

1.Znajdujesz strzelnice w ktorej robisz kurs bezpieczenstwa (sikkerhetkurs) ...okolo 1200k
2. W ciagu 6 miesiecy musisz byc na strzelnicy uzaleznione od klubow
3.Po tym czasie w twojej czerwonej ksiazeczce ktora otrzymales na kursie bezpieczenstwa glowny boss ze strzelnicy wypisuje ci opinie, nastepnie z ta ksiazeczka, jedziesz na Policje (tam gdzie maja sekcje Våpen i skladasz podanie w ktorym podajesz model, kaliber i sklep w ktorym chcesz kupic bron, placisz 1000nokpo 6 miesiacach skladasz wniosek na policje w najblizszym rejonie zamieszkania ,oni wysylaja zapytanie o opinie ,po pozytywnej opini dostajemy rachunek 500k do zaplaty za wydanie pozwolenia --- UWAGA jesli jestes w Norwegii krocej niz 5 lat 3 lata musisz przedstawic zaswiadczenie o niekaralnosci z Polski.--- po uzyskaniu licencji masz 6miesiecy na zakup broni... podobno mozna to przedluzyc do roku
4. Sejf. Najlepiej kupiony w Norwegi posiadajacy certyfikat Godkjent. Musi byc przytwierdzony

A teraz pytania.
SEJF - certyfikat Godkjent jest chyba czasowy, powiedzmy do 2017r co potem ? trzeba kupic nowy sejf, jak mozna to przedluzyc? certyfikat posiada firma tworzaca ten sejf i ona ma obowiazek przedluzenia go . z reguly jest on wieczny
Czy w Norwegii amunicje mozna trzymac razem z bronia w tym samym sejfie.do 10.000 zamknietnietych osobno np.w zwyklej szafie obok sejfu, a w sejfie z bronia do 2.000 Sejf do jakiej sciany musi byc przytwierdzony, zwyklej czy nosnejdo ziemi i sciany ktorej obojetne ? W jaki sposob bron ma byc przetrzymywana w sejfie?zamknietych drzwi :D czy magazynek moze byc zaladowany i czy moze byc w broni czy poza nia. bez znaczenia

Czy na kupno nowej lufy do posiadanego pistoletu potrzebuje pozwolenia od policji? czy moge ja kupi w Polsce tak musisz miec pozwolenie od policji . Jakie czesci od broni moge kupic w Polsce a jakie moge tylko w Norwegii?ciezkie pytanie ja... wyrobil bym europejska karte broni i z tym bym poszedl do sklepu ,kupil bym i na granicy by ci powiedzieli zawsze mozesz odsprzedac w Polsce

Czy moge wyjechac z pistoletem z Norwegiitak z europejskim paszportem broni. Gdy przejezdzam samochodem przez Szwecje to musze to gdzies zglaszac. Czy w Polsce musze to zglaszac?na kazdej granicy panstw Jak mam w Norwegii transportowac bron?w stanie rozladowanym z czescia witalna np.zamkiem przy sobie a reszta w aucie

Czy do Polski moge wjechac z pistoletem posiadajacym lufe umozliwiajaca montowanie tlumika?bronie mysliwskie mozna kupic z przerobka w Polsce czy moge posiadac w polsce tlumik (nie przyczepiony do broni) bo zamontowany to wiem ze nie moge Tak

To tyle pytan na dzisiaj. powiem ze sporo Pozdrawiam

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Postautor: Onecoffeenosugar » wt paź 10, 2017 7:27 pm

Na pytanie dlaczego własna bron a nie klubowa:

1) w klubie strzelasz do tarcz, więc rękojeść przy pistolecie dowolnym dopasowujesz do siebie.
2) nie wszystkie rodzaje broni/kalibrów są w klubie
3) kwestia prawo/lewo ręczności
4) kwestia uprawianej dyscypliny
5) pistolety do strzelania dynamicznego znowu dobiera się pod siebie
6) custom spustu, lufy itp...
7) zwykle własna broń jest tańsza w ostatecznym kilku letnim strzelaniu
8) można traktować to jako inwestycję...

Podłączę się pod pytania:
A co z bronią długą? Strzelbą? Czy ktoś zna przepisy? Albo broń myśliwska?

Poza tym jestem w szoku jeśli chodzi o przepisy.

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”