Bron Palna krotka w Norwegii.

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

Troll kamienny

Bron Palna krotka w Norwegii.

Postautor: Troll kamienny » pt wrz 18, 2015 10:28 am

Napisze co wiem na temat wyrabiania licencji na bron krotka w Norwegii.

1.Znajdujesz strzelnice w ktorej robisz kurs bezpieczenstwa (sikkerhetkurs) kosztuje okolo 1000nok
2. W ciagu 6 miesiecy musisz byc na strzelnicy 22 lub 24 razy(najtansza opcja bron kal22 i paczka naboi 30nok+30nok)
3. Po tym czasie w twojej czerwonej ksiazeczce ktora otrzymales na kursie bezpieczenstwa glowny boss ze strzelnicy wypisuje ci opinie, nastepnie z ta ksiazeczka, jedziesz na Policje (tam gdzie maja sekcje Våpen i skladasz podanie w ktorym podajesz model, kaliber i sklep w ktorym chcesz kupic bron, placisz 1000nok --- UWAGA jesli jestes w Norwegii krocej niz 5 lat musisz przedstawic zaswiadczenie o niekaralnosci z Polski.--- po uzyskaniu licencji masz 6miesiecy na zakup broni... podobno mozna to przedluzyc do roku
4. Sejf. Najlepiej kupiony w Norwegi posiadajacy certyfikat Godkjent. Musi byc przytwierdzony

Jesli gdzies powyzej sie pomylilem prosze mnie poprawic.

A teraz pytania.
SEJF - certyfikat Godkjent jest chyba czasowy, powiedzmy do 2017r co potem ? trzeba kupic nowy sejf, jak mozna to przedluzyc?
Czy w Norwegii amunicje mozna trzymac razem z bronia w tym samym sejfie. Sejf do jakiej sciany musi byc przytwierdzony, zwyklej czy nosnej? W jaki sposob bron ma byc przetrzymywana w sejfie? czy magazynek moze byc zaladowany i czy moze byc w broni czy poza nia.

Czy na kupno nowej lufy do posiadanego pistoletu potrzebuje pozwolenia od policji? czy moge ja kupi w Polsce. Jakie czesci od broni moge kupic w Polsce a jakie moge tylko w Norwegii?

Czy moge wyjechac z pistoletem z Norwegii. Gdy przejezdzam samochodem przez Szwecje to musze to gdzies zglaszac. Czy w Polsce musze to zglaszac? Jak mam w Norwegii transportowac bron?

Czy do Polski moge wjechac z pistoletem posiadajacym lufe umozliwiajaca montowanie tlumika? czy moge posiadac w polsce tlumik (nie przyczepiony do broni) bo zamontowany to wiem ze nie moge

To tyle pytan na dzisiaj.

Pozdrawiam

jacekgacek

Re: Bron Palna krotka w Norwegii.

Postautor: jacekgacek » pt wrz 18, 2015 12:29 pm

zadnych badan lekarskich ?

Troll kamienny

Postautor: Troll kamienny » sob wrz 19, 2015 1:16 pm

Z tego co mi wiadomo to nie ... ale jestem w trakcie badania tematu. Gdy juz bede wiedzial wiecej to dam znac

Awatar użytkownika
H-Element

Postautor: H-Element » sob wrz 19, 2015 4:40 pm

To ciekawe, że badań psychologicznych níe ma?!
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

jacekgacek

Postautor: jacekgacek » sob wrz 19, 2015 5:07 pm

pistolet jest mniejszy niz samochod to i badan mniej

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » sob wrz 19, 2015 10:58 pm

jackgacek jeśli masz na myśli prawo jazdy to w Norwegii nie ma żadnych badań poza badaniem wzroku (pokazują Ci tylko tablicę z literami przed egzaminem teoretycznym) :) więc może dlatego na pistolet też nie ma żadnych ;) może i ja się spróbuję. Na strzelnicy na wesołym miasteczku szło mi całkiem nieźle ;)
Troll kamienny możesz napisać gdzie znalazłeś informację o pozwoleniu? Może doczytam więcej :)

Mycha

Postautor: Mycha » wt wrz 22, 2015 2:12 pm

Poprawie troszeczke :)

Na strzelnicy wcale nie trzeba byc az tak czesto. Moj maz byl doslownie kilka razy a i tak klub wydal mu opinie pozytywna :)
Poza tym na strzelnicy procz za wynajecie broni musisz rowniez zaplacic za wypozyczenie sluchawek i okularow (chyba ze masz swoje) plus wynajecie tory. Nie wiem jakiego rzedu sa to koszty, ale lacznie pewnie ok 150kr.

Badan psychologicznych nie potrzebowal, ani zadnych innych badan.
Czerwonej ksiazeczki tez nie widzialam...

Bron mamy w sejfie, sejf musi byc przytwierdzony do sciany lub podlogi, ale nie wiem czy moze byc do sciany dzialowej.
W sejfie mozesz przechowywac chyba do 1000szt amunicji (caly karton w kazdym razie), ale czy bron moze byc przechowywanan naladowana to nie jestem pewna, chyba mozesz miec pelen magazynek. W kazdym razie mozesz miec zaladowany magazynek w sejfie.

Pozwolenie na bron obowiazuje na ta konkretna- model i nr, i tylko na terenie Norwegii, wiec do Polski jej nie mozesz zabrac.

W Norwegii mozesz poruszac sie z bronia tylko na strzelnice. Moj maz kupil/badz bylo na wyposazeniu walizeczke do broni i magazynku. Oczywiscie musisz zabezpieczyc bron tak aby nie byla dostepna dla innych i takie tam :) No i pozwolenie tez musisz miec przy sobie jak jedziesz na strzelnice (czasem bez niego nie kupisz wiekszej ilosci naboi).

Jesli wybierzesz Oslo Skytesenter to moge powiedziec, ze co jakis czas maja zawody dla amatorow :)

Ciekawa jestem odpowiedzi na inne Twoje pytania, szczegolnie te o waznosc certyfikatow na sejf- sporo kosztuja wiec musi byc mozliwosc przedluzenia certyfikatu. Wie ktos moze?

Mycha

Postautor: Mycha » śr wrz 23, 2015 3:20 pm

Sejf ma certyfikat wydany przez policje bezterminowo.
W sejfie mozesz trzymac naladowana bron.
Jesli chcesz sie poruszac z bronia krotkolufowa miedzynarodowo potrzebujesz specjalnego pozwolenia, z dobrym uzasadnieniem potrzeby.

Awatar użytkownika
lukaszrz

Postautor: lukaszrz » czw wrz 24, 2015 3:09 pm

nie chce wyjsc na prowokatora, ale takie pytanie mi sie nasuwa: po co to wszystko?
nie mozna korzystac z broni klubowej?

BaRyBa

Postautor: BaRyBa » czw wrz 24, 2015 8:04 pm

lukaszrz pisze:nie chce wyjsc na prowokatora, ale takie pytanie mi sie nasuwa: po co to wszystko?
nie mozna korzystac z broni klubowej?

Pytanie tylko, czy ta broń klubowa ma możliwość zamontowania tłumika i czy tą broń można wynieść na zewnątrz i przewieźć przez granicę norweską.
Naprawdę ciekawe pytania zadaje ten użytkownik.

Awatar użytkownika
H-Element

Postautor: H-Element » czw wrz 24, 2015 11:32 pm

To normalne, musi wiedzieć... :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:
Obrazek

Obrazek
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

Bluefin tuna

Postautor: Bluefin tuna » pt wrz 25, 2015 7:43 am

Niepotrzebnie sie martwicie:).. Przeciez pytanie nic nie znaczy poza tym co jest napisane. Kazdy klub posiada bron klubowa. Po co to cale zamieszanie z posiadaniem wlasnej skoro mozna uzywac klubowej. Nie znaczylo : jak latwo mozna wyniesc bron klubowa? Odpowiadam: nie jest latwo bo jest w sejfie i jest alarm.
Pozdrawiam

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”