NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Podatek pomocy

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

tad30

Podatek pomocy

Postautor: tad30 » pn sty 29, 2018 10:32 pm

Rozliczałem się jako pendler ,dosłałem wszystkie potrzebne dokumenty i dostałem zwrot .Ale 07.11.2017 dostałem pismo :

Varsel om endring av skattefastsettingen for 2016
Skattekontoret vil, med hjemmel i skatteforvaltningsloven § 12-1 (1), sette egenfastsettingen din til side og
myndighetsfastsette kr 0 i post 3.2.7 merkostnader til kost og losji, kr 0 i post 3.2.9 besøksreiser.
Årsak til endringen
Årsaken til dette er at din kone har hatt opphold i Norge ifølge reisedokumentasjon du har vedlagt. Du blir
da ansett som skattemessig bosatt i Norge.
Hvis du kan dokumentere at din ektefelle har hatt flere oppholdsdøgn i Polen enn i Norge, kan vi vurdere
skattemessig bosted på nytt.
Har du merknader?
Har du merknader til dette varselet, må du sende oss skriftlig svar med eventuell dokumentasjon innen 2
uker etter at du mottok varselet.
Vennligst oppgi vår referanse ved henvendelser i saken.

Co robić?
Co radzicie?
Czy ktoś miał podobnie?

BaRyBa

Podatek pomocy

Postautor: BaRyBa » wt sty 30, 2018 11:14 am

Jeżeli faktycznie twoja żona była w 2016 roku w Norwegi i nie daj co, na dodatek, jeszcze tu pracowała nawet na czarno, to ciężka sprawa.
Musisz usiąść i z ołówkiem w ręku policzyć ile była dni w Norwegii, a ile dni w Polsce.
Jeżeli była w Norwegi 183 + 1 /rok przestępny/ to rację ma urząd skarbowy i wszystko trzeba będzie oddać.
W innym przypadku masz prawo się odwołać i udowodnić iż była mniej dni niż pół roku + 1 dzień, pewnie wtedy przyjmą to do wiadomości i tylko pomniejszą ilość zwrotu.
Równocześnie pamiętaj iż w Norwegii, Urząd skarbowy może wszystko sprawdzić i to bardzo dokładnie o ile przyjazd i wyjazd odbywał się legalnie, pod kontrolą, /lotniska, pociągi/.
Można trochę ponaginać o ile podróż odbywała się autem, jednak wtedy trzeba pamiętać o bramkach na granicy.

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”