NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Poród Norwegia

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

kris.wat1995

Poród Norwegia

Postautor: kris.wat1995 » wt kwie 03, 2018 3:19 am

Witam , mam problem tego typu , przebywam w Norge od stycznia tego roku legalnie pracując posiadam d number .Niestety mój kontrakt kończy się 14 kwietnia mam juz kolejna prace nagraną lecz pracodawca niestety nie jest w stanie wystawic mi kontraktu na 6 msc a chcę sciągnąć tu małżonkę i chciał bym aby urodziła w Norge gdyż chce ich mieć blisko . Co powinienem zrobic , gdzie sie udac i czy kontrakt na te 6 miesiacy jest warunkiem koniecznym aby małżonka przyjechała tu i mogła spokojnie urodzic . Nie zależy nam na żadnych becikowych czy profitach , chcemy być razem i to jedyny powód . Był ktoś może w podobnej sytuacji ? Może ktoś ma informacje bardziej pomocne niż iść do NAV gdyż mieszkam na wyspie i do najbliższego miasta jest kawałek . Z góry dziękuje za pomoc !

bozenka76
Pochwał: 1

Poród Norwegia

Postautor: bozenka76 » wt kwie 03, 2018 7:19 pm

A skad informacja ze kontrakt na 6 miesiecy i wtedy moze zona przyjechac?

kris.wat1995

Poród Norwegia

Postautor: kris.wat1995 » wt kwie 03, 2018 10:48 pm

Wspomniała mi o tym osoba z pracy i gdzieś na forum widziałem że aby miała ubezpieczenie jako moja utrzymanka to taki warunek muszę spełniać...

bozenka76
Pochwał: 1

Poród Norwegia

Postautor: bozenka76 » śr kwie 04, 2018 8:09 pm

Trzeba spelnic duzo warunkow zeby mozna bylo sciagnac rodzine.Trzeba zapewnic warunki do mieszkania,w miare stale dochody,pozwolenie na pobyt i prace,staly numer personalny.Nie zalatwisz tego wszystkiego majac umowe na tak krotki okres czasu.

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”