NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Praca na godziny a na stałe wynagrodzenie, -różnice?

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
major

Postautor: major » pt kwie 27, 2018 7:46 pm

witam, do tej pory miałem kontrakt stały na 100%, płatne od ilości przepracowanych godzin, zdarzało się pracować po 200 godzin w miesiącu(w tym soboty i niedziele czasem) , nie miałem płaconych żadnych dodatków z tytułu nadgodzin,jedynie święta państwowe wolne - i płatne. Teraz zarpoponowano mi kontrakt na stałe wynagrodzenie - jak je sie oblicza? jakaś uśredniona ilość godzin mnożona przez stawke i co miesiąc dokladnie tyle samo sie otrzymuje niezależnie od przepracowanych godzin? czy może ilość dni pracujących w miesiącu x 7,5h x stawka godzinowa = i co miesiąc inne wynagrodzenie, ale niezależnie od faktycznej liczby przepracowanych godzin?

pozdrówki;)

romanhoks

Postautor: romanhoks » pt kwie 27, 2018 10:49 pm

Proste .Podpisujesz brutto wyplate miesieczna.Co do godzin to 37.5 tyg.To jest 100% i final.Nadgodziny to platne osobno.Dwie pierwsze 50% reszta 100%.Pracowales w niedziele za zwykla stawke :shock:

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » ndz kwie 29, 2018 9:54 pm

@romanhoks nie do końca masz rację. Są firmy, które umawiają się z pracownikiem na stałą wypłatę, która powinna być atrakcyjna ale nie płacą nadgodzin ani dodatków za dni świąteczne, nie masz stałego czasu pracy itp. Trzeba się upewnić, bo jest też stała pensja do której dolicza się nadgodziny i inne dodatki. Ta pierwsza, której napisałam często dotyczy kierowników na wyższych szczeblach.

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”