NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Okres przedawnienia niezapłaconego podatku w Norwegii

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

sheep

Okres przedawnienia niezapłaconego podatku w Norwegii

Postautor: sheep » pt lip 20, 2018 9:10 am

Witam,

Mam pytanie o okres przedawnienia podatków w Norwegii.
Sp. z o.o. prowadziła działalność na terenie Norwegii w roku 2006. Podatki odprowadzała w Polsce ponieważ wszyscy pracownicy byli zatrudnieni na polską um.o pracę. Okazało się jednak że firma przekroczyła limit 18mscy działalności w Norwegii i w związku z tym Urząd Norweski poinformował, że firma od pierwszego dnia działalności powinna odprowadzać podatki w Norwegii. Sp. z o.o. odwoływała się i ostateczna decyzja zapadła w 2014 r. - Sp. z o.o. przegrała. Urząd Norweski w 2015r wysłał do polskiego US nakaz egzekucji i US polski zajął się egzekucją. Sp. z o.o. jednak od 2010 r nie prowadzi żadnej działalności. Mam pytanie odnośnie przedawnienia. Po jakim czasie przedawnią się zobowiązania norweskiego urzędu jeżeli chodzi o tą egzekucję? Czy taki nakaz egzekucyjny w przypadku gdy od 2015r Sp. z o.o. nie dostaje żadnych informacji zarówno od US polskiego jak i norweskiego przedawni się po 3 lub 5 latach? Jeżeli chodzi o US polski to otrzymałam informację, że w Polsce bieg terminu przedawnienia liczony od dnia następnego po dniu, w którym zastosowano środek egzekucyjny i wynosi 5 lat. A jak jest w Norwegii?

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”