NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Praca bez umowy u norweskiego pracodwacy.

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

Parotia

Postautor: Parotia » pt paź 26, 2018 12:44 am

Dostałem ofertę pracy na pół etatu i 0 większych konkretów odnośnie umowy pisemnej. Zapytałem po kilku dniach pracodawcy, jak to będzie z umową, na to odpowiedział, że to może zająć miesiąc zanim przygotują mi umowę. Później stwierdziłem, że nie czuję się z tym dobrze i mu powiedziałem, że nie chcę pracować na czarno itd. Na co odpowiedział, że nigdy nie wypłacili korony za pracę na czarno i że są porządni (mniejsza firma btw.) i ogólnie, że to jest w prawie i mogą mi wystawić umowę najpóźniej po miesiącu i woleliby żeby tak było, bo mieli jakieś złe doświadczenia z ludźmi, którzy dostawali umowę i znikali. Bronił się też tym, że "na słowo" to też już umowa.
Sam już nie wiem, czy ufać, czy nie? Niby szef do dogadania się, ale z drugiej strony nie fatygował się jakoś żeby mi podać stawkę za godzinę, czy zapytać o mój numer id, czy powiedzieć mi jakie konkretnie będę miał obowiązki w pracy. Musiałem za nim chodzić i się pytać o to wszystko i mu podsuwać te informacje. Póki co do pierwszej wypłaty jeszcze daleka droga o ile w ogóle wypłaci.. Nie wiem też do końca jakie mam prawa w takiej sytuacji? Czekać ten miesiąc żeby się wyklarowało, czy olać tą robotę..

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pt paź 26, 2018 8:53 am

Maja miesiac czasu od pierwszego dnis na wystawienie umowy. Po miesiacu juz im nie wolno odmawiac umowy o prace

Parotia

Postautor: Parotia » pt paź 26, 2018 12:23 pm

KARRRAMBA pisze:Source of the post Maja miesiac czasu od pierwszego dnis na wystawienie umowy. Po miesiacu juz im nie wolno odmawiac umowy o prace

Czyli rozumiem, że jak minie miesiąc i nie będę miał papiero to mogę to już gdzieś zgłosić?

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » sob paź 27, 2018 7:05 pm

Tak. Maks jeden miesiac bez umowy. Tutaj die niektorym nie spieszy. Z jednej strony szef niby dziwny, ale z drugiej moze i lepszy od takiego co sie wszystkiego czepia

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”