NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Działalność gospodarcza w Norwegii

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

fullcasco
NICK 2011
Kontaktowanie:

Re: Działalność gospodarcza

Postautor: fullcasco » pt maja 14, 2010 11:41 pm

bozenka76 dzieki fakturka poszla 03 05

jak dojde do 50000 to otworze 2 firme
Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,lecz przez to, kim jest,nie przez to co ma,lecz przez to,czym DZIELI się z innymi.

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » sob maja 15, 2010 8:48 pm

A po co otworzysz 2 firme :?: Nie chcesz placic podatku ktory placa twoi klienci :?: To miales zalozone konto firmowe przed rejstracja firmy :?: ze wystawiles fakture w momencie rejstracji firmy :?: Troche nie za bardzo rozumiem twoje podejscie do prowadzenia firmy ale ok to nie moj problem :wink:

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » sob maja 15, 2010 11:21 pm

Fullcasco ten podatek mva nie płacisz ty tylko osoba, firma której wystawiasz fakturę
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

fullcasco
NICK 2011
Kontaktowanie:

Postautor: fullcasco » ndz maja 16, 2010 5:55 pm

dzieki ale mam powody zeby sie nieovatowac
konta firmowego jeszcze nie mam
a jak wygladaja srodki trwale i ich amortyzacja
jaki limit kwotowo i jaki okres ?
Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,lecz przez to, kim jest,nie przez to co ma,lecz przez to,czym DZIELI się z innymi.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » ndz maja 16, 2010 11:07 pm

Skoro nie masz konta firmowego to wystawiles fakture platne gotowka :?: Pierwszy raz spotykam sie z czyms takim zeby miec powody zeby sie nie vatowac,ja widze w tym raczej same plusy :wink: Niewiem co masz na mysli piszac srodki trwale i o jakie limity ci chodzi:?: :!: Jezeli chcesz uzyskac dobra odpowiedz na zadane pytanie proponuje zadawac proste i konkretne pytania :shock:

fullcasco
NICK 2011
Kontaktowanie:

Postautor: fullcasco » ndz maja 16, 2010 11:17 pm

bozenka76
prowadzilem firme w PL 16 lat i cos wiem na ten temat
jak klijent prywatny ma kupic luzko i ma dwa do wyboru takie same jedno za 4000 i drugie za 5000
to kupi to tansze
firma kupi to za 5000 bo se odliczy vat

do 50 000 mozna wystawic fakture nawet nie majac firmy
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodek_trwa%C5%82y link poprawiony. takijeden
http://www.vat.pl/srodki-trwale/
http://firma.onet.pl/1280,1103305,poradnik.html

bozenka76 dzieki za dobre checi
moja rada zmien ksiegowa ta cie oszukuje

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pn maja 17, 2010 12:07 am

Chcialbym ci tylko przypomniec ze ty jestes w Norwegi i prowadzisz firme w Norwegi a nie w Polsce a to sa 2 rozne rzeczy.
Ja ksiegowej zmieniac nie musze poniewaz sama ja sobie prowadze i robie to od kilku lat tu w Norwegi i znam sie na tym troche lepiej niz ty,rowniesz mam klientow prywatnych a nie firmy i uwiesz mi ze im ten podatek vat nie robi roznicy.Ty masz po prostu polskie myslenie na temat prowadzenia firmy w Norwegi :wink: Wiem co to sa srodki trwale tylko chodzilo mi o to co ty konkretnie masz na mysli zadajac swoje pytanie :?: Proponuje udac sie .............nie bede konczyc bo ty i tak nie doceniasz tego ze ktos chce ci pomoc :shock:

fullcasco
NICK 2011
Kontaktowanie:

Postautor: fullcasco » pn maja 17, 2010 12:19 am

Chcialbym ci tylko przypomniec ze ty jestes w Norwegi i prowadzisz firme w Norwegi a nie w Polsce a to sa 2 rozne rzeczy.
Ja ksiegowej zmieniac nie musze poniewaz sama ja sobie prowadze i robie to od kilku lat tu w Norwegi i znam sie na tym troche lepiej niz ty,rowniesz mam klientow prywatnych a nie firmy i uwiesz mi ze im ten podatek vat nie robi roznicy.Ty masz po prostu polskie myslenie na temat prowadzenia firmy w Norwegi :wink: Wiem co to sa srodki trwale tylko chodzilo mi o to co ty konkretnie masz na mysli zadajac swoje pytanie :?: Proponuje udac sie .............nie bede konczyc bo ty i tak nie doceniasz tego ze ktos chce ci pomoc :shock:

bardzo pieknie i wyczerpujaco napisalas
ale nadal nie widze roznicy w zasadach ksiegowosci w NO i PL
ile musi kosztowac wyposzrzenie zeby go uznac za srodek trwaly
ile lat go trzeba amortyzowac

a do pc nie pujde

dzieki jak chcesz pomuc to odpisz
w innym przypadku dobranoc

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pn maja 17, 2010 12:24 pm

Nie mialam na mysli PC tylko cos zupelnie innego nie zwiazanego z prowadzeniem firmy :wink: .Jezeli uwazasz ze nie ma roznicy w prowadzeniu ksiegowosci w No a w Pl to ja ci powiem ze jestes w wielkim bledzie.Znam odpowiedzi na twoje pytania ale nie udziele ci odpowiedzi poniewaz ty jestes madrzejszy i uwazasz ze nie ma roznicy.Poczytaj troche fachowej lektury na temat prowadzenia firmy w Norwegi a dowiesz sie wszystkiego.Ja pomagam ludzia ktorzy doceniaja to ze ktos chce im pomoc a ty niestety nie potrafisz tego docenic tylko obrazasz mnie. :cry: Dyskusja z toba nie ma sensu,moze ktos ma wiecej cierpliwosci do ciebie i udzili ci satysfakcjonujacych cie odpowiedzi :wink:

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » pn maja 17, 2010 3:02 pm

Bożenka a ja z innej beczki ale prawie o tym samym, powiedz mi wiesz może bo lada faktura tzn najbliższa będę juz " ovatowana" czy jak wystawiam prywatnej osobie tą fakture nie firmie to też doliczam vat? czy nie była bym wdzięczna za podpowiedź
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

fullcasco
NICK 2011
Kontaktowanie:

Postautor: fullcasco » pn maja 17, 2010 4:00 pm

tak małgosia31 nie ma znaczenia komu wystawiasz fakture
jak kupisz telewizor to na faktusze tez masz doliczony mva
a bozenka to tylko twierdzi ze wie ale zjej postow nic nie wynika

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pn maja 17, 2010 4:02 pm

Tak kazda fakture ktora wystawiasz po przekroczeniu 50tys nok musi zawierac podatek MVA nie ma znaczenia czy to jest dla osoby prywatnej czy dla firmy, tzn jezeli wystawiasz fakture na kwote 500nok ale ta faktura przekroczy twoj dochod o np 100 nok i bedziesz miala juz obrot 50,100 to do tej calej faktury musisz doliczyc podatek MVA a nie tylko do tych 100 nok czyli faktura 500 nok +MVA mam nadzieje ze nie zakrecilam cie i rozumiesz o co chodzi.

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”