NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Wszystko o norweskim sykemelding , egenmelding

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

bozenka76
Pochwał: 1

Re: Wszystko o norweskim sykemelding , egenmelding

Postautor: bozenka76 » czw paź 09, 2014 9:30 pm

Lekarz moze napisac w oswiadczeniu ze ty w celach zdrowotnych mozesz pojechac do Polski ale musi na to wyrazic zgode nav.

PiotrGlab

Postautor: PiotrGlab » czw paź 09, 2014 11:11 pm

bozenka76 pisze:Lekarz moze napisac w oswiadczeniu ze ty w celach zdrowotnych mozesz pojechac do Polski ale musi na to wyrazic zgode nav.

Dziękuję za odpowiedź. :)
Czy ten sam lekarz na podstawie zaświadczenia o terapii i zwolnienia lekarskiego wystawi mi właściwe dokumenty dla lokalnego NAV?

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pt paź 10, 2014 8:51 pm

No ten sam a jaki ma ci wystawic?!Idac do lekarza powiedz ze chcesz jechac do Polski na zwolnieniu czy on na to wyraza zgode i jezeli powie ze tak to musisz to zglosic do navu i oni musza wyrazic zgode,trzeba wypelnic odpowiednie papiery niewiem jakie ale lekarz powinien wiedziec :-)

PiotrGlab

Postautor: PiotrGlab » sob paź 11, 2014 1:11 pm

Świetnie.
Dzięki za informację, lecz dziś dowiedziałem się że jestem tu za krótko żeby mieć swojego lekarza.Więc zapytam Was moi drodzy, czy tylko mój lekarz może wystawić mi zwolnienie czy każdy do którego się udam?

bozenka76

Postautor: bozenka76 » ndz paź 12, 2014 7:05 pm

Co rozumiesz przez pojecie za krotko?! Kazdy kto ma staly numer personalny ma swojego lekarza.Musisz byc minimum 4 tygodnie zeby moc pojsc na zwolnienie lekarskie.Jezeli nie masz swojego lekarza to nie przyjmie cie ot tak kazdy lekarz a nawet jak cie przyjmie to nikt nie wystawi ci zwolnienia :shock:

PiotrGlab

Postautor: PiotrGlab » pn paź 13, 2014 12:48 am

bozenka76 pisze:Co rozumiesz przez pojecie za krotko?! Kazdy kto ma staly numer personalny ma swojego lekarza.Musisz byc minimum 4 tygodnie zeby moc pojsc na zwolnienie lekarskie.Jezeli nie masz swojego lekarza to nie przyjmie cie ot tak kazdy lekarz a nawet jak cie przyjmie to nikt nie wystawi ci zwolnienia :shock:

Jestem ponad 7 tygodni. Mam stały numer personalny ale nie mam swojego lekarza, panie w Helfo mówią że to dla tego że mam meldunek w polsce. Meldunku nie mogę zmienić, bo mam umowę na 5mc. tzw.okres próbny. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Mogę iść na zwolnienie a nie mogę ostać zwolnienia? Czy ktoś wie co porazić?

Awatar użytkownika
Mardok

Postautor: Mardok » pn paź 13, 2014 8:43 am

Ale przez te 5 miesięcy, które tu jesteś gdzieś chyba mieszkasz? Tam gdzie mieszkasz powinineś być zameldowany. Nie licz jednak, że po pierwszej wizycie lekarz pozwoli Ci jechać do Polski na leczenie.

PiotrGlab

Postautor: PiotrGlab » pn paź 13, 2014 9:16 am

Mardok pisze:Ale przez te 5 miesięcy, które tu jesteś gdzieś chyba mieszkasz? Tam gdzie mieszkasz powinineś być zameldowany. Nie licz jednak, że po pierwszej wizycie lekarz pozwoli Ci jechać do Polski na leczenie.

Szczerze mówiąc to już na nic nie liczę a najbardziej zależy mi na zdrowiu więc zwyczajnie zadałem pytanie. A co do mieszkania no to mam wynajęte mieszkanie. Jednakże nie mam tu melunku bo mam w Polsce. Nie wiem co w tej syułacji poradzić. Może macie jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
Mardok

Postautor: Mardok » pn paź 13, 2014 7:41 pm

Powinieneś zameldować się tutaj a w Polsce możesz się tymczasowo wymeldować. Chociaż nawet jeśli jesteś zameldowany w Polsce to nie przeszkadza to mieć meldunku też tutaj.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pn paź 13, 2014 7:57 pm

Dokladnie tak jak pisze Mardok.Kto ci powiedzial ze zeby miec meldunek w No musisz sie wymeldowac z Polski?jakas kompletna bzdura ja od 10 lat mam 2 meldunki i nigdy nie mialam z tym zadnego problemu nawet przez glowe mi nie przeszlo ze musze sie wymeldowac z Polski ;-) zreszta w Norwegi nie jest ci tyle potrzebny adres zameldowania co adres zamieszkania,tam gdzie mieszkasz musisz byc zarejstrowany :-)

emersonik

Postautor: emersonik » czw gru 11, 2014 2:59 pm

hejka,
mam pytanie nieco innej tresci...duzo juz napisano w postach na temat sykemelding( podziwiam tu cierpliwosc Osob Objasniajacych zagadniete tematy)
A moje pytanie brzmi nastepujaco...jak klasyfikowane sa dochody pochodzace ze zwolnien lekarskich,czy sa traktowane jako normalny przychod i jako takie podlegaja rozliczeniu podatkowemu?a jak wyglada sprawa feriepenger z sykemeldingpenger?

eve88

Postautor: eve88 » pt sty 23, 2015 1:36 pm

Witam,
Mam pytanie... Jeśli mam płacone za godzinę i pójdę na zwlnienie lekarskie to jak to wygląda z zapłatą za te dni? Normalnie tak jak jestem wpisana w grafik to za tę dni i tą ilość godzin mam zapłacone?

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”