Pies w Norwegii, poradnik - zdrowie, opieka i wychowanie

Rozmowy o wszystkim, Nasze zwierzęta

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mariomario

strzyzenie psiakow

Post autor: mariomario » pt lis 28, 2008 6:58 pm

Czy w Norwegii funkcjonuja salony pielegnacji psow?Czy kazdy sam dba o swoje pupile?
zawsze czyń coś dobrego, aby diabeł zastał Cię zajętym

paulinka93

Re: dlaczego pies je kocie odchody?

Post autor: paulinka93 » wt gru 02, 2008 11:04 am

http://www.vetopedia.pl/article28-1-Zja ... hodow.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tu jest troche informacji :D

jarl

Post autor: jarl » sob gru 06, 2008 11:38 am

Zeby odpowiedziec na to pytanie potrzebna jest znajomosc paru faktow.
- czy zjada odchody tylko Twojego kota czy nie gardzi kalem innych zwierzat w czasie spacerow?
-w jakim wieku jest pies i ktore ze zwierzat pojawilo sie w domu jako drugie?
-jakie sa relacje pomiedzy Twoimi zwierzetami?
-gdzie trzymana jest kuweta ?(czy znajduje sie w miejscu w ktorym najchetniej przebywa -odpoczywa pies?)

Awatar użytkownika
Nemo

Re: strzyzenie psiakow

Post autor: Nemo » sob gru 06, 2008 1:16 pm

W Norwegii sa salony dla pieskow. Obciecie pieska jest dosyc drogie, 600-800kr. Jezeli chcesz pojsc z psem na wystawe, to musisz znalesc dobry salon. Niestety nie wszyscy sa zdolni.
The best way to get a puppy is to beg for a baby brother, and they'll settle for puppy every time.

Hilda

Post autor: Hilda » pn gru 08, 2008 2:41 am

Dziekuje za zainteresowanie:) Pies dolaczyl jako ostatni, Od dawna byly dwa koty. Kuweta jest na dole a pies glownie przebywa na gorze. Je tylko odchody kota, na spacerach nie rusza odchodow innych zwierzat. No nie wiem dlaczego? Moze brak witamin?
relacje sa takie jak psa z kotem :))) To znaczy toleruja sie ale nie przyjaznia. Miejsce odpoczynku psa jest na innym pietrze niz kuweta
a mialo byc tak pieknie.....

Hilda

Post autor: Hilda » pn gru 08, 2008 2:44 am

paulinka93 pisze:http://www.vetopedia.pl/article28-1-Zja ... hodow.html

tu jest troche informacji :D
Dziekuje za link. Mysle ze to brak witamin, bo na poczatku pies tego nie robil a i zabawek ma duzo.
a mialo byc tak pieknie.....

Awatar użytkownika
Izabela84

Post autor: Izabela84 » śr gru 17, 2008 1:03 am

mieszkam w Sandnes i zmoia pudelka miniaturka chodzimy tutaj

http://www.hundogkattsandnes.no/frisorr.html" onclick="window.open(this.href);return false;

uwazam ze w polsce sa lepsi psi fryzjerzy i jak na taki salon to pani zaduzego pojecia niema jak strzyc pudla, ale z braku wyboru (jednyny fryzjer Sandnes-Stavanger) niemam wybowu. Cena z nog niezzuca 500kr za ostrzyzenie pieska moge dac:)

Awatar użytkownika
Nemo

Post autor: Nemo » śr gru 17, 2008 6:32 pm

Zgadzam sie z Izą. Jak mojego psa fryzjer w Tønsberg wychapał, to myślałam, ze zawału u niego na miejscu dostanę.
The best way to get a puppy is to beg for a baby brother, and they'll settle for puppy every time.

Awatar użytkownika
Izabela84

Re: Sucha karma dla psöw

Post autor: Izabela84 » śr gru 17, 2008 6:55 pm

EdytaPo pisze:SUPER , dziekuje za pomoc , choc smutno mi ze möj Shar Pei bedzie musial przejsc na inna , chodz moze uda nam sie przemycic Canidae :-) hahaha.
Ta karme co wspomnialam zamawiam przez internet w Niemczech , bo tu jeszcze mieszkamy.
Wlasnie o ta karme mi chodzi -> fotka w poscie Agii :-).
Z tego co wiem te wymienione przez Was karmy nie szczyca sie jakoscia ,przepraszam ,ale jestesmy "uczuleni "jesli chodzi o naszego Timcia:).Pomimo ,dzieki za szybka pomoc:))

A dlaczego bedziesz musiala przemycic? Niema problemu z przewozem zywnosci dla zwierzat, my z Polski pelno tego przewozimy a skupnem przez internet rowniez niema problemu, wiec uwazam ze nadal bedziesz mogla kontynuowac kupno przez internet :)

mariomario

Post autor: mariomario » śr gru 17, 2008 7:13 pm

dzięki za informację a pytam dlatego że sam jestem "psim fryzjerem" i może by mi się udało znależć pracę w tym fachu a tak wogóle to już chyba na stałe się związałem z psiakami bo w tej chwili robię kurs behawiorystyczny "terapia zachowania zwierząt" i mam nadzieję że to będzie procentować może już w Norwegii (oby) :polska: :norwegia:

Awatar użytkownika
Nemo

Post autor: Nemo » czw gru 18, 2008 6:41 pm

Ja mieszkam w Tønsberg. Tutaj jest tylko jeden psi salon i tylko z jednym fryzjerem. Wątpie czy tego typu salon ma dosyc klientów, zeby kogos zatrudnic. Wydaje mi sie, ze najwieksza szansa zatrudnienia jest w Oslo. Wiem, ze w Norwgii jezdzą rowniez fryzierzy po domach. Jak ktos ma wiecej psów (głownie hodowcy) i jak ma jechac na wystawe, to zamawia fryzjera do siebie do domu. Konkurencje fryzjerom robią tutaj równiez weterynarze. U "mojego" weterynarza mozna zamówic kąpanie psa, obciecie pazurów i proste ostrzyzenie. Proste - to znaczy cale futro obcinaja równo maszynką na okolo 1cm. W Norwegii nie ma zadnych szkól, gdzie mozna nauczyc sie psiego fryzjerstwa. Uwazam wiec, ze jezeli masz papier i znasz angielski to masz moze szanse na znalezienie pracy w tym zawodzie. Na twoim miejscu wysłałabym ogólne podanie o prace z CV do salonów w Oslo.

mariomario

Post autor: mariomario » czw gru 18, 2008 10:33 pm

serdeczne dzięki za informacje myślę że masz racje a dobrych rad warto słuchać

ODPOWIEDZ