Dzisiaj jest pt gru 19, 2014 8:26 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam mam takie pytanko
Wybieram sie za tydzień do NO samochodem zasilanym LPG i nie wiem jak to jest w NO z tym gazem,a mianowicie jak jest z dostepnością stacji gazowych i jak jest z tankowaniem tzn. jak mam PL instalacje to co potrzebuje (jakich końcówek) do tankowania lpg w NO ??? :?:
I czy są może jeszcze jakieś rzeczy o których powinienem wiedzieć?
Jadę z Ystad do Sogndal nie wiem czy to dobra opcja ?
Bardzo proszę o info.
Z góry Dzięki za zainteresowanie

Awatar użytkownika

w norwegi jest bardzo mało stacji obsługujących lpg, chyba że cos się ostatnio zmieniło

Witam!
Masz długą trasę, może być problem ze stacjami za Oslo, pamiętaj, że w Szwecji jest jeszcze mniej stacji, po drodze z promu jest stacja koło Geteborga, dalej to dopiero w NO, potrzebujesz przejściówki Bayonet, bo z naszym złączem mają nieliczne stacje.
Lista stacji LPG w NO:
http://www.gjelstenli.no/lpg/FyllestasjonerNorge.htm
I artykuł:
http://gazeo.pl/lpg/od-a-do-z/podrozowa ... ,5697.html

Tu (klik) jest to ładnie rozrysowane na mapie.

dzięki za podpowiedzi ,a czy jadąc od Oslo do Sogndal to jesze promem przez fjord muszę się przeprawiać? Jeśli tak to jak to wygląda? Gdzie i jak kupić bilet ?

Jadąc z Ystad nie musisz dojeżdżać do Oslo. Po drodze masz Moss, tam kierujesz się na prom płynący do Horten (w poprzek fiordu). Pływają co pół godziny do północy, od której - nie pamiętam. Koszt - 100 nok, bilet kupujesz w kasie na szlabanie, przy wjeździe na teren promu: Obrazek.

Potem na trasie nr 5 przed samym Sogndal też chyba jest prom, z tego, co widzę na mapie google (klik. Chociaż może być też tunel ;)

Nie lepiej jednak pojechać Ci trasą przez Niemcy do Danii, do Hirtshals, a stamtąd promem do Larvik albo do Kristiansund?

Tez rozważałem ta trase ale podobno w danii tez jest konieczność przeprawy promowej noi pózniej z DK do NO kolejny prom. Słyszałem tez ,że jest możliwość pojechania lądem w DK ,żeby nie płynąc i poprzez niedoinformowanie zdecydowałem sie na Ystad. A kierując sie na Sogndal to myślę nie wjeżdzać do Oslo tylko górą je minąć . Takie rady są dla mnie cenne dzięki marian_milo. Czyli mam rozumiec żeby kierować sie na moss ?

NICK 2011
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
Jesli bedziesz jechal w tygodniu po 18h przez Oslo to korkow nie bedzie , a jesli sie tego obawiasz, to Oslofjordtunel i wowczas nie trzeba sie przeprawiac promem ,oczywiscie to juz twoj wybor, ja bym nie brala promu , bo strata czasu, (z tego co pamietam.)
A ten krotki prom za Lærdal na druga strone to trasa Fodnes-Mannheller
rozklad kursow statku http://reise2.fjord1.no/Fjord1IISStatic ... 14-107.htm

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Ja zamierzam przejechać na kołach od Ystad aż pod fiord Sogndal i tylko tam przepłynąć promem do samego Sogndal . Taki mam właśnie plan jeżeli się z czymś myle lub źle rozumuje trase to prosze poprawcie mnie ! :D
A czy mogłabyś '2ale2' rozwinąć swą wypowiedz bo nie bardzo kumam z tym statkiem i tunelem ? !

Do Hirtshals w Danii jedziesz na kołach, potem prom DK-NO 3,5 godz., zamiast 8 godzin do Ystad. Nie ma w DK po drodze innego promu, chyba że bardzo mocno będziesz chciał się uprzeć :mrgreen:

NICK 2011
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
No nie bardzo mam co rozwijac :wink: innych drog nie ma.
Marian_milo proponowal przeprawe promowa z Moss do Horten, a ja jazde przez Oslo i jego centrum, lub ominiecie centrum i jazda przez tunel pod fjordem. Zerkales na mapy , ktore wkleil mairan_milo ? mozesz przeciez wirtulanie przesledzic jak idzie trasa, gdzie fjord, gdzie tunel itd :mrgreen:
wystarczy wpisac ystad-sogndal :wink: lub dodac jeszcze pomiedzy oslotunel, czy tez cos innego.

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Też tak poczyniłem niejednokrotnie '2ale2' ale zeby sie upewnić wolę zapytać może to durnie wyszło no ale juz tyle różnych opinii na temat mojej trasy słyszałem z wszelakich źródeł ,że zaczynam się gubić i tak do końca nie wiem sam jak jechać. Strasznie daleko do tego Sogndal,a na dodatek jade z lublina to na wybrzeże jest 800km. Jadąc do DK mam 1500 na kołach,prom 3,5h i dalej na kołach w góre do Sogndal.Czeka na potwierdzenie z NO na kiedy mam być ? Wstępnie było,że na poniedziałek , więc w piątek chciałem wyjechać żeby być wcześniej. Zobaczymy. :mrgreen:
Dziękuję za zainteresowanie :ok:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna