Odszkodowanie

Pojazd w Norwegii, prawo jazdy, przepisy, pomoc w naprawie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwal: 1
Kontakt:

Re: Odszkodowanie

Post autor: KARRRAMBA » ndz wrz 08, 2019 9:34 am

nic nie mam
bylem do wyceny i tam w ciagu 5 minut mi ja zrobili
wiesz tu rysa i tu....to bedzie ponad 1o tys kosztow naprawy..
chcesz gotowke ewentualnie?
zadzwonilem na linie dnb powiedzieli,ze juz maja zanotowane ze chce pieniadze
poinformowali mnie jeszcze, ze teraz to juz wszystko moj ansvar jakby cos
i koniec

BaRyBa

Post autor: BaRyBa » ndz wrz 08, 2019 1:32 pm

Nie opisałeś, czy mimo wymienionej szkody, auto nadal może swobodnie być używane, czy jednak stoi na klockach.
Jeżeli może jechać to jedź do Świnoujścia/Szczecina i daj do kompletnej naprawy i jeszcze ci kasy zostanie.
Z luźnych wyliczeń wynika iż w przeliczeniu możesz dostać ~5,5 - 6,0 tys. złotych.
Ja na twoim miejscu nie droczył bym się z IF. a też u nich mam ubezpieczenie.

BaRyBa

Post autor: BaRyBa » ndz wrz 08, 2019 2:08 pm

Moje auto miało bliskie spotkanie z Łosiem na drodze krajowej, lekko pogięta maska i szyba do wymiany.
Na miejscu zrobione zdjęcia, auta, maski szyby i łosia, / łoś leżał na poboczu,gdy się odbił trafił na ścianę skał/.
Zdjęcia świadków i takie tam inne od tych co zabierali łosia.
Cała dokumentacja trafiła do IF.
Przyjechał rzeczoznawca, porobił swoje zdjęcia i po miesiącu dostałem decyzję.
Naprawa maski 4-tys. nok. wymiana szyby 5,5=tys nok w tym mój udział 2.0-tys. nok za szybę, oraz zmniejszenie % zniżki w opłatach. o 10%.
Miałem to zatwierdzić i przesłać elektronicznie potwierdzenie z wskazaniem warsztatu z ich listy.
Odmówiłem im tej naprawy i wymiany, najbardziej byłem wkurzony o te -10%.
Internetowo zamówiłem kompletna szybę z uszczelkami, klejami i transportem.
Całość kosztowała mnie 800 koron z dostawą pod drzwi!.
Wymiana szyby, zajęła mi 6 godzin. Nigdy tego nie robiłem, jedynie to co znalazłem na /youtube/.
Pogięta maska, nie przeszkadza w jeździe po lekkiej korekcie, a mnie wcale, wizualnie nawet policja nie zwróciła uwagi podczas kontroli. Już mam zamówioną pod kolor katalogowy i odłożoną na szrocie w Szczecinie.
Reasumując:
- z wkładu własnego, zostało mi 1200 koron, które w połowie przeznaczyłem miedzy innymi na 24 puszki szwedzkiego piwa 7,2% oraz dobrą zagrychę i wycieczkę po te dobra.
- Zaoszczędzone 10% na ubezpieczeniu.
- DUŻY pstryczek w Nos mojemu ubezpieczycielowi.

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » ndz wrz 08, 2019 7:28 pm

KARRRAMBA pisze:
ndz wrz 08, 2019 9:34 am
nic nie mam
bylem do wyceny i tam w ciagu 5 minut mi ja zrobili
wiesz tu rysa i tu....to bedzie ponad 1o tys kosztow naprawy..
chcesz gotowke ewentualnie?
Jak nie masz wyceny na papierze to nie masz wyceny wcale, nie wiesz jaka byla i nie mozesz mowic, ze wyplacili ci 100% bo tego nie wiesz.
A bylo to ubezpieczenie wyplacone z Twojego ubezpiecenia Kasko czy delkasko czy inny samochod wyrzadzi szkode i odszkodowanie bylo z jego ubezpieczenia ansvar(OC)?
A wycene kto robil?

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontakt:

Post autor: KARRRAMBA » pn wrz 09, 2019 7:40 am

Ja mam nawet cos lepszego niz ac. Co mial ten drugi nie wiem. Wycene robilem w serwisie. Auto nie wyhamowalo i facet stuknal mnie z tylu. Narobil iles tam rys, rysek. W serwisie obejrzal i powiedzial, ze naprawa bedzie tyle kosztowac. Spytal sie czy chce gotowke....

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » wt wrz 10, 2019 2:16 pm

201909010 Toyota napisala:
Det er riktig som du sier.
IF forsikring har avtale med oss, dermed har disse en timespris hos oss.
Når en takst til sendt inn til forsikringen endes disse prisene automatisk via DBS systemet.
Tidene på begge sammenstillingen er like, så kun prisen på timene som er endret.

Odpisalem niezwlocznie i kulturalnie, ze nie mowi prawdy, bo wszystko jest pozmieniane, a nie wylacznie stawka godzinowa. Taniej wycenili czescli. pomineli pozycje "verkstedmateriell" 1152.80nok. Inna cene ma lakkmateriell. I czy na to tez ma IF inna cene?

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » śr wrz 11, 2019 10:11 am

20190911Toyota napisala
Siden skadesaken din var registrert på feil registreringsnummer hos IF ble denne laget som privat takst. Som jeg sa skulle denne endres dagen etter men først når IF hadde korrigert registreringsnummeret.
Siden dette er en forsikringssak skal prisene til forsikringsselskapet ut i fra deres avtale brukes.
Alle avvik i prisen du fører opp er en del av deres avtale med Toyota.

«normal» pris for forsikringsselskap er prisen i forsikringstakst. Normal pris for private skader er prisen i privattaksten.
Dette er en forsikringssak ergo er den «normale» prisen det som står oppført i forsikringstakst.

Alle forsikringsselskaper som har avtale med Toyota har egne priser, disse varierer fra selskap til selskap. Dette er noe alle avtaleverksted har.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontakt:

Post autor: KARRRAMBA » śr wrz 11, 2019 10:47 am

Ubezpieczalnie zmien

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » śr wrz 11, 2019 11:05 am

Toyota napisala, ze WSZYSTKIE ubezpieczalnie ktore maja umowe z Toyota TO robia.
PS. To nie moja ubezpieczalnia ani ubezpieczenie. Sprawca szkody mial wlasne.

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » czw wrz 12, 2019 2:32 pm

20190912 IF napisala:
If skadeforsikring er en stor kunde hos Toyota og har egne fremforhandlede avtalepriser på de tjenestene som de leverer til oss. Som Toyota skriver så kan prisene de opererer med variere fra selskap til selskap.
Definisjonen på normalpris etter våre vilkår er hva If forsikring normalt må betale for reparasjonen.

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » wt wrz 17, 2019 9:26 pm

Sprawa przyjela taki obrot, ze sprawca szkody zaplacil mi w gotowce 10 000 nok. Jego egenandel przy uzyciu IF to 12000. I nie bedziemy uzywac IF forsikring. Ja im napisze, ze rezygnuje z ich odszkodowania. Postaram sie to napisac kulturalnie i bez wyzwisk. Dzieki temu sprawca szkody ma czyste bezszkodowe konto, gdyby to mialo ewentualnie jakiekolwiek znaczenie przy jego innych ubezpieczeniach.
Pozostaje niesmak ze to on musi zaplacic z wlasnej kieszeni, a nie ubezpieczalnia, ktorej placil skladki ubezpieczeniowe. Takie cwane skurwesyny.
Ja oczywiscie na tym skorzystalem, bo taki blotnik uzywany kosztuje 500 NOK. Ja kupilem za 200 NOK, bo w innym (bialym) kolorze. Bede szukal niebieskiego. Jutro odkrece i przykrece 8 srubek i przykrece ten bialy dopuki nie znajde niebieskiego. Drzwi juz odgialem kombinerkami wiec juz sa OK. Ewentuanie wartosc mojej Toyoty zostanie obnizona o blotnik w innym odcieniu i podrapane/pomalowane drzwi, jezeli to bedzie mialo jakiekolwiek znaczenie w 2021r. kiedy bede ja sprzedawal.

PS. Jakby ktos mial probem z ubezpieczalnia to sluze pomoca bo co nieco juz sie nauczylem.

JacekB

Post autor: JacekB » śr wrz 18, 2019 4:02 pm

BaRyBa pisze:
ndz wrz 08, 2019 2:08 pm
Moje auto miało bliskie spotkanie z Łosiem na drodze krajowej, lekko pogięta maska i szyba do wymiany.
Na miejscu zrobione zdjęcia, auta, maski szyby i łosia...
Ale wypłacili ci jakąs gotówkę ? Bo w opisie nic nie ma na ten temat.

ODPOWIEDZ