Dzisiaj jest czw lip 31, 2014 5:31 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość

Witam, poszukuję osoby która zaczynała naukę w Norweskiej szkole średniej bez znajomości języka Norweskiego. Jeśli jest ktoś chętny do udzielenia mi kilku informacji to byłbym wdzięczny o wpisanie się poniżej, lub dokładne odpowiedzi na mój problem...

Jestem w takiej sytuacji, że mam 16 lat(ukończone) W Polsce powinienem iść teraz do 1 klasy Liceum/Technikum itd. Wszystko potoczyło się tak, iż teraz będę mieszkał w Norwegii(jestem tu od 3 tygodni), a dokładniej w Oslo. I teraz czas na mój problem :) Jako iż zostaję tutaj na stałe to potrzebna jest mi szkoła średnia. Póki co rozejrzałem się za Polskim Liceum, byłem w szkole, dowiedziałem się co trzeba i w sumie mógłbym się uczyć w Polskiej szkole. Jednak po przemyśleniu całej sprawy jest to bez sensu i chciałbym uczęszczać do Norweskiej szkoły. Doszły mnie słuchy, że jeśli obcokrajowiec chce uczyć się w Norweskiej szkole najpierw jest wysyłany na 1-2 letni darmowy kurs Norweskiego, a dopiero później jest przyjmowany do szkoły, gdzie będzie uczył się z reszta uczniów. I chciałbym się dowiedzieć, czy jest to prawda, że kurs jest darmowy. Druga sprawa to to, iż kompletnie nie wiem gdzie szukać spisu szkół średnich w Oslo, oraz tego czy koniec sierpnia to nie będzie zbyt późny termin na zapis do tej szkoły (Dopiero wtedy mój ojciec będzie miał wszystkie potrzebne papiery - stały pobyt, legalna praca itd.) Z góry dziękuję za odpowiedzi i liczę na szybka reakcję :) :taniec_g:

Admin
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
uzyj opcji szukaj. temat przerabiany byl juz wielokrotnie. ode mnie dostaniesz 1 link

viewtopic.php?f=217&t=4840

tak w ogole witaj na forum :)

Dzięki wielki, rzeczywiście nie pomyślałem o tej opcji na forum :P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ]