Dzisiaj jest pn kwie 21, 2014 11:36 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Przykro, ze tak wyszlo :(
Ale na szczescie poradziliscie sobie i jestescie bogatsi o jedno doswiadczenie - juz wiecej nie wejdziecie na taka mine :)

Awatar użytkownika

mam pytanie!czy ktos sie moze orientuje w takiej sprawie,moj maz ma w oslo wynajeta kawalerke i jak chce z dziecmi do niego dolaczyc w czerwcu.Narazie mieszkalibysmy w tym mieszkaniu a pozniej poszukali czegos wiekszego ale dowiedzialam sie od innych osob,ze prawdopodobnie moge nie dostac pozwolenia na pobyt,poniewaz mamy male mieszkanie i nie bylo by w nich warunkow na tyle osob.

nie jestem pewna ale byc moze nie dostalibyscie pozwolenia
ja mialam taka sytuacje ze mamy wynajete z mezem mieszkanie 45 mkw i pani na policji pytala sie czy mamy dzieci ( nie mamy ) i zasiegala jeszcze infirmacji u drugiej osoby czy mozemy razem mieszkac w takim mieszkaniu
moze w tym cos jest ze musi byc spelniony wymog w sprawie wielkosci poniewaz dzieci musz miec przestrzen

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow :wink: Mam pytanie: czy wypada przy rozmowie z wlascicielem negocjowac cene wynajmu? Jestesmy wlasnie na etapie szukania mieszkania i chcialam sie dowiedziec, zeby nie popelnic jakiegos razacego bledu.

Dziekuje i Pozdrawiam!!

Site Admin
Awatar użytkownika

Hej Lantana,
w zasadzie nie negocjuje sie ceny wynajmu. Chyba, ze wlasciciel jest zainteresowany jakimis uslugami za upust, np. dbaniem o ogrod, dozorstwem (jesli jest wlascicielem calej posesji), itp.
Mozna ew. wyrazic gotowosc swiadczenia dodatkowych uslug wzamian za nizszy czynsz, i zorientowac sie, czy temat bedzie aktualny.

Never miss a good chance to shut up.

bardzo dziekuje za odpowiedz ;)
Wlasciwie to w odpowiedzi na kazde ogloszenie zaznaczamy ze bedziemy dbac o dom lub mieszkanie, ale znalezienie czegos do wynajecia na odleglosc, tzn. z Polski tylko za posrednictwem internetu i telefonu jest chyba nie mozliwe :( Szukamy juz od miesiaca czegos w okolicach Asker i NIC! Jesli wogole dostajemy odpowiedzi to ze mieszkanie 50m2 jest przeznaczone tylko dla jednej osoby (nie wiem dlaczego) lub zeby przyjechac na ogladanie. Nawet jak chcemy w ciemno na cos sie zdecydowac, to nie ma takiej mozliwosci. Moj mezczyzna dostal prace pod Oslo, pracodawca czeka a my nie mozemy znalezc mieszkania. No i mamy nie maly problem. Chyba poprosimy pracodawce o pomoc.
Moze ma ktos rade jak cos znalezc?

Pozdrawiam!

powiedzcie pracodawcy o waszych problemach, pewnie wie ze polakom
ciezko wynajac jakies lokum tym bardziej ze sa jeszcze w polsce....
poproscie go o pomoc niech cos zorganizuje zazwyczaj takich kilka
telefonow pracodawcy cos daje! niech nawet bedzie na ktotki okres
a pozniej cos moze znajdziecie sami ale bedziecie na miejscu a to juz inna spiewka :przyt:
pzdr

Awatar użytkownika

Czy norwedzy chetnie podpisuja umowy po angl ? np. wlasnorecznie napisane ?

Mam pytanie jestem obecnie na Islandii i w kwietniu wyjezdzam do Norwegi wraz z kolega i jego rodzina i chcemy wynjac mieszkanie ale przez internet i chcialbym wiedziec czy jest to mozliwe gdyz musze tu podac adres zamieszkania w Norwegi gdyz chcemy przenisc zasilek

Mieszkania przez Internet raczej nie wynajmiecie, bo właściciel chce obejrzeć potencjalnych lokatorów. Poza tym wypada raczej zerknąć na lokum, które chcecie użytkować :shock: Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, żeby ktoś udostępnił mieszkanie bez wcześniejszego oglądania przez przyszłych jego mieszkańców :shock: Zresztą w większości przypadków wymagany jest depozyt i ciężko znaleść coś bez wczesniejszej przedpłaty. Kryzys troszkę dał się i Norwegom we znaki :cry:, stali się oni ostrożniejsi. W Norwegii obecnie też coraz ciężej jest o prace. Mimo wszystko życzę powodzenia :ok: Może uda Wam się coś wynająć od Polaka mieszkającego w Norge, choć mam znajomych, którzy "przejechali" się na takim wynajmnie :evil: i już "w ciemno" nigdy nic nikomu nie udostępnią :mrgreen: Zawsze jednak można spróbować :D

A mam pytanie czy sa jakies strony internetowe przez ktore mozna wynajac mieszkanie jesli tak prosilbym o ich adres najlepiej w jezyku angielskim jesli juz bedzie w obcojezycznym

Site Admin
Awatar użytkownika

finn.no
hybel.no

Never miss a good chance to shut up.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna