Dzisiaj jest pn lis 24, 2014 9:39 am

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Pochwał: 1
polecam
http://www.telio.no

Awatar użytkownika

A ja ze swojego doświadczenia polecam Ipfon lub/i EasyCALL.

Awatar użytkownika

http://www.telio.ch/no_pl/
Ja i tak mysle, ze telio jest najtansze.
Fakt ze potrzebny internet, ale rozmawia sie przez normalny telefon.
Place 159 koron abonamentu i mam 24 godziny do Polski za darmo, bez zadnych oplat.
Plus inne kraje dodatkowo.
Sam jestem ciekaw czy mozna taniej.
Ktos ma taniej?

Awatar użytkownika

Jeśli liczyć co do minuty, to Telio wychodzi bardzo tanio. W Ipfon powiedzmy, że jest drożej: 24 godziny wychodzą za 129,6 PLN. Jednak oferta Ipfon jest dla mnie korzystniejsza, ponieważ moi rodzice są w tej sieci i z nimi rozmawiam całkowicie za darmo - bez limitu godzin. Oprócz tego mam polski numer stacjonarny (bez dodatkowych opłat), dzięki czemu inni też mogą dzwonić za grosze, co jest wygodniejsze i tańsze dla wszystkich.
Też jest potrzebny internet i też się rozmawia przez telefon stacjonarny. Można też przez komputer.

Nieco taniej jest w EasyCALL, lecz tam nie dostaje się w cenie numeru (dodatkowa opłata: 5zł na rok).
Opłaty za połączenia na komórki 31gr (Ipfon) i 29gr (EasyCALL).

Zarówno jeden jak i drugi operator mają zasilenia PrePaid. Na przykład: doładowanie za 50zł przedłuża ważność konta na cały rok w Ipfon.

Myślę, że każdy zainteresowany powinien przemyśleć czego potrzebuje, gdyż "najtańsza" oferta nie zawsze będzie dla niego najkorzystniejsza. Dla mnie nie jest.

Awatar użytkownika

Cyber napisał(a):
Jeśli liczyć co do minuty, to Telio wychodzi bardzo tanio. W Ipfon powiedzmy, że jest drożej: 24 godziny wychodzą za 129,6 PLN. Jednak oferta Ipfon jest dla mnie korzystniejsza, ponieważ moi rodzice są w tej sieci i z nimi rozmawiam całkowicie za darmo - bez limitu godzin. Oprócz tego mam polski numer stacjonarny (bez dodatkowych opłat), dzięki czemu inni też mogą dzwonić za grosze, co jest wygodniejsze i tańsze dla wszystkich.

Cyber napisał(a):
Myślę, że każdy zainteresowany powinien przemyśleć czego potrzebuje, gdyż "najtańsza" oferta nie zawsze będzie dla niego najkorzystniejsza. Dla mnie nie jest.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :)
W telio placisz abonament i tyle. Nie ma zadnych innych oplat. zadnych!!! Za minute itp.Mozna dzwonic na wszystkie numery stacjonarne w Polsce za darmo znaczy w cenie abonamentu plus na iles tam krajow rowniez, wszystko w abonamencie.
Za 159 koron.

Awatar użytkownika

Ale kwota doładowania 50zł (taką podałem w przykładzie) jest w pełni do wykorzystania!!! Na telefony stacjonarne i komórkowe, gdzie w Telio za komórki musisz płacić ekstra!

Jeśli są osoby, którym zależy na tym, żeby mieć polski numer stacjonarny (bo chcą, żeby do nich rodzina mogła tanio dzwonić), a same dużo nie dzwonią, to za 50zł na rok (w Ipfon) mają ważny numer i 50zł na te sporadyczne rozmowy.
Mało tego, okres się przedłuża nie od dnia doładowania, a od dnia końca ważności konta, dzięki czemu za małe pieniądze można mieć numer na lata.

Tak jak napisałem wcześniej: mnie się bardziej kalkuluje oferta Ipfon. Właśnie dlatego, że nie mam stałego abonamentu, z rodzicami (i innymi osobami w Ipfon) rozmawiam za darmo bez limitów godzin, a każde doładowanie mogę w pełni wykorzystać. A oprócz tego mam POLSKI numer stacjonarny i każdy w Polsce może do mnie dzwonić za grosze.
Oczywiście mogę też dzwonić za granicę Polski i wtedy połączenia mogą być tańsze niż w Polsce.

Awatar użytkownika

Cyber napisał(a):
Ale kwota doładowania 50zł (taką podałem w przykładzie) jest w pełni do wykorzystania!!! Na telefony stacjonarne i komórkowe, gdzie w Telio za komórki musisz płacić ekstra!

Telio ekstra na komorki- tak zgadza sie.
A ile Kosztuje minuta na stacjonarne w Ipfon a ile na komorke?
Czy jest to taka sama cena?
Cyber napisał(a):
Oczywiście mogę też dzwonić za granicę Polski i wtedy połączenia mogą być tańsze niż w Polsce.

Znaczy, ze masz 2 telefony jeden tu w :norwegia: a drugi w :polska: ? I obydwa sa za te 50 zlotych?
Pogubilem sie :mrgreen: :)

Awatar użytkownika

Podałem wcześniej kwoty i wyliczenia, ale powtórzę:

Polska - stacjonarne: 9gr
Polska - komórki: 32gr (nie dotyczy Play)

Pełny cennik Ipfon

Mam jeden telefon stacjonarny z polskim numerem w Ipfon. Ten telefon wykorzystuję do dzwonienia poza granice Norwegii. Raz na jakiś czas doładowuję konto za 10, 25 lub 50zł (są też wyższe kwoty doładowania) i kwotę doładowania wykorzystuję na połączenia. Na chwilę obecną wydaję niecałe 50zł miesięcznie na rozmowy, lecz mam nadzieję to zmienić, gdy zamontuję Ipfon'a u rodziców mojej Narzeczonej. Wtedy moje wydatki drastycznie spadną.

Do znajomych w Norwegii dzwonię z komórki z kartą Chess'a.

Dodam, że nie każdemu będzie się kalkulować ta oferta i Telio będzie dla niego tańszy.

Awatar użytkownika

Cyber napisał(a):
Do znajomych w Norwegii dzwonię z komórki z kartą Chess'a.

Nie lepszy telenor albo netcom?

Awatar użytkownika

W moim przypadku nie. Z resztą, jak kupowałem kartę to Chess oferował najniższe stawki na połączenia do Polski. Było to dosyć dawno, ale tak zostało.

Awatar użytkownika

ja nigdy nie dzwonie na komorki do Polski chyba ze jestem zmuszony
dzwonie z domu (telio) na telefony stacjonarne w Polsce za darmo
telefon mam z netcomu, duzo dzwonie, ale mam wykupiona fukcje netcom venner wiec jest tanio
telenor ponoc tez ma cos takiego

Awatar użytkownika

Ogólnie myślę, że nie ma rozwiązania, które będzie najlepsze dla każdego niezależnie od czynników dodatkowych.

Raz sprawdzi się lepiej Ipfon, raz Telio, a jeszcze innej osobie PvW. Myślę, że każdy musi sobie policzyć co mu się bardziej opłaca.

A co do dzwonienia na komórki w Polsce - dzwonię jak trzeba, a jak trzeba rozmawiać godzinę, to się tym nie przejmuję :P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna