Dzisiaj jest pn kwie 21, 2014 4:41 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Witam!!
Jestem pielęgniarką z 5 letnim stażem pracy po studiach-posiadam norweską autoryzację dyplomu, od września uczę się języka. Czy ktoś orientuje się jak wygląda zatrudnienie polskich pielegniarek w No??Gdzie szukać pomocy, czy są jakieś oferty pracy dla pielegniarek. Bardzo proszę o pomoc- jakąś podpowiedź. Z góry dziękuje:)

Witaj..

http://www.jobbnorge.no/job.aspx?jobid=82092

Dziękuje za szybka odpowiedź Pani Sylwiu:)Oferta można by rzec- w sam raz dla mnie- jestem już prawie pielęgniarka pediatryczna... No, ale niestety mam jeszcze egzamin do zdania we wrzesniu...i to mnie trzyma jeszcze w Polsce:( A czy może ktoś jest zorientowany jak to jest z polskimi specjalizacjami w pielęgniarstwie?Czy są uzanawane- respektowane?Może ma ktoś jakieś linki do norweskich stron?

Awatar użytkownika

Obecnie obowiazuje dokument poswiadczajacy egzamin norsk prøve 3

witam:)
jestem pielęgniarka z 4letnim stażem pracy, jednak nie posiadam autoryzacji/licencji. Za 2 miesiące planuję wyjazd do Norwegi, chciałabym tam podjąć pracę, wiem jako pielęgniarka pracować nie mogę,ale czy jako pomoc pielęgniarska?? czy rozsyłając moje CV z moimi kwalifikacjami polskimi , będą one brane pod uwagę??
Chciałam tez zapytać czy to prawda że składając wniosek do SAFH, lepiej jest złożyć o licencję a nie o autoryzację??
Bardzo proszę o poradę, bo się w tym nie orientuje :I
Z góry dziękuję za pomoc :)

Witaj!
JEśli jesteś po licencjacie lub masz mgr to prosisz o autoryzacje. Ja załatwiałam papiery w styczniu-juz po tygodniu dostałam informacje o wpłacie pieniędzy, a po wpłacie dokument autoryzacji miałam juz po 3 tygodniach. Wszystko poszło bardzo sprawnie.

:) dziękuje Leda
Ja mam magistra, myślę ze nie będzie problemu jeśli chodzi o ilość godzin :). Chciałam prosić o pomoc, bo ja z wniosku zorientowałam się ze potrzebuję z załączników prawo wykonywania zawodu, dyplomy z licencjatu i mgr ( tam jest wyszczególniona ilość godzin), świadectwo dojrzałości, oprócz tego chyba zaświadczenie z pracy że byłam zatrudniona w takim i takim okresie (z wyszczególnieniem moich obowiązków), hmm a czy potrzebuje zaświadczenia o niekaralności? Z tego forum wywnioskowałam że potrzebuje zaświadczenie z izb pielęgniarskich, tylko jakie? że jestem pielęgniarka? Trzeba mi tez będzie wszystkie kursy i certyfikaty jakie mam... :I Proszę Leda lub ktokolwiek kto wie jak to wszystko ma wyglądać bo im więcej czytam to się gubię.. nie znoszę spraw urzędowych...
Jeszcze moja oddziałowa wyda mi opinię o mnie- to też powinnam wysłać? czy to dołączać do CV?
Z góry dziękuję :) to forum jest dla mnie błogosławieństwem :) bo nic bym nie wiedziała :P :)

Awatar użytkownika

Ze szkoly papiery, z izby pielegniarskiej zaswiadzcenie tym ze jestes w spisie tzn ze jestes czynna pielegniarka. To przetlumacz i skopiuj u notariusza bo on tam przybije pieczec ze zgodne z prawda i wyslij te kopie do SAFH .Przetlumacz sobie kursy ( w safh nie potrzebuja informacji o kursach, nawet tych anestezjologicznych bo tu zeby byc anestezka musisz miec szkole taka) , wszelkie szkolenia , opinie jak masz tez do notariusza i sobie skseruj , bo uwierz wysylanie papierowych wersji zwykla poczta dalej poplaca, do tego dolacz ksero o ukonczonych kursach norweskiego i egzaminu z norsk prøve, to wszytsko :)

Dziękuję! :)
Biorę się za papiery ...im szybciej tym lepiej :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]