Bramki w Oslo znów podrożały

Nowości z Norwegii i ze Świata. Codzienny przegląd prasy, dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » śr paź 04, 2017 2:33 pm

Obrazek

Od niedzieli 1. pazdziernika znow podniesiono ceny przejazdu przez bramki w Oslo.

Obecnie przejazd w dni powszednie w godz. 6.30 - 9.00 i 15.00 - 17.00 kosztuje:

- 54 korony dla pojazdow benzynowych

- 59 koron dla pojazdow diesel

Oplaty poza godzinami szczytu, w weekendy i przez caly lipiec wynosza:

- 44 korony dla pojazdow benzynowych

- 49 koron dla pojazdow diesel

http://e24.no/bil/bil-og-trafikk/krafti ... o/24153808
Obrazek

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » sob paź 14, 2017 3:08 pm

Dlatego wybrałam samochód elektryczny :) Co prawda nie mieszkam w Oslo ale w Bergen nie jest dużo lepiej.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » ndz paź 15, 2017 2:50 pm

A gdzies dalej czym pojedziesz?

penthomide

Postautor: penthomide » ndz paź 15, 2017 4:40 pm

Oslo to miasto ekologów którzy kochają i-phone , apple, samochody tesla. Cena nowego pojazdu na prąd to milion koron. Można kupić używanego z 2014 roku za czterysta ale kupowanie używanych samochodów , to jak chodzenie w nie swoich majtkach. Pozostaje więc kupno nowego za milion. Niestety ekolodzy czasami muszą coś skonsumować a że większość z nich pracuje przy budowie rakiety... , którą polecą na marsa..., więc wpadli na oryginalny pomysł aby wszyscy którzy posiadają auto z silnikiem czterosuwowym płacili 50 koron. Alternatywą dla pojazdów czterosuwowych , bo przecież żaden normalny człowiek nie kupi elektrycznego samochodu za milion koron. Alternatywą dla zjadaczy czerstwego chleba jest psi zaprzęg. Przejazd psim zaprzęgiem po Oslo jest przyjemnością. Nie płaci się za bramki tylko je omija, psy nie kopcą , nie psują się, pędzą szczęśliwe tam gdzie je łapy poniosą. Według obliczeń specjalistów dobry psi zaprzęg dla mieszkańca Oslo to koszt 300000 koron dziesięcioletniego przebiegu.
A Ci Norwegowie to w cale nie są tacy źli! Oni najpierw zabiorą , a później przeproszą.

Awatar użytkownika
Mardok

Postautor: Mardok » ndz paź 15, 2017 5:37 pm

@Karramba jeśli jadę do Polski, to mamy drugi samochód w gospodarstwie. Gdybym nie miała takiej możliwości, leciałabym samolotem. Żaden problem. Po całej Norwegii możesz spokojnie przemieścić się samochodem elektrycznym.
@Penthomide, samochody elektryczne to nie tylko tesla. Jest teraz na rynku bardzo duży wybór samochodów elektrycznych i każdy może znaleźć coś dla siebie nie spłukując się na teslę.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » ndz paź 15, 2017 6:45 pm

wlasnie ze problem
to po co wam drugie auto? i dlaczego ono tez nie na prad? zasieg tez wcale nie jest rewelacyjny i z ladowaniem tez roznie
energia ktora ladujesz auto jest najwazniejsza, pochodzi z "ekologii" to ok a jak ze spalania wegla to bez sensu
penthomide ma racje co do cen aut itd
piszesz o czyms co jest typowe dla Oslo i okolic dwa auta jedno w domu jedno stare drugie elektryczne
a ja mam jedno i nie potrzebuje dwoch to co mam zrobic
zreszta dwa auta to tez koszty

bozenka76

Postautor: bozenka76 » ndz paź 15, 2017 9:49 pm

Karamba jezdzic autobusem ;-) Penthomide chcesz powiedziec ze zawsze kupujesz nowe samochody? Wedlug mnie ta podwyzka niczego nie zmieni bo jak ktos musi jezdzic do Oslo samochodem (tak jak ja) to bedzie jezdzil.Przeciez wszyscy budowlancy,hudraulicy itp nie moga jezdzic do pracy autobusem a niektorzy to nawet przejezdzaja kilka razy dziennie bramki.Masakra. 1listopada jest manifestacja w Oslo.

Awatar użytkownika
qantan

Postautor: qantan » ndz paź 15, 2017 10:42 pm

poczekajmy jeszcze roczek..wejdą opłaty za elektryki i zobaczymy jaka ta Norwegia "ekologiczna"?? Mardok ile robisz "przystanków " jadąc a Bergen do Oslo??

Awatar użytkownika
Mardok

Postautor: Mardok » sob paź 21, 2017 7:34 pm

Z Bergen do Oslo zwykle jeżdżę pociągiem albo latam samolotem. Gdybym jednak zdecydowała się jechać samochodem, to maksymalnie dwie przerwy bym zrobiła. Jadąc zwykłym samochodem też robię przerwy bo ciężko jechać kilka godzin bez zatrzymywania się. Quantan nawet jeśli wejdą opłaty za elektryki to i tak będą dużo tańsze niż za zwykłe samochody. NIe wspominając już o tym, że sam prąd jest dużo tańszy niż paliwo. Bożenka, manifestacja pewnie nic nie da, chociaż dobrze, że ludzie pokazują swoje niezadowolenie. W Bergen było kilka manifestacji a i tak bramki kolejne i dodatkowe opłaty wprowadzą (dla elektryków też, więc się nie wymigam :wink: ) Karramba drugi samochód nie jest elektryczny bo to mojego partnera nie mój :wink: i nie mogę za Niego decydować czym ma jeździć. A dwa samochody potrzebujemy bo pracujemy w różnych miejscach i innych godzinach pracy.

Wróć do „WIADOMOŚCI NORWEGIA I ŚWIAT”