Kosciół Katolicki w Norge musi zweryfikować listę wiernych

Nowości z Norwegii i ze Świata. Codzienny przegląd prasy, dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Kosciół Katolicki w Norge musi zweryfikować listę wiernych

Post autor: Grzes203 » czw lis 27, 2014 8:29 pm

http://www.dagbladet.no/2014/11/27/nyhe ... /36458166/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Norweski Kosciol Katolicki dostal nakaz zweryfikowania listy wiernych wpisanych od roku 2010 do teraz.
Musza skontaktowac sie listownie z 60 000 wiernych wpisanych w rejestr w tym okresie aby potwierdzili ze sa katolikami.
Istnieje mozliwosc ze Kosciol bedzie musial potwierdzic liczbe wiernych od roku 2006.
Szacuje sie ze tysiace ludzi wpisano jako czlonkow Kosciola Katolickiego bez ich wiedzy i woli tylko dlatego, ze przybyli z kraju uznawanego za katolicki.
Nie wiadomo jeszcze ile pieniedzy Kosciol bedzie musial oddac panstwu norweskiemu, wszystko zalezy od tego, ilu wiernych odpowie na listy i potwierdzi ze sa katolikami.

Awatar użytkownika
takijeden
Admin
Pochwal: 1

Re: Kosciol Katolicki w Norwegii musi zweryfikowac liste wie

Post autor: takijeden » czw lis 27, 2014 9:20 pm

Oficjalnie kosciol katolicki podaje ze ma ponad 140 000 czlonkow w No, co daje okolo 130 000 000 koron od panstwa tylko na rok 2015...

http://www.dagbladet.no/2014/10/21/nyhe ... /35825019/" onclick="window.open(this.href);return false;
-------------Hao Yun Qi---------------
-- http://www.forum-norwegia.pl" onclick="window.open(this.href);return false; --

Awatar użytkownika
szczawik

Post autor: szczawik » czw lis 27, 2014 9:35 pm

a ostatnio sie zastanawialem skad maja moj adres i dane... od kilku miesiecy zaczalem dostawac gazetki z Oslo:)
"Co się raz happend to się nie odhappend."

Awatar użytkownika
Mardok

Post autor: Mardok » czw lis 27, 2014 10:26 pm

Do mnie też przysyłają co jakiś czas... z prośbą o wsparcie finansowe :?

Awatar użytkownika
Sihaja

Post autor: Sihaja » sob lis 29, 2014 5:03 pm

szkoda, ze Polsce nigdy się eto nie stanie... Ciekawe jaki byłby wynik.

BaRyBa

Post autor: BaRyBa » sob lis 29, 2014 9:22 pm

Nie bardzo rozumiem tej zakamuflowanej złości w kierunku KK.
Przecież chcąc nie chcąc w większości, pochodzimy właśnie z tej, a nie innej kultury religijnej.
Czyżby na złość mamie odmrażamy własne uszy i dajemy datki na Islam, który ostatnio, jest bezwzględny w mordowaniu innowierców, a zwłaszcza "katolików".
/ nie widzę tu żadnej złośliwości, a wręcz odwrotnie:
wielką powagę tego tematu/.

Awatar użytkownika
Sihaja

Post autor: Sihaja » sob lis 29, 2014 9:48 pm

BaRyBa pisze:Nie bardzo rozumiem tej zakamuflowanej złości w kierunku KK.
Przecież chcąc nie chcąc w większości, pochodzimy właśnie z tej, a nie innej kultury religijnej.
Czyżby na złość mamie odmrażamy własne uszy i dajemy datki na Islam, który ostatnio, jest bezwzględny w mordowaniu innowierców, a zwłaszcza "katolików".
Nie żeby coś, ale pochodzimy z zupełnie innej kultury religijnej. Nasze rodzime wierzenia wyparła właśnie religia katolicka niesiona naszym przodkom dobrowolnie lub przymusem. Dziś Hindusi wiedzą więcej od nas o naszych niegdyś świętych miejscach, ideologię naszych świąt napompowano sensem chrześciańskim, a informacje o tym co naprawdę było nasze starannie usunięto z przekazów. Dlatego argument o kulturze religijnej jest dla mnie nieprawdziwy.

Zakamuflowanej złości nie ma we mnie za grosz. Jest naturalna i nigdy nie ukrywana niechęć do czegoś, co wmusza sie obywatelom przy okazji uroczystości państwowych i pod postacią zajęć w szole. I wszystko to w imie 90% katolików w Polsce (co jest oaczywistą bzdurą). Islam nie podchodzi mi tak samo jak każda inna religia. Jestem zdania, ze każdy moze sobie wierzyć w co chce i żyć jak chce, dopóki jego działąnie nie uderzają w życie innych. A niestety KK w moje życie w Poslce pchał sie z buciorami nieproszony.
Stąd i moja wypowiedź. Ciekawa jestem ilu w Polsce jest faktycznie katolików, bo dane są zawyżone. Dowodem tego jestem ja sama - ateistka z własnego wyboru - kiedyś ochrzczona i zaliczana do kręgu wierzących. znam wielu takich jak ja. W mojej wypowiedzi nie było wrogości a jedynie ciekawość.

Konrado

Post autor: Konrado » ndz lis 30, 2014 2:06 am

Ale wolne lubisz mieć w grudniu i marcu/kwietniu?

Awatar użytkownika
Sihaja

Post autor: Sihaja » ndz lis 30, 2014 3:15 am

Konrado pisze:Ale wolne lubisz mieć w grudniu i marcu/kwietniu?
Hmm...
Grudzień jest niezły, ale lepszy jest styczeń albo nawet luty - większe prawdopodobieństwo, ze spadnie śnieg i będzie ładnie. Zaś marzec jest w ogóle do kitu. Zazwyczaj jest plucha. Wolałabym zamiast tego wolne końcem kwietnia albo w maju, bo pogoda lepsza. Zawsze można coś fajnego zaplanować.

Wolnego mamy tyle samo w imię równości. Nie może być tak, że w państwie prawa jedni pracują więcej a inni mniej tylko dlatego, ze w coś wierzą. Nie ważne czy mają rację czy nie.
A gdyby wolnego było mniej? To byłoby mniej i już. Z resztą zazwyczaj i tak pracuję więcej niż muszę moja praca to również moje hobby.

BTW Mój obecny pracowadwca w ogóle nie daje wolnego w wielkanoc. Własnie sprawdizłam. I wcale nie jest mi źle z tego powodu ;)

Awatar użytkownika
H-Element

Post autor: H-Element » ndz lis 30, 2014 1:42 pm

No tak...Święta w których i tak głównymi symbolami , są te nasze kochane pogańsko-słowiańskie. ;) :D
Dla uściślenia, to nie jest nasza wiara, ona została nam narzucona dawno temu.
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

BaRyBa

Post autor: BaRyBa » ndz lis 30, 2014 3:00 pm

H-Element pisze:

No tak...Święta w których i tak głównymi symbolami , są te nasze kochane pogańsko-słowiańskie. ;) :D
Dla uściślenia, to nie jest nasza wiara, ona została nam narzucona dawno temu.
Rozmydlacie tylko temat.
Obecny system religijny na świecie, jest taki a nie inny.
I jeżeli nadal będą pod tym względem podziały wewnętrzne w naszej kulturze , to już niedługo będziemy się słuchać jedynie islamu.
On bezwzględnie pogodzi wszystkie zwaśnione strony.
Tam niema, że nie wierzę i nie chcę płacić lub przynależeć.
Cieszy was to, że kk musi zweryfikować dane i wieszacie psy.
A mnie taka postawa większości nie odpowiada, jednak nic na to nie poradzę .
I jeszcze jedno, nie popieram kk i nie toleruję ZŁODZIEJSTWA pod każdą postacią / a takie właśnie złodziejstwo, dokonał jawnie kk w Norwegi /.
Niemniej jeżeli i tak, jakaś kwota idzie na wyznania z moich podatków, to wolę świadomie przepisać je na kk niż pozostawić całą sumę na inne wyznania.

Awatar użytkownika
takijeden
Admin

Re: Kosciół Katolicki w Norge musi zweryfikować listę wierny

Post autor: takijeden » ndz lis 30, 2014 3:09 pm

te pieniadze nie sa rozdzielane ''z automatu'', tylko na kazdego zadeklarowanego czlonka. to ze nie otrzyma ich kk nie znaczy ze zasilaja automatycznie konta innych wyznan.
-------------Hao Yun Qi---------------
-- http://www.forum-norwegia.pl" onclick="window.open(this.href);return false; --

ODPOWIEDZ