Kosciół Katolicki w Norge musi zweryfikować listę wiernych

Nowości z Norwegii i ze Świata. Codzienny przegląd prasy, dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Re: Kosciół Katolicki w Norge musi zweryfikować listę wierny

Post autor: Grzes203 » śr lut 11, 2015 3:11 pm

http://www.dagbladet.no/2015/02/11/nyhe ... /37627438/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

W meilu powyzej pracownicy koscielni otrzymali przypomnienie aby oszukiwali z data rejestracji.
Listy sa wysylane pierwszego stycznia, na osoby zarejestrowane drugiego stycznia dotacja bedzie dopiero w roku nastepnym.

Awatar użytkownika
kkasia125

Post autor: kkasia125 » śr lut 11, 2015 6:31 pm

Ja pitole, co za mafia :?
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwal: 1

Post autor: 2ale2 » śr lut 11, 2015 8:41 pm

Eeee tam zaraz mafia, przeciez nikt nie lubi jak mu sie nagle stopa zyciowa obniza.
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Awatar użytkownika
kkasia125

Post autor: kkasia125 » śr lut 11, 2015 9:09 pm

Oczywiscie, co nie znaczy, ze trzeba wyludzac i klamac.
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Kontakt:

Post autor: BarneyG » śr lut 11, 2015 9:34 pm

Eee... tam zaraz tak brzydko nazywac "klamstwem". Przeciez to tylko "religija prawda" :mrgreen:

Tutaj prawie dwie godziny dyskusji ateisty z księdzem doktorem Papieskiego Uniwersytetu JPII, krakowskim duszpasterzem akademickim, na temat zasadności wierzenia w istnienie i dobrą naturę judeo-chrześcijańskiego boga Jahwe, "religijnych prawd" oraz "dobra" i "zla" wedlug Bibli. Milego sluchania i ogladania :diabel:

Polak gorszego sortu

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontakt:

Post autor: KARRRAMBA » pn lut 16, 2015 9:26 pm

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... acji/wxd5w" onclick="window.open(this.href);return false;
Uczelnia o. Tadeusza Rydzyka odpowiedziała - choć w sposób nieformalny - minister edukacji Joannie Kluzik-Rostkowskiej (PO). Jak? Kreskówką o gender. Pani minister wcześniej napisała list, w którym przestrzegała dyrektorów szkół przed organizowaniem spotkań z przedstawicielami tej uczelni, jeśli nie mają zgody rodziców.
O co po­szło? Uczel­nia za­czę­ła or­ga­ni­zo­wać w szko­łach warsz­ta­ty "Zro­zu­mieć media". Za­ję­cia te od­by­ły się w jed­nej ze szkół w cza­sie lek­cji, a więc kosz­tem przed­mio­tów umiesz­czo­nych w pla­nie zajęć. Prze­ciw­ko ta­kiej prak­ty­ce za­pro­te­sto­wa­ła w li­ście do dy­rek­to­rów szkół sze­fo­wa MEN.
A jaki jest cel "Żywych spotkań"? Na stronach Radia Maryja pisano tak: - Celem akcji jest zapoznanie młodzieży nie tylko z możliwościami uczelni, ale również z formacją duchową Duszpasterstwa Akademickiego WSKSiM. Z kolei studentka tej uczelni dodawał, że "nie chodzi już o doświadczenie, które zdobywamy na zajęciach, czy praktykach, ale również o formację duchową". Z uwagi w prowadzeniu warsztatów w szkołach planowano też obecność uczelnianego duszpasterza - o. Benedykt Cisoń. Ten redemptorysty pracuje w Radiu Maryja.

W pi­śmie Jo­an­na Klu­zik-Rost­kow­ska pod­kre­śli­ła: - Ucznio­wie li­ceum nie zre­ali­zo­wa­li obo­wiąz­ko­wych zajęć dy­dak­tycz­nych. Dy­rek­tor szko­ły nie uzy­skał pi­sem­nej zgody wszyst­kich ro­dzi­ców. Do­pusz­czo­no nie­obec­ność jed­nej trze­ciej uczniów w cza­sie prze­zna­czo­nym na re­ali­za­cję zajęć obo­wiąz­ko­wych.

Na list ostro za­re­ago­wał o. Ry­dzyk. - Ta Klu­zik-Rost­kow­ska niech idzie kar­to­fle sa­dzić - stwier­dził. A teraz stu­den­ci to­ruń­skiej uczel­ni wspie­ra­ją re­demp­to­ry­stę. We­dług nich pani mi­ni­ster "ude­rzy­ła" w warsz­ta­ty or­ga­ni­zo­wa­ne przez uczel­nię po­przez "znie­chę­ca­nie" i "za­stra­sze­nia" dy­rek­to­rów szkół. Wedle stu­den­tów uczel­nie ude­rze­nie to jest także nie­zro­zu­mia­łe, bo WSK­SiM "ma mię­dzy­na­ro­do­wą re­no­mę" Jak czy­ta­my na www roz­gło­śni, po li­ście pani mi­ni­ster warsz­ta­ty or­ga­ni­zo­wa­ne przez przed­sta­wi­cie­li uczel­ni o. Ry­dzy­ka zo­sta­ły od­wo­ła­ne przez szko­łę w Bo­le­sław­cu (Dolny Śląsk). Miały się tam odbyć warsz­ta­ty w ra­mach akcji "Żywe spo­tka­nie".

Awatar użytkownika
lukaszrz

Post autor: lukaszrz » wt lut 17, 2015 2:33 pm

wyciszony telefon miałem i nie odebrałem...oddzwaniam... właczyła się skrzynka która powiedziała najpierw norwesku a potem po polsku (sic!) ze dodzwoniłem się do kościoła katolickiego... jak namierzyli mój nr firmowy nie mam pojęcia...

Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Post autor: Grzes203 » wt lut 17, 2015 3:22 pm

Sila wyzsza :D

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Kontakt:

Post autor: BarneyG » śr lut 18, 2015 10:10 am

"Celem kosciola jest wladza. Polska nie jest krajem świeckim, a Kościół od tysiaca lat manipuluje obywatelami. Każdy kontakt z Kościołem Katolickim daje mi poczucie, że moje wolności obywatelskie są deptane" - powiedział Krzysztof Pieczyński.

Calosc tutaj:
http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/celem ... 15856.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Polak gorszego sortu

Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Post autor: Grzes203 » śr lut 25, 2015 1:49 pm

http://www.dagbladet.no/2015/02/25/nyhe ... /37914118/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprawa z oszustwem podczas rejestracji nowych czlonkow kosciola katolickiego w Norwegii trafila na policje.
Potwierdzila to fylkesmann w Oslo i Akershus Valgerd Svarstad Haugland - "Przykro mi, ale nie mielismy innego wyjscia"

http://www.vl.no/troogkirke/den-katolsk ... t-1.318471" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Grzes203
Admin

Post autor: Grzes203 » czw lut 26, 2015 12:03 pm

http://www.dagbladet.no/2015/02/26/nyhe ... /37919587/" onclick="window.open(this.href);return false;

O godzinie 9.20 policja wkroczyla do lokali administracyjnych w Oslo.
Zarzutem jest wyludzenie 50 milionow koron.
Policja ma rowniez nakaz przeszukania dwoch prywatnych adresow, jeden z nich nalezy do biskupa Bernt Eidsvig

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Anniken » pt lut 27, 2015 5:50 pm

Obrazek

Tu dzisiejszy artykul z NRK.

http://www.nrk.no/ostlandssendingen/bis ... 1.12233282" onclick="window.open(this.href);return false;

W dniu wczorajszym Biskup Bernt Ivar Eidsvig oraz szef ds finansow w Diecezji Kosciola Katolickiego w Oslo, zostali postawieni w stan oskarzenia, pod zarzutem oszustwa finansowego i udzialu w oszustwie i wyludzenia 50 milonow koron na podstawie zfalszowanych rejestrow czlonkow KK.

Szef Wydzialu Prawa przy Urzedzie Wojewodzkim, Merethe Helstad: Nie wiemy dokladnie jaka powinna byc ilosc czlonkow, jednak jest oczywiste, ze powinna byc mniejsza.

W pismie do Wojewody z 15 lutego, Diecezja twierdzi, ze ma ponad 114 000 zarejestrowanych czlonkow Kosciola, i ze liczba ta nie odbiega szczegolnie od podanej w 2014.
Wojewoda uwaza, ze dla sprawy nie ma to szczegolnego znaczenia poki czlonkowie byli rejestrowani bez wlasnej wiedzy.

Biskup Bernt Ivar Eidsvig przyznaje, ze Diecezja przeprowadzala zameldowania czlonkow na podstawie ksiazki telefonicznej i ze nie wszyscy zostali spytani.

Sprawe pogarsza fakt, ze buddyjskie zrzeszenie Diamantveibuddhisme Karma Kagyu-linjen w Oslo oskarza Kosciol Katolicki o to, ze wielu z czlonkow zrzeszenia buddyjskiego znalazlo sie w rejestrach KK, bez wlasnej wiedzy.

http://www.nrk.no/ostlandssendingen/bud ... 1.12232324" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ