Norwegia uznała polskiego konsula Sławomira Kowalskiego za persona non grata.

Nowości z Norwegii i ze Świata. Codzienny przegląd prasy, dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 3:41 pm

W czasie rozpracowywania sluzby wezwaly na rozmowe rozpracowywanego. Albinski przyznal wówczas, ze nalezal do NSZ i wymienil nazwiska osmiu innych czlonków tej organizacji.
W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków.

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 3:47 pm

dlugo jeszcze bedzie mnie blokowal

BŁĄD AJAX
Forbidden
W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków.

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 3:52 pm

BarneyG pisze:
sykel pisze: Chaim Rumkowski,Gancwajch, Kohn, Heller, Skosowski, Żurawin, Diamand, Slania, Grajer , Merin, Mojżesz Merin, Modetsky,Szama Gajer ,Odilo Globocnik, Stellę Kübler-Isaacksohn z domu Goldschlag, Leon (Lejb) Skosowski ps. "Lonek", Abraham Gancwajch, Dawid Sternfeld, Kenigl i „kapitan” Lontski.
Podales kilka przypadkowych nazwisk. Tez tak potrafie - masz 50:

Wolański, Kacała, Poprawa, Wacławski ,Sztorc, Iwanicki, Gradowski, Korus, Kobos ,Robak ,Niżnik, Kornaś, Jaroszek, Białecki, Ciesielski, Lange, Rutkiewicz, Błaszkowski, Woźnicki ,Rogalski ,Załuski ,Pawelczyk ,Dragan, Jaskuła, Garus, Saja, Maćkowiak, Pietruczuk, Janek, Łącki, Rączka, Lasota, Laszczak, Piskorski, Bartoszuk, Gręda, Fiszer, Moszczyński, Mączka, Kurpiewski, Piecyk, Lechowicz, Mitka, Bukowski, Grzonka, Bialik, Chyliński, Jaśkowiak, Wiecha, Franczyk

Na kazde 2 twoje moge podac 3 :D

:D :) :D

PS. Widze, ze nie polemizujesz 400 mil pomocy dla PLL LOT, dzieki premierowi Tuskowi. Nie podwazasz, ze Czaputowcz i Mike Pence ustalaja odszkodowania dla Zydow, ani ze rzad PiS/ZP sprowadzil Polske z "prymusa klasy" do trzeciej ligi. To juz cos! :ok: :wiwat:

ty masz 12 lat czy jestes niepowazny ze usilujesz mnie zdyskredytowac
wsrod 800 tys zydowskich zbrodniarz byl tylko 1 Chaim Rumkowski krol getta w lodzi odpowiedzialny z zamordowania 140 tys Polakow
a zrodlo to IPN
dla ciebie pewnie tyko to co napisze Soros jest wiarygodne
wszystkie nazwiska ktore podalem to sa funcyjni z Judenratow taka zydowska policja bardziej brutalna niz gestapo

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwal: 1
Kontakt:

Post autor: KARRRAMBA » sob lut 16, 2019 3:55 pm

sykel pisze: dlugo jeszcze bedzie mnie blokowal

BŁĄD AJAX
Forbidden
Takie cos tez mialem kiedys jak pisalem z komorki. To pewno jakis blad gdzies tam.

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 4:05 pm

co do ojca Tarczynskiego to juz zostalo ustalone ze ratowal Zydo a nie ich zabijal

Teren Podlasia został zajęty przez Związek Radziecki, co bardzo ucieszyło miejscowych Żydów. Budowali wkraczającej Armii Czerwonej bramy powitalne i rozdawali sołdatom kwiaty.Ta nielojalność to był dopiero początek. Potem zaczął się holokaust Polaków skazywanych na zsyłkę na Syberię. Żydowscy sąsiedzi Polaków z Wąsosza, Szczuczyna, Jedwabnego i innych okolicznych miejscowości, kolaborowali z żydowskim w większości NKWD. Wkroczenie Sowietów wielu miejscowych Żydów traktowało jako pozytywne zrządzenie losu.Gdy zarządzono masowe wywózki Polaków to właśnie ci żydowscy sąsiedzi pomagali NKWD w wyłuskiwaniu Polaków do wywózki, skazując wielu na śmierć jeszcze w trakcie tej podróży w bydlęcym wagonie. Wywózki odbywały się często pod osłoną nocy, a polskie rodziny miały niekiedy 15 minut, aby zebrać co się da i ruszyć w drogę na Syberię w bydlęcym wagonie. Powszechna kolaboracja Żydów z NKWD stworzyła do nich potężne złoża nienawiści miejscowych polskich mieszkańców. Powszechnie winiono ich za śmierć najbliższych w obozach na Syberii.

wywieziono na syberie
10 lutego1940 -250 tys Polakow
kwiecien 1940 -320 tys
czerwiec1940 -400 tys
czerwiec 1941- 300 tys

Polacy nie zabijali zydow ,zabijali zdrajcow a ze 90% zdrajcow to byli zydzi to juz wina zydow

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 4:08 pm

KARRRAMBA pisze:

BŁĄD AJAX
Forbidden
Takie cos tez mialem kiedys jak pisalem z komorki. To pewno jakis blad gdzies tam.
nie pisze z komurki i mam taka blokade juz od piatku .Opisalem to w dziale technicznym Zgadnij z kim pisalem w piatek i kto ma dostep do magicznych przyciskow

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 4:15 pm

BarneyG pisze:
sykel pisze: a osobiste ataki to sobie mozesz robic w swoim domu a nie na publicznym forum za to powinien byc BAN
oni zabijali Polakow i Zydow
Chaim Rumkowski,Gancwajch, Kohn, Heller, Skosowski, Żurawin, Diamand, Slania, Grajer , Merin, Mojżesz Merin, Modetsky,Szama Gajer ,Odilo Globocnik, Stellę Kübler-Isaacksohn z domu Goldschlag, Leon (Lejb) Skosowski ps. "Lonek", Abraham Gancwajch, Dawid Sternfeld, Kenigl i „kapitan” Lontski.
to tylko wspolpracownicy GESTAPO nie wymienilem jeszcze zadnego komunistycznego zbrodniarza
Zweryfikowalem twoje zrodla.
prawy.pl/5136-zydowscy-kolaboranci-hitlera-szokuje-nawet-tytul-ksiazki-ireneusza-t-lisiaka/

Powolujesz sie na Ireneusza Lisiaka, ktory jest znanym konfabulatorem i anysemita. Dokladnie jak Cenckiewicz, Rybak, Miedlar itp.
natemat.pl/83773,odznaczony-przez-prezydenta-publicysta-chce-zlamac-tabu-i-wydaje-ksiazke-o-zydach-kolaborantach-hitlera-antysemita
Jednoznacznie wypowiada się inny historyk, prof. Andrzej Friszke.
– Mam niechęć do wszelkiego rodzaju Zychowiczów i Cenckiewiczów za ich kompletne lekceważenie poważnych monografii, wymyślanie scenariuszy i nieuctwo. Ten pan się wpisuje w to towarzystwo. To jest normalny antysemita, którego trzeba odsunąć na margines – ocenia.

– Zresztą, mówienie o kolaboracji jest tutaj przesadą. To było, wątpliwe w pewnych przypadkach, ale radzenie sobie w odpowiedzi na Zagładę. I nie można zachowań w tamtym czasie wyjmować z tego kontekstu – dodaje prof. Friszke.
Poza tym portal prawy.pl jest prowadzony przez Europejskie Centrum Pomocy Rodzinie im. bł. Jana Pawła II, ośrodek powołany przez Fundację S.O.S Obrony Poczętego Życia prowadzona przez watykanskiego ks. Ryszarda Halwe...

Po mojemu niezbyt rzetelne i wiarygodne zrodlo informacji. :D :)

---
Ps.
Na drugi raz, jesli bedziesz cytowac to podawaj pelne zrodlo informacji, bo tak to tylko bezmyslne klepanie czyjejs propagandy i klamstw. Az wstyd.,

kiedys Ewa napisala
Jesli dobrze znasz norweski, to mam link do bardzo ciekawego artykulu na temat hersketeknikk, czyli techniki dominacji.
Jedna z nich jest upierdliwe "obsmiewanie" oponenta. Chcesz link?
moze tobie tez da bo twoje insynuacje to juz dziecinada .

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 4:18 pm

JacekB pisze: BarneyG - jesteś super ! Proszę o więcej !

sykel - nie kompromituj się człowieku !
sykel pisze:

Mam nadzieje ze potrafisz podac nazwiska tych Polakow co mordowali Zydow ,sprobuj ale wiedz ze ja w odpowiedzi na kazde nazwisko moge podac po 10 nazwisk Zydow ktorzy mordowali Polakow
Tarczynski, Kaczynski - to nazwiska tych Polakow , czekam na twoje 20 nazwisk sykel .
podasz kogo podkablowali Tarczynski, Kaczynski czy to tylko pomowienie
ja podalem nazwiska z IPN

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Anniken » sob lut 16, 2019 6:08 pm

BŁĄD AJAX
Forbidden
sykel, nikt Cie nie blokuje, ale Ty masz bardzo zmienne IP i mozliwe ze serwer blokuje Cie z Error 403 kiedy wchodzisz z IP, ktore zostaly wczesniej zablokowane.
Obrazek

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Kontakt:

Post autor: BarneyG » sob lut 16, 2019 6:24 pm

sykel pisze: ja podalem nazwiska z IPN
Teraz bezczelnie klamiesz. Nie podales nazwisk z IPN, ale powolales sie na Ireneusza Lisiaka, ktory jest znanym pawicowym konfabulatorem i anysemita. Dokladnie jak Cenckiewicz, Rybak, Miedlar itp.

Ogromna roznica.
sykel pisze: Teren Podlasia został zajęty przez Związek Radziecki, co bardzo ucieszyło miejscowych Żydów. Budowali wkraczającej Armii Czerwonej bramy powitalne i rozdawali sołdatom kwiaty.Ta nielojalność to był dopiero początek. Potem zaczął się holokaust Polaków skazywanych na zsyłkę na Syberię. Żydowscy sąsiedzi Polaków z Wąsosza, Szczuczyna, Jedwabnego i innych okolicznych miejscowości, kolaborowali z żydowskim w większości NKWD.
https://dorzeczy.pl/77344/Rebelia-39-Kresy-w-ogniu.html

Ponownie cytujesz tekst bez podania zrodla. Jest nim publikacja w sponsorowanym przez PiS prawicowym pisemku "od rzeczy" przez Piotra Zychowicza, ktory nie jest historykiem, a jedynie publicysta. I w dodatku konfabulatorem jak ww. Lisiak, Cenckiewicz, Rybak, Miedlar.

Zwrot „Zyd = NKWDS i bolszewik” byl czescia niemieckiej propagandy, powtorzone przez wladze ludowe w 1968 roku.
Polak gorszego sortu

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Kontakt:

Post autor: BarneyG » sob lut 16, 2019 6:27 pm

sykel pisze: Polacy nie zabijali zydow ,zabijali zdrajcow a ze 90% zdrajcow to byli zydzi to juz wina zydow
Opis: relacja Antoniego O., Polaka, mieszkanca Radzilowa.
Zródlo: Akta sledztwa S15/01/Zn ws. zabójstwa w dniu 7.07.1941 r. w Radzilowie 800 osób narodowosci zydowskiej, IPN Bialystok:

Ksiadz Dolegowski z ambony nawolywal do nienawisci przeciwko Zydom. Gdy proboszcz z orszakiem doszedl do rynku, (…) Zydów ustawiono wówczas w czwórki, na poczatku tej kolumny ustawiono kobiety i dzieci, nastepnie mezczyzn… Na poczatku szedl proboszcz Dolegowski z krzyzem. Niemców nie bylo, przyjechali pózniej, ludnosc witala ich chlebem i sola. Kolumne prowadzil ksiadz – nie wiem, kto pilnowal Zydów w kolumnie. Ksiadz prowadzil ich ulica Piekna do stodoly mieszczacej sie na koncu ulicy Pieknej. To byla stodola mojej mamy najstarszej siostry, Stanislawy S. Jej maz byl na wojnie, a ona sama z dziecmi zostala przez Polaków dwa dni wczesniej wywieziona pod Przytuly. Sadze, ze byla to przygotowana akcja – przygotowanie miejsca – gdzie beda spaleni Zydzi. Wszystko to przygotowywali „swoi”: wójt gminy G. Feliks, sekretarz gminy M. Piotr (po wojnie byl wójtem Radzilowa), ksiadz Dolegowski i lekarz M., tak mi mówiono. To oni byli prowodyrami. Zydów zaprowadzono pod stodole. Tam juz czekano na nich. Nie potrafie podac nazwisk, mieli ze soba kije. Wrota stodoly byl otwarte. Wpedzano kobiety, dzieci, mezczyzn – wszystkich Zydów z rynku do srodka stodoly.

Opis: relacja Jana Jerzego R., Polaka, mieszkanca Radzilowa.
Zródlo: Akta sledztwa S15/01/Zn ws. zabójstwa w dniu 7.07.1941 r. w Radzilowie 800 osób narodowosci zydowskiej, IPN Bialystok:

Kiedy strzelano do Zydów próbujacych uciec ze stodoly po wyrwaniu desek we wrotach, jeden z zabitych lezal twarza oparty o betonowa futryne. Widocznie od jego tluszczu na betonie odcisnal sie wizerunek jego twarzy. Bardzo dlugo byl tam widoczny. Ludzie chodzili to ogladac. Nawet jacys to próbowali zdrapac, ale beton byl gleboko nasycony tluszczem. On wygladal podobnie, jak na calunie turynskim.

Opis: relacja Antoniego O., Polaka, mieszkańca Radziłowa.
Źródło: Akta śledztwa S15/01/Zn ws. zabójstwa w dniu 7.07.1941 r. w Radziłowie 800 osób narodowości żydowskiej, IPN Białystok:

Rów był wykopany wzdłuż domu mieszkalnego siostry mojej matki. Tam mężczyźni stawiali dzieci żydowskie w wieku 6 do 10 lat. Jak dziecko było starsze, wpędzano je z dorosłymi do stodoły. Dzieci ustawiono po 10 koło siebie i mój wuj Władysław D., który miał jako jedyny karabin – strzelał w pierwszego. Pociski po przejściu przez ciało pierwszego dziecka – zabijało następnego. Mówili, że szkoda kulek na Żydów. Jednym pociskiem wuj mordował 10 dzieci żydowskich. Ciała dzieci wrzucano do dołu i zasypywano wapnem. Nie wiem, ile dzieci w ten sposób zamordował. Podobno jeden chłopiec uratował się. Tych dzieci żydowskich zamordowanych przez wuja było dużo. Żydów w ogóle było bardzo dużo – kilkaset osób. Podobno około 800 osób. W tym samym czasie, jak mordowano dzieci, podpalono stodołę z ludźmi wewnątrz. Wiem, że stodołę oblewał środkiem palnym K., imienia nie znam. Sam proboszcz podpalił stodołę, to znaczy podłożył ogień. Ludzie w środku krzyczeli, potem krzyk ustał.

Opis: relacja Henryka P., Polaka, mieszkanca Radzilowa.

Kiedy przyszedlem pod stodole, widzialem, jak obecni mordercy zabijali kolejnych Zydów. Mordowal Stanislaw L. Byl to krawiec, który mieszkal chyba na ulicy Nadstawnej. Przed wojna terminowal u krawca zydowskiego M., tego samego, w którego okna strzelal ksiadz Kaminski. Oprócz Stanislawa L. byl tam ten milicjant z czasów radzieckich Sz. oraz niejaki Cz. Bylo tam jeszcze dwóch mlodych dwudziestolatków, których nazwisk nie znam. Mieszkali w Radzilowie. (…)

Takze Stanislaw L., Sz. i Cz. zabijali Zydów. Doprowadzali tych Zydów rózni Polacy. Spomiedzy tych doprowadzajacych ja znalem swojego kuzyna, niezyjacego juz Teofila S. z Radzilowa. (…) On przyprowadzal Zydów w okolice stodoly. W tym czasie widzialem, jak zydowski mlynarz konczy kopac rów. Pytal przy tym Stanislawa L.: „Stasiu, czy mnie bedzie bolalo, jak bedziesz strzelal?”. Stanislaw L. kazal mu dalej kopac. Potem którys z morderców, nie wiem, który, zastrzelil tego mlynarza w trzecim grobie.

Widzialem jeszcze, jak którys z morderców zastrzelil starego Zyda z Radzilowa, znanego mi z widzenia, nie z nazwiska. Strzal oderwal dól twarzy temu Zydowi. Strzelano do niego na schodach wiodacych do murowanego domu. Syn tego Zyda ciagnal jeszcze zyjacego, jeczacego ojca za nogi do grobu. W tym grobie zastrzelono i tego syna. Mnie zemdlilo, jak zobaczylem, ze temu Zydowi urwalo pól twarzy. Zaraz stamtad odszedlem do domu. Jeszcze przed odejsciem widzialem, jak doprowadzano kolejnych Zydów w okolice stodoly.

Opis: relacja Henryka P., Polaka, mieszkanca Radzilowa.
Zródlo: Akta sledztwa S15/01/Zn ws. zabójstwa w dniu 7.07.1941 r. w Radzilowie 800 osób narodowosci zydowskiej, IPN Bialystok

Slyszalem równiez o siostrze mojego szkolnego kolegi z lawki Dawida G. To byla piekna Zydówka, w wieku okolo 20 lat. Opowiadali ludzie, ze stary kawaler z Radzilowa Józef B. te G. zabral ze stodoly jeszcze przed jej paleniem. Mial ja wyprowadzic w pobliskie zboze i zgwalcic. Potem odprowadzil ja z powrotem i wepchnal do plonacej stodoly.

Przy okazji odsylam do akt S1/00/Zn w sprawie spalenia osób narodowosci zydowskiej 10.07.1941 r. w Jedwabnem, OKSZpNP, IPN Bialystok.

Niemcow w Radzilowie nie bylo i nie byl to odosobniony przypadek:

Jedwabne (ok 350 osob), Radzilow (800 osób, z czego 500 spalono żywcem), Wasocz (1200), Szczuczyn, Grajewo, Goniadz, Rajgród, Bzury, Suchowola, Lipnik, Trzcianne, Skaje, Kolno (2000 ofiar), Andrzejewo, Lubotyn (139 Zydow w lesie Adamowizna), Szumowo (228 ofiar), Stawiski (ok 2000, uratowalo sie ok 60), Czyzew (3500), Rutki... ogolnie ponad 128 polskich pogromow na ludnosci zydowskiej, o ktorych wiemy na podstawie materialow zgromadzonych w IPN, zeznania swiadków zbrodni zlozonych w sledztwach, materialy radzieckie, niemieckie i instytutu Yad Vashem.

A ile bylo innych miejsc, o ktorych nawet pojecia nie mamy? :( :/

Wmawiaj dalej, ze te zamordowane dzieci byly "zdrajcami i zginely z wlasnej winy"... Powaznie zadnego wstydu nie masz? W ogole???

-----
Ale jak to sie ma do konsula wydalonego z Norwegii?
Polak gorszego sortu

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 7:31 pm

Anniken pisze:

BŁĄD AJAX
Forbidden
sykel, nikt Cie nie blokuje, ale Ty masz bardzo zmienne IP i mozliwe ze serwer blokuje Cie z Error 403 kiedy wchodzisz z IP, ktore zostaly wczesniej zablokowane.
dziwne ze to zmienne IP pojawilo sie dopiero w piatek
mam internet na kablu i nigdzie nie mam problemow

ODPOWIEDZ