Norwegia uznała polskiego konsula Sławomira Kowalskiego za persona non grata.

Nowości z Norwegii i ze Świata. Codzienny przegląd prasy, dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 7:39 pm

BarneyG pisze:
sykel pisze: ja podalem nazwiska z IPN
Teraz bezczelnie klamiesz. Nie podales nazwisk z IPN, ale powolales sie na Ireneusza Lisiaka, ktory jest znanym pawicowym konfabulatorem i anysemita. Dokladnie jak Cenckiewicz, Rybak, Miedlar itp.

Ogromna roznica.
sykel pisze: Teren Podlasia został zajęty przez Związek Radziecki, co bardzo ucieszyło miejscowych Żydów. Budowali wkraczającej Armii Czerwonej bramy powitalne i rozdawali sołdatom kwiaty.Ta nielojalność to był dopiero początek. Potem zaczął się holokaust Polaków skazywanych na zsyłkę na Syberię. Żydowscy sąsiedzi Polaków z Wąsosza, Szczuczyna, Jedwabnego i innych okolicznych miejscowości, kolaborowali z żydowskim w większości NKWD.
dorzeczy.pl/77344/Rebelia-39-Kresy-w-ogniu.html

Ponownie cytujesz tekst bez podania zrodla. Jest nim publikacja w sponsorowanym przez PiS prawicowym pisemku "od rzeczy" przez Piotra Zychowicza, ktory nie jest historykiem, a jedynie publicysta. I w dodatku konfabulatorem jak ww. Lisiak, Cenckiewicz, Rybak, Miedlar.

Zwrot „Zyd = NKWDS i bolszewik” byl czescia niemieckiej propagandy, powtorzone przez wladze ludowe w 1968 roku.
nie bede sie kopal z koniem
twierdzisz ze wiesz lepiej na kogo ja sie powoluje ?
to jest chore
i jeszcze mi zarzucasz klamstwo
znowu nie trafiles
ciekawe ze prawicowe portale powoluja sie na komunistyczna propagande

no zobacz a taki Gross to historyk moze :lol: :lol: :lol:

Cenckiewicz to ten co udowodnil ze Walesa to Bolek
W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków.

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 7:45 pm

ofiara wojny i wywozki na syberie prof Staniskław Kulon , ktory stracil rodzenstwo i rodzicow na syberii zrobil cykl plaskorzezb - figury pokazuja to co on widzial i kto przyprowadzil NKWD wskazujac Polakow i kto wital sowieckiego agresora

poszukaj sobie prac

a jak bede mogl wstawiac linki to podam zrodla i wtedy cala twoja oszczercza retoryka legnie w gruzach barney
W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków.

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 10:04 pm

poszukaj sobie
Piotr Wiśniewski (1898 - 1993), Radziłów
Jak Żydzi w Radziłowie przyczynili się do wywózki Polaków na Syberię 1941

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 10:14 pm

Natomiast na terenach polskich, zajętych przez bolszewików, żydzi wzięli władzę w swoje ręce. Gnębili Polaków, szaleli z radości, bo nie wystarczało im, że żyli w naszej Polsce, a jeszcze chcieli panować nad Polakami. Przed wojną nie mieli żydzi źle w Polsce. Handel detaliczny, jak i hurtowy, był w rękach żydowskich. Rzemiosło też w 90% było w rękach żydowskich. Żaden żyd ciężko nie pracował. Mało im było tego, chcieli panować. Skorzystali z tego, jak weszli do Polski bolszewicy. Od wejścia bolszewików, zaraz żydzi wydawali na wywóz na Syberię polskich policjantów i tych co im byli niewygodni. Jadzi siostra Basia Napartowa przed wojną mieszkała w Krynkach. Tam mąż jej był komendantem posterunku policji. W pierwszych dniach, żydzi go wydali bolszewikom na wywóz. Po aresztowaniu męża, Basia prosiła Jadzię, by mogła przyjechać do nas do Radziłowa. W ten czas, ja byłem w Żychlinie. Jadzia sprowadziła siostrę Basię z córkami do Radziłowa.

Żydzi w roku 1940 zapisali po wsiach, dość sporo rodzin na wywóz na Syberię. Do tego transportu dołączyli i Basię z córkami. Był to pierwszy pokaźny transport. Drugi o wiele liczniejszy odbył się w czerwcu 1941 roku. Plan był ustalony, że 2 razy w tygodniu miały iść transporty z Polakami na Syberię. Żydzi nałożyli na mnie kontrybucję taką, że nie byłem w stanie uiścić. Wniosłem odwołanie do Urzędu Skarbowego, część zdjęli, ale reszta też była nie do uiszczenia. Milicjant żyd, przyszedł po mnie bym się stawił w Urzędzie Gminy. Za stołem siedział jeden żołnierz bolszewicki. predsiedatiel, sekretarz żyd, dwóch żydów i jedna żydówka Komitet pięcioosobowy. Zaczęli rozmawiać ze mną grzecznie, dlaczego ja dotąd nie wpłaciłem żądanej sumy. Wyjaśniłem, że na taką sumę trzeba byłoby dom sprzedać, a kto go teraz kupi. Potem rozmawiał bolszewik na temat mego wykształcenia i zapytał mnie, czy ja wiem, gdzie są rzeki Ob i Jenisej. Odpowiedziałem, że na Syberii.

ransport był bardzo duży, bo wywozili ludzi nie tylko z Radziłowa, ale i z każdej wsi brali po kilka rodzin. Wywozili furmankami. Konwój prowadzili bolszewicy z N.K.W.D. po dwóch na furze. Ludność pytała ich, za co wy nas wywozicie do Rosji, a oni odpowiedzieli: "My nie wiemy, co wy za jedni. My z Rosji psów nie przywieźliśmy do Was. To wasze psy wydali nam was, na wywóz". Tak, to tutejsi wydali ludzi na wywóz. Wydał Tymczasowy Komitet, który sprawowali żydzi. Cały transport zawieziony został do Łomży. W Łomży oddzielono od transportu wszystkich mężczyzn i osadzono ich w więzieniu, a kobiety z dziećmi załadowano do wagonów. Ludność łomżyńska przynosiła żywność i podawała oknami do wagonów dla ludzi. Cały dzień i noc przesiedziałem ze swą matką na rozmowie i płaczu po moich najdroższych mi osobach. Na drugi dzień z Zagrobli poszedłem do rynku, by tam z naocznymi świadkami porozmawiać o tym, co się działo tu, gdy byłem w Żychlinie. Ludzie opowiadali mi, że bolszewicy sami nie decydowali i nie rządzili. Tu rządy sprawował Tymczasowy Komitet, składający się z żydów. Wynik ich pracy był, masowy wywóz Polaków do Rosji. Opowiadał mi jeden gospodarz, że przyjechała policja żydowska z karabinami po jedną rodzinę z dziećmi. Rodzice zdołali uciec. Policja już miała opuścić to mieszkanie, ale jeden policjant żydowski mówi. Trzeba zabrać te szczenięta to suka sama po nie przyjdzie. Zabrali małe dzieci i zaprowadzili na furmankę. Widząc to rodzice, wyszli z ukrycia i razem wywieziono ich.

Inny radziłowiak opowiadał, że tego dnia wracał rowerem z Łomży do Radziłowa. Przejechał wieś Jeziorko i w lesie natknął się na transport. Nie wiedział, co to za transport. Bojąc się by go nie wcielili do tego transportu, uciekł w las z drogi i z daleka obserwował ten konwój, ciągnący od Jeziorka, aż po Kownaty, czyli 7 kilometrów długości, fura za furą, a na furach placz i krzyki dzieci i matek, wzywających Boga o pomstę za wyrządzoną im krzywdę.

Zabrano ich niewinnych z pieleszy domowych, z Polski ukochanej i wieziono w nieznane.

Echo leśne niosło ich prośby przed tron Boga Najwyższego. Chłop lasem przedzierał się w stronę Radziłowa, a transport w odwrotnym kierunku, do Łomży. Jak minął transport, wtedy wyszedł na szosę i przyjechał do Radziłowa. Tu dopiero dowiedział, że to był wywóz ludzi do Rosji. Znam historię Polski i wiem, że po powstaniu, car kazał wywozić polskich patriotów na Syberię, ale to była walka z bronią w ręku. Polacy bili się z wojskami cara, a tu wyciągnięto matki i niemowlęta z ciepłych łóżek i wywożono na Syberię, to przechodzi ludzkie pojęcie. Przecież ci ludzie i dzieci, nic złego nikomu nie zrobili.

Sam lucyper z piekła, nie wynalazł by większej zbrodni, niż wynaleźli żydzi nad Polakami.

Ciekaw byłem, jak doszło do masakry żydów. Naoczni świadkowie mówili mi, że pierwszy pogrom żydów był w Wąsoszu, w jakieś trzy tygodnie po przyjściu Niemców. Zabijano tam i zażynano żydów i wywozono ich za miasto, celem pochowania. Po ukończeniu tej roboty u siebie w Wąsoszu, wąsowiacy przyśli do Radziłowa, by tu też mordować żydów. Radziłowiacy przepędzili ich. Na drugi dzień przyjechało do Radziłowa z wiosek spod Osowca kilku drabów, którzy pracowali u Niemców, jako szpiedzy. Tu dobrali sobie kompanów, popili porządnie i zaczęli zaganiać żydów za miasto, drogą w stronę Wizny do dużej stodoły. Prawie wszyscy biorący udział, mieli karabiny, których pełno było wszędzie po ucieczce bolszewików. Znalazła się i benzyna w bańkach i kanistach. Nie łatwa to była sprawa spędzić wszystkich żydów do stodoły. Po spędzeniu, oblali stodołę benzyną. Karabinem zmuszono czternastoletniego chłopca, nazwiskiem Ekstowicz, by ten wszedł na dach stodoły. Podano mu bańkę z benzyną i on oblał słomiany dach stodoły, tą benzyną. Po zejściu chłopca z dachu, stodołę podpalono. Spłonęło w niej osiemset żydów

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 10:18 pm

żydowscy „partyzanci”, którzy brali udział w masakrze polskiej ludności cywilnej w Koniuchach Z „Brygady Kowieńskiej” – oddział „Śmierć Okupantom”:
Hilel Aronowicz
Edvarda Bekker
Matwej (Mordechai) Brik
Pela Chas
Sara Hempel (Gempel)
B. Gelenina (Bejla Ganelina?)
S. Gilis
Khoks (Chanan) Kagan
Berel (Boris, Beka, Dov) Kot
Fajga Kulbak (Kolbak, Kulbakaite)
Misza Mejerow (Meirow)
Lazar Mozas (Eliezer Mozes)
Icek (Izhak) Nemzer
Perec Padison
Ida Pilownik (Wilencok)
Jankl (Jakow) Ratner
Michail Rubinson
Mosze Szerman
Dovid Teper
Lita Teper
Michail Truszin
Pejsach Volbe (Folbe)
Lejb Zajcew
Eliezer Zilber
Leiser Zodikov (Codikow)

Z „Brygady Wileńskiej”:
Pol (Paul) Bagriansky – „Za Zwycięstwo”
Leizer Bart – Drugi oddział strzelców Shlomo Brand – „Za Zwycięstwo”
Fania Jocheles (Brancowska) – „Mściciel”* Shmuel Kaplinsky (Schmuel Kaplinski) – „Za Zwycięstwo”
Anatolij Michajlowicz Kockin – „Za Ojczyznę” Isaac Kowalski – Drugi oddział strzelców St. Kuozis – Oddział im. Margirisa
Chaim Lazar-Litai – „Mściciel” Elhanan Magid – „Za Zwycięstwo”
Jacowb Prenner (Jakow Prener) – „Za Zwycięstwo”
A. Uždavinis – Oddział im. A. Mickiewicza Israel Weiss – „Za Zwycięstwo”
Zalman Wolozni (Wyłożny) – „Śmierć Faszyzmowi”
Abraham Zeleznikow – „Walka”
L. Žubikas – „Za Ojczyznę”

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Pochwal: 1
Kontakt:

Post autor: BarneyG » sob lut 16, 2019 10:48 pm

sykel pisze: Natomiast na terenach polskich, zajętych przez bolszewików, żydzi wzięli władzę w swoje ręce. Gnębili Polaków, szaleli z radości, bo nie wystarczało im, że żyli w naszej Polsce, a jeszcze chcieli panować nad Polakami.
Twoj cytat pochodziz https://www.salon24.pl/u/konfederat1000 ... berie-1941

Napisany przez Sceptyk - Marszand, Jubiler-Historyk. HAHAHA!!!

Przebiles chyba samego siebie. Cytujesz jakis anonimowy przypadkowy wpis z przypadkowej strony. Powaznie to dla ciebie rzetelne i wiarygodne zrodlo informacji? Powaznie?

HAHAHAHA!!! :D :D :D :D

Teraz rozumiem dlaczego nigdy nie podajesz zrodel. To sa bajki wyssane z palca. Az wstyd, ze tak bezmyslnie klepiesz klamstwa i propagande. Az wstyd. Teraz powiedz glosno ile z zabitych dzieci zydowskich w Radzilowie, Jedwabnej, Wasoczy itd. bylo zdrajcami.

Jak napisales 90%? Wjecej czy mniej?

---
PS. Cenckiewicz nic nie udowodnil. Nie jest zadnym autorytetem, a swoje historyjki poprostu zmyslal. Coz, widze, ze wolisz zyc w swiecie bajek i fantazji, ktory nijak ma sie do rzeczywistosci.
Polak gorszego sortu

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Kontakt:

Post autor: BarneyG » sob lut 16, 2019 10:53 pm

sykel pisze: Teren Podlasia został zajęty przez Związek Radziecki, co bardzo ucieszyło miejscowych Żydów. Budowali wkraczającej Armii Czerwonej bramy powitalne i rozdawali sołdatom kwiaty.Ta nielojalność to był dopiero początek.
Nastepne "rzetelne i wiarygodne" zrodlo informacji:
Syberyjski holokaust Polaków przyczyną pogromów żydowskich na Podlasiu, w tym zbrodni w Jedwabnem
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sybe ... -zbrodni-w
autor: admin (2018-02-09 10:37) HAHAHA!! :D :D :D :D

Tak rzetelne, ze autor wstydzi sie podac swojego imienia i nazwiska. Naczytales sie bajek i propagandy. Az wstyd, ze ktos w XXI wieku zyje w swiece fantazji.
Polak gorszego sortu

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Kontakt:

Post autor: BarneyG » sob lut 16, 2019 11:21 pm

sykel pisze: nie bede sie kopal z koniem
twierdzisz ze wiesz lepiej na kogo ja sie powoluje ?
to jest chore
i jeszcze mi zarzucasz klamstwo
znowu nie trafiles
ciekawe ze prawicowe portale powoluja sie na komunistyczna propagande
https://oko.press/rosyjska-propagande-s ... e-witryny/
Anna Mierzyńska 30 sierpnia 2018
Rosyjską propagandę szerzą polskie portale.

Rosyjska propaganda sączona jest do głów Polaków w znacznie szerszym zakresie niż dotychczas sądzono. Dociera nie przez oficjalne kanały sterowane przez Rosjan, które w Polsce nie cieszą się popularnością, lecz przez polskojęzyczne portale informacyjne.

Rozpowszechniają one w Polsce „newsy” ze Sputnika Polska, Russia Today (dziś występuje pod logiem: RT) oraz z pro-kremlowskiego portalu Voice of Europe. Podawane z pro-kremlowskich źródeł informacje dotyczą przede wszystkim wydarzeń z zagranicy. Widać, w jak ogromnym zakresie prorosyjska propaganda usiłuje kształtować Polakom obraz współczesnego świata.

Prześledziłam działania 60 portali informacyjnych i quasi informacyjnych (serwujących informacje propagandowe i fake newsy). Aż 23 z nich regularnie udostępnia informacje propaństwowych rosyjskich portali.
(...)
Oto lista portali, na których znalazłam newsy ze Sputnika, RT czy VoE (alfabetycznie):

alternews.pl,
alexjones.pl,
dziennik-polityczny.com,
hnews.pl,
koniec-swiata.org,
magnapolonia.org,
narodowcy.net,
nczas.com,
ndie.pl,
neon24.pl,
newsweb.pl,
parezja.pl,
pikio.pl,
prostozmostu24.pl,
prawdaobiektywna.pl,
reporters.pl,
sioe.pl,
wmeritum.pl,
wolnosc24.pl,
wolna-polska.pl,
wprawo.pl,
wsensie.pl,
zmianynaziemi.pl.
Portale i broszurki Fratria Karnowskich (wsieci, wpolityce, niezalezna, niewygodne), od rzeczy, katolickie media jak fronda, gazeta polska, TV Republika Sakiewicza, RYdzyka Trwam, radio co ma ryja w nazwie rowniez bezkrytycznie przytaczaja fejknewsy ze Sputnika Polska, Russia Today oraz z pro-kremlowskiego portalu Voice of Europe.

@sykel, az wstyd, ze tak ty bezmyslnie i bezrefleksyjnie klepiesz prokremlowska propagande. Az wstyd.

Odsylam do : https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Research_Agency
oraz do dunskiego filmu dokumentalnego "Factory of lies"...
Polak gorszego sortu

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 11:45 pm

barney znowu pudlo
poszykaj strony Jan Hartmann

o widze ze wreszcie ujawniles swoje prawdziwe zrodla
okopres
:lol: :lol: :lol: :lol:
oko press prowadzi fundacja sponsorowana przez fundacje Batorego ktora zalozyl Gorge Soros ktory dorobil sie majatku na okradaniu wegierskich Zydow

wyjasni geneze podpisu
Polak gorszego sortu

wiecej z toba nie gadam bo jedynie potrafisz rzucac bezpodstawne oskarzenia o klamstwo

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Kontakt:

Post autor: BarneyG » sob lut 16, 2019 11:52 pm

sykel pisze: oko press prowadzi fundacja sponsorowana przez fundacje Batorego ktora zalozyl Gorge Soros ktory dorobil sie majatku na okradaniu wegierskich Zydow
Czyli wedlug ciebie prokremlowskie zrodla i prawicowa propaganda z anonimowych blogow jest wiarygodna i rzetelna, a fundacja Batorego juz nie jest?
:strach:
Podziwiam, ze w czasach telefonow komorkowych, telewizji satelitarnej, Youtube, streaming, Facebooka, Tweeter, Snapchat, "globalnej wioski", Facetime, Skype i w ogole Internetu potrafisz zyc odizolowany w calkowitej bance informacyjnej. Podziwiam, ze nie potrafisz odroznic rzetelnej informacji o prokremlowskiej i prawicowej propagandy.

Niesamowite osiagniecie... zwlaszcza, ze zweryfikowanie twoich zrodel zajelo mi nie wiecej jak 30 sekund! Najwyrazniej tobie pasuje zyc w swiecie klamstw, manipulacji i czystej fantazji.

Brawo ty!
Polak gorszego sortu

sykel

Post autor: sykel » sob lut 16, 2019 11:53 pm

http://www.historycy.org/
http://pressmania.pl/listy-z-naszego-sa ... e-replika/
https://hartman.blog.polityka.pl/2017/0 ... -bodnarem/
https://twitter.com/AnitaSchelde

to tez moze strony kremlowskie
ciekawe co niby Moskwa moze zyskac
Rosja to jedyy kraj ktorego dziennikarze nigdy sie nie pomylili piszac o niemieckich obozach zaglady
nigdy polskie ambasady nie musialy interweniowac

wazne ze potrafie odroznic lewicowa propagande
a i nie glosowalem na PiS ale ty pewnie wiesz lepiej jak bylo :mrgreen:

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Kontakt:

Post autor: BarneyG » ndz lut 17, 2019 12:06 am

Aaaa... nastepne rzetelne zrodlo informacji: About the Author: Humpty Dumpty - rzeczywiscie rzetelne i weryfikacyjne HAHA!!! :D :D :D

HAHAHA!!! :D :D :D
sykel pisze: Rosja to jedyy kraj ktorego dziennikarze nigdy sie nie pomylili piszac o niemieckich obozach zaglady
I tu mamy cala twoja "prawde" - prokremlowska propaganda to "rzetlena informacja". Powaznie ci nie wstyd? W ogole nie?

------
(a blogu prof. Hartman nawet nie czytales. Az wstyd, ze sie powolujesz na cos o czym pojecia nie masz:
Liczba Żydów oddanych w ręce polskiej granatowej policji i Niemców bądź wprost zamordowana przez nieżydowskich współobywateli szacowana jest najostrożniej (zresztą na podstawie bardzo wyrafinowanej metodologii) na sto tysięcy. Potwornie smutną prawdą jest to, że z rąk ludności etnicznie polskiej zginęło więcej Żydów, niż zostało przez Polaków uratowanych.
)
Polak gorszego sortu

ODPOWIEDZ