Zwolnienie lekarskie podczas pobierania dagpenger - Utrata zdolności do pracy

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
suaveque

Zwolnienie lekarskie podczas pobierania dagpenger - Utrata zdolności do pracy

Post autor: suaveque » pn cze 10, 2019 12:07 pm

Dzień dobry,
Od dłuższego czasu jestem na NAV-ie, pobierając dagpenger. Zbliża mi się termin końca wypłacania zasiłku. Nie stanowiło by to normalnie problemu - poszedłbym po prostu do byle jakiej pracy. Chodzi jednak o to, że popsuło mi się trochę zdrowie i właśnie się dowiedziałem od lekarza w Polsce - póki co, nieoficjalnie - że czeka mnie prawdopodobnie niezdolność do pracy, długotrwała lub całkowita. Na razie dostanę jakieś zwolnienie i będę musiał zrobić komplet badań w Norwegii.
Nie wiem jednak jak wygląda w takim wypadku kwestia świadczeń. Czy, np. NAV w dalszym ciągu będzie płacił jakieś pieniądze (po wygaśnięciu dagpenger) aż do czasu póki lekarze nie wymyślą co dalej, czy też zostaję bez niczego.
Próbowałem poszukać odpowiedzi na ten temat w starszych postach ale wydaje mi się że tego akurat nie ma. Możliwe, że coś przeoczyłem. W takim wypadku prosiłbym o link.
Pozdrawiam

Sławek

BaRyBa

Re: Zwolnienie lekarskie podczas pobierania dagpenger - Utrata zdolności do pracy

Post autor: BaRyBa » pn cze 10, 2019 11:12 pm

Najlepszy z linków i najbardziej wiarygodny w tej sprawie, to tylko i wyłącznie > nav.no <.
Tam po zalogowaniu, znajdziesz wszystkie nurtujące ciebie pytania, oraz odnośniki w formie paragrafów, które też trzeba niestety czytać.
Moim zdaniem, powinieneś iść do norweskiego lekarza i poprosić o norweskie badania, przedkładając jedynie polską diagnozę chorobową.

ODPOWIEDZ